id: dw63p5

Pokrycie kosztów odwołania do NSA od wyroku WSA w Bydgoszczy

Pokrycie kosztów odwołania do NSA od wyroku WSA w Bydgoszczy

Nasi użytkownicy założyli 1 034 210 zrzutek i zebrali 1 099 892 302 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem mamą 7-letniego chłopca. Państwowa Inspekcja Sanitarna chce mnie zmusić do poddania mojego dziecka przymusowym szczepieniom, pomimo że lekarz przeprowadzający badanie kwalifikacyjne przed szczepieniem nie jest w stanie wykluczyć u mojego dziecka istnienia przeciwwskazań do szczepienia, takich jak np. nadwrażliwość na którykolwiek składnik szczepionki, która mogłaby prowadzić w skrajnym wypadku nawet do śmierci mojego dziecka w wyniku powikłań poszczepiennych.


Uważam, że jeśli zabieg medyczny wiąże się z ryzykiem - być może nawet utraty życia, to nikogo nie wolno przymuszać do poddania się takiemu zabiegowi.


Niestety Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy uważa, że nawet w przypadku braku możliwości wykluczenia przeciwwskazań do szczepienia należy rodziców przymuszać do poddania ich dziecka zabiegowi medycznemu, który potencjalnie niesie ze sobą ryzyko ciężkich powikłań poszczepiennych.


W uzasadnieniu do oddalenia mojej skargi na postanowienie sanepidu o przymuszaniu mnie do zaszczepienia dziecka WSA z jednej strony zgadza się ze mną, że "pojęcie "wykluczenia

przeciwwskazań" do szczepienia sugeruje, że chodzi tu o jednoznaczne potwierdzenie

przez lekarza wykonującego badanie, iż w przypadku danego pacjenta występuje zerowe

ryzyko wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych reakcji organizmu na skutek

wprowadzenia doń preparatu szczepiennego" i potwierdza również, że "wykluczyć przeciwwskazania" to nie jest to samo co "stwierdzić brak przeciwwskazań", ponieważ o ile w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakazano lekarzowi "wykluczenie przeciwwskazań" przed obowiązkowym szczepieniem (art. 17 ust. 2), to już na formularzu zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu kwalifikacyjnym lekarz oświadcza jedynie, że "stwierdza brak przeciwwskazań".


Sąd stwierdza jednak, że nie jest ważne to, co napisano w ustawie i w rozporządzeniu, tylko co chciano napisać (!!!) "z punktu widzenia racjonalnego ustawodawcy", więc nawet jeśli ustawowy nakaz "wykluczenia przeciwwskazań" do szczepienia jest sprzeczny z oświadczeniem lekarza o "stwierdzeniu braku przeciwwskazań" na zaświadczeniu o przeprowadzeniu badania kwalifikacyjnego, to należy przyjąć, że skoro lekarz jedynie "stwierdził brak przeciwwskazań" (pomimo że ich nie wykluczył), to powinnam poddać dziecko szczepieniu, bo inaczej moje słuszne rozumienie różnicy między "wykluczeniem", a "stwierdzeniem braku" przeciwwskazań uniemożliwiałoby prowadzenie programu przymusowego szczepienia dzieci.
Czyli pomimo że zdaniem sądu mam rację, to jednak trzeba moją rację odrzucić, bo inaczej nie można by było realizować programu przymusowego szczepienia dzieci.
Stąd też założyłam tę zrzutkę licząc na Wasze wsparcie, bo nie można dopuścić do tego, aby tak absurdalny wyrok WSA stał się prawomocny. I dlatego konieczne jest wystąpienie do NSA o kasację tego wyroku..


Oczywiście gdy tylko otrzymam wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, zostanie on tutaj opublikowany w całości - wraz z uzasadnieniem.Tak więc wyrok, jaki otrzymamy w NSA, będzie bardzo ważny dla wszystkich rodziców, których sanepidy przymuszają do szczepienia ich dzieci.


Cały wyrok wraz z uzasadnieniem dostępny jest poniżej w sekcji "Przydatne linki" lub bezpośrednio pod adresem: https://drive.google.com/file/d/15j0GAj757pNZ4p9FZeFLNL_7O2sonfFV/view


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

SZ
sylwester
50 zł
AN
AAa
50 zł
GL
Grzegorz
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
UK
Urszula Kopeć
20 zł
TM
Tomasz Mietła
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
TS
Tomasz Sompoliński
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków