Pomoc pogorzelcom z Kiełczówka ID: dwebva

Pomoc pogorzelcom z Kiełczówka ID: dwebva

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

52 982 zł z 60 000 zł

88%

52 982 zł

52 982 zł

z 60 000 zł

5 dni

5 dni

do końca

546

546

wspierających
88%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Witajcie Sąsiedzi,

dziś, tj. 24.4.2020 około godziny 6:50 przy domu wielorodzinnym w Kiełczówku pojawił się ogień. Spłonęły elementy zabudowy tarasu, a następnie zajęła się elewacja, którą ogień błyskawicznie pochłonął, dostając się do dachu. Po drodze niszcząc okna dostał się mieszkań, gdzie spowodował duże straty. Dużą część majątku tutejszych rodzin uda się uratować, natomiast mieszkania wymagają gruntownego remontu - co nie zostało zalane w czasie akcji gaśniczej, jest okopcone. Tynki sypią się ze ścian i sufitu. Zalaniu uległo również dopiero co kupione i wyremontowane mieszkanie, do którego na dniach mieli wprowadzić się nowi lokatorzy. Na ten moment ciężko jeszcze oszacować wielkość strat. Tym bardziej, że wielką niewiadomą pozostaje stan dachu, ale najprawdopodobniej będzie musiał być rozebrany. (Edycja: Wg aktualnych wycen straty przekraczają 300.000zł.)

Najważniejsze: Mieszkańcy są w dobrym zdrowiu. Jeden z nich uległ poparzeniu w trakcie ratowania swoich dzieci, ale pomimo tego został na miejscu, by brać udział w pracach.

Prosimy Was o wsparcie. W najbliższej okolicy mieszkają tysiące ludzi. Jeśli każdy z nas w minimalnym stopniu wesprze rodziny, które ucierpiały, uda się nam pomóc im wrócić do normalnego życia.

Apelujemy o pomoc dla:

Kasi - dla której pożar, to kolejny etap walki o to mieszkanie, po problemach natury prawnej związanej z nim;

Jagny, Pawła i trójki ich córek - to pierwsza z rodzin, która zaraz po przebudzeniu usłyszała huk żywiołu szalejącego za ich oknami i pchającego się do domu;

Ani i Darka - to oni przeżywają ten dramat pomimo tego, że nie zdążyli się nawet wprowadzić do swojego nowego domu;

Magdy, Bartka i dwójki ich synów - mają duże straty w swoim mieszkaniu, a Bartek jest jedynym, który odniósł oparzenia w tym pożarze.

Niebezpieczeństwo, które wyrwało ich z łóżek zostanie w głowach, ale możemy pomóc im wrócić do normalnego funkcjonowania.

Nie wstydź się wpłacić choćby złotówki - jest nas tyle, że te rodziny, te dzieci, dzięki naszej pomocy mogą wrócić do stanu sprzed pożaru.


Wpłacający546

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
B
Bartłomiej Wroblewski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
M
Magdalena z Maslic
500 zł
AK
Artur Kuś
500 zł
E
Ewelina Rządkowska SEJM-WYCIECZKA
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
K
Kinga
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze48

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

493 522 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?