id: dwy2hm

Rehabilitacja dla Tatiany z zespołem Retta

Rehabilitacja dla Tatiany z zespołem Retta

Aktualności 1

  • Mamy ponad 600zł! Łamiemy barierę 1000zł dla naszej małej Tatianki?
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Tatiana jest bardzo ciężko chora. Ma zespół Retta - to postępująca choroba genetyczna. Tatiana sama nie chodzi, przestała mówić, potrzebuje całodobowej opieki. Aby móc ją leczyć, jej mama szyje śliczne, pluszowe zabawki. Ty też możesz pomóc. Poznaj historię i przekaż kilka złotych, za które z wielkim szacunkiem dziękujemy.

Zbieramy na rehabilitację

Jakie szczęście towarzyszy narodzinom zdrowego dziecka, wie każdy rodzic. Gdy los nie był tak łaskawy, trzeba brać sprawy w swoje ręce.

Kliknij

opis progów wsparcia pod historią tatianki

Tatiana urodziła się zdrowa

KLIKNIJ

[Mama Tatianki] Tatiana urodziła się 25 maja 2006 roku. Ważyła 3540 g, miała 54 cm wzrostu. W skali Apgar dostała 9 punktów. To był najszczęśliwszy dzień w naszym życiu.

Po 13 miesiącach Tatiana trafiła do szpitala z powodu ostrego zapalenia gardzieli. Dziewczynka nie potrafiła siadać, raczkować, ani samodzielnie chodzić, co zwróciło uwagę lekarzy. Rozpoczęły się czteroletnie poszukiwania poprawnej diagnozy dla dziewczynki. W końcu została postawiona. Dnia 16.11.2010 roku podały dwa słowa z ust lekarza: "Zespół Retta".

[Mama Tatianki] To co zapamiętałam to, to że dziewczynki tracą zdobyte umiejętności oraz krótko żyją. Dla mnie to była masakra, bo widziałam, że tak się dzieje też z naszą córką. Nie mówiłam tego na głos. Bardziej próbowałam doszukać się czegoś, co by wskazywało na to, że to nie Zespół Retta. Ale w sercu ten strach, że odejdzie...

Zespół Retta- neurologiczne zaburzenie rozwoju, uwarunkowane genetycznie. Jest to szereg zaburzeń neurorozwojowych, które prowadzą do głębokiej niepełnosprawności ruchowej oraz ograniczają możliwość komunikacji z otoczeniem. Częstotliwość wystąpień Zespołu Retta notuje się ponad dwa razy częściej u dziewczynek w stosunku do chłopców. Przyjęło się, że te dzieci nazywa się Milczącymi Aniołami.

[Mama Tatianki] Tania już nie używa rączek, nie mów (a tak ładnie mówiła "mamo am"), coraz gorzej je, nie chodzi, posadzona siedzi, ale bardzo niestabilnie, ma padaczkę oraz skoliozę pomimo systematycznej rehabilitacji. Jesteśmy na liście do leczenia operacyjnego.

WPŁACAM DLA TATIANKI

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

Codzienność Tatiany

KLIKNIJ

Zespół Retta krok po kroku zabiera cząstkę Tatiany. Można jednak działać tak, aby zabierał mniej. Tutaj z pomocą przychodzi szereg usług i specjalistów. Systematyczna rehabilitacja z terapeutą behawioralnym, podróże po całej Polsce w poszukiwaniu psychologów, fizjoterapeutów, metod samodzielnej pracy nad rozwojem naszego Aniołka. Zabiegów jest tyle, że nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich. Między innymi to dogoteriapia, hipoterapia, basen, terapia metodą vojty i różne metody fizjoterapii. Proces spowolnienia Zespołu Retta jest bardzo kosztowny. Staramy się zrobić wszystko, aby było nas stać na poprawę i wydłużenie życia naszej Tani. Chyba każdy rodzić zrobiłby to samo na naszym miejscu. Mimo wszystko koszty zaczynają nas przerastać i zwracamy się o pomoc do Was.

Jesteśmy kochającą się rodziną

KLIKNIJ

Jesteśmy świadomi, że każdy ma swoje problemy, a może i większe od naszych. Szanujemy każdą złotówkę przekazaną na rehabilitację i wierzymy, że będziemy w stanie odwdzięczyć się Wam stokrotnie. Nie możemy patrzeć bezczynnie na to jak choroba postępuje. Często lecą łzy, jest ciężko, ale trzyma nas nadzieja! Nadzieja na dłuższe i lepsze życie Tatiany. Prosimy przekaż kilka złotych dla naszej córeczki.

WPŁACAM DLA TATIANKI

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

Run Beach Morning

Run beach morning

kliknij i Zacznij swoją aktywność fizyczną

Run Beach Morning to idealne zajęcia dla początkujących osób w sporcie. Nie wiesz jak zacząć swoją aktywność sportową? Nie znamy lepszego sposobu niż to! Zajęcia są całkowicie darmowe, a przyjęliśmy już setki zadowolonych osób nie tylko z pomorza. Inicjatorem jest Adam Zagórski- trener, pasjonat biegania, filantrop, społecznik, człowiek orkiestra :)

Choć zajęcia są darmowe, to bardzo prosimy zostaw kilka złotych dla Tatiany! Niech Zespół Retta w tym miesiącu zabierze znacznie mniej!

WYBIERAM RBM

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

OPIS PROGÓW WSPARCIA

KLIKNIJ

Trenuj z Adasiem

trening personalny

szyty na miarę

Adaś znajdzie i rozwinie Wasz sportowy potencjał. Doświadczenie oraz wiedzę trenerską zdobywał, podczas pracy na siłowni, setek godzin rozmów z innymi zawodnikami i trenerami, z wielu książek, artykułów i szkoleń oraz we własnej karierze sportowej. Sam zmienił swoje życie i uważa, że każdy zasługuje na to, aby stawać się lepszą wersją siebie. Umówisz się prywatnie, a Adaś dyskretnie, oraz bez afiszowania w sieci dopasuje pod Ciebie trening i da indywidualne wskazówki rozwoju: na siłowni, w terenie lub w domu. Sesja trwa 60-90 minut. *miejsce treningu w zależności od wybranej opcji wskazuje Adaś.

Wspierając Tatiankę polecamy wykorzystać naszego Adasia do realizacji swoich sylwetkowych lub wytrzymałościowych planów.

WYBIERAM ADASIA

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

KLIKNIJ

trenuj z anetką

grupowy

trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny, czyli trening wzmacniający mięśnie. Ćwiczenia są imitacją ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach. Poprowadzi go Aneta Klawikowska, która czerpie inspiracje z zajęć prowadzonych przez doświadczonych trenerów np. Łukasza Kujawskiego oraz od niedawna sama prowadzi zajęcia fitness. Wiedzę z zakresu żywienia zdobywa na szkoleniu organizowanego przez Mirona Henize w Klubie Obsesja Doskonałości założonego przez Dawida Piątkowskiego. Wspólny trening będzie zachętą do treningów na świeżym powietrzu. Trening zostanie wykonany dla 5 osób. ( w chwili, gdy wszystkie miejsca się zapełnią) *trening odbędzie się w Gdańsku, we wskazanym miejscu przez Anetkę

Codzienne czynności sprawiają Tatianie wielką trudność, a niekiedy są nierealne do wykonania. Wzmocnij swoje ciało, aby być w tej walce razem z naszym Aniołkiem. wykorzystaj szansę i zapisz się na listę teraz

WYBIERAM ANETKĘ

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

KLIKNIJ <3

Trening siłowy

z karoliną

Planujesz zapisać się na siłownię lub już może masz karnet, ale jedyną maszyną używaną przez ciebie to bieżnia, ponieważ boisz się przekroczyć próg wolnych ciężarów ? Stań się mocniejszą wersją siebie. Sprawdź jak silną osobą jesteś. Poznaj trening siłowy od podstaw, który wykorzystasz do wypracowania wymarzonej sylwetki i innych celów treningowych. Pokaż chęci, a Karolina wykorzysta maksymalnie twój potencjał. Jej energia i temperament sprawi, że trening będzie ukończony z mokrą koszulką, ale przede wszystkim z pełną satysfakcją i dumą. Ona sama nie umie usiedzieć w miejscu i uwielbia, kiedy dużo się dzieje. Jest trenerką personalną oraz instruktorką Bungee Fitness. Uwielbia unosić się w powietrzu z liną oraz wspinać się na wysokości. Oprócz solidnej dawki wiedzy o treningach, porozmawiasz z nią o żywieniu , ponieważ chętnie bierze czynny udział w szkoleniach, webinarach, warsztatach z zakresu dietetyki i suplementacji.

Wspierasz Tatiankę i chcesz poprawić swoją sylwetkę? Wybierz ten próg wsparcia teraz.

WYBIERAM KAROLINĘ

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

KLIKNIJ <3

trening kalisteniki

z krystianem

Krystian – zajawkowicz. Pilot wycieczek, masażysta, od 2 lat aktor. Uwielbia rowerowe wycieczki, jazdę na rolkach, dobre kino, pouczającą książkę, karaoke i wędrówki, szczególnie górskie. Od kilku lat próbuje swoich sił w kalistenice, a więc treningu z masą własnego ciała. Trenuje w Calypso Sopot Gym. Uważa, że nie ma lepszej formy siłowego treningu, niż holistyczne podejście kalisteniki, a więc postrzegania ciała jako całość, a nie dzielenie go na poszczególne partie mięśniowe. Z chęcią podzieli się zdobytą wiedzą i udzieli wskazówek jak stawać się lepszym.

Pamiętaj, że w naszej akcji wspierając Tatiankę możesz zadbać również o siebie! Nie czekaj! Korzystaj <3

WYBIERAM KRYSTIANA

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

KLIKNIJ

koszulka z wielkim sercem

mamy ich 30

Koszulkę można dostać wybierając odpowiedni prób wsparcia. Wykonana jest z bawełny i pięknie można się w niej prezentować na co tygodniowych zajęciach Run Beach Morning dla Tatiany.

Odbierz koszulkę w zamian za zostawienie kilku złotówek <3

WYBIERAM KOSZULKĘ

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

KLIKNIJ <3

profesjonalna sesja

z fotozientas'em

Indywidualna sesja zdjęciowa w plenerze na terenie Trójmiasta.

Za cenę 100 PLN, która w całości zostanie przekazana na leczenie Tatiany Otrzymujesz sesję zdjęciową o wartości 300 PLN. Zdjęcia zostaną wykonane i poddane obróbce w stylu: http://zientas.pl/ . Po sesji otrzymasz 5 ujęć (póz), które sobie wybierzesz spośród wykonanych i które zostaną przygotowane do wywołania na papierze w odpowiednim, wskazanym przez Ciebie formacie. Zdjęcia mogą być zarówno kolorowe jak i czarno-białe.

Wspierasz Tatianę i potrzebujesz profesjonalnych zdjęć? To idealna oferta dla Ciebie.

WYBIERAM FOTOZIENTASA

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

KLIKNIJ <3

PODKREŚL SWOJE PIĘKNO

Z WIZAŻYSTKĄ żANETĄ

Możesz stworzyć nieszablonowy wizerunek Twojej twarzy poprzez wykonanie make-up przez wizażystkę Żanetę Kreft. Jej zaletą jest wydobywanie na światło dzienne indywidualnego piękna każdej twarzy przy użyciu kosmetyków wysokiej klasy. Tak subtelnie wykonaną stylizacje możesz z pewnością wykorzystać jako : - makijaż ślubny, na chrzciny czy inne oficjalne uroczystości gdzie wysoka aparycja jest niesamowicie istotna -makijaż na imprezę czy też nietuzinkowy wieczór by zaskoczyć kogoś na kim Ci zależy - na każdą inna okazję, charakteryzacja jest dobierana według Twoich potrzeb Usługa zostanie wykonana we wcześniej ustalonym terminie w dniach od poniedziałku do piątku oraz nie później niż do końca sierpnia tego roku. Wybierając tą opcje pomocy dla Tatiany przyczyniasz się do polepszenia jej stanu zdrowia, piękno które robisz wraca do Ciebie w postaci piękna ukazanego na Twojej twarzy.

WYBIERAM ŻANETĘ

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

DZIĘKUJĘ <3

Wyróżnij się na biegach

z rękawkami RBM Team

Wykonane są ze specjalnego termoaktywnego i szybkoschnącego materiału

(swoja jakość tkanina zawdzięcza jonom srebra), wyposażone w silikonowe zabezpieczenie, dzięki czemu nie zsuwają się z ramion. Są idealnym, praktycznym i efektownym dodatkiem dla każdego biegacza, umożliwiają mu uprawianie ulubionego sportu w każdych warunkach pogodowych.

WYBIERAM RĘKAWKI

UDOSTĘPNIAM ZRZUTKĘ

CHCESZ NAM POMÓC?

UDOSTĘPNIJ ZRZUTKĘ Z JEDNYM ZDANIEM OD SIEBIE <3 <3 <3

UDOSTĘPNIJ

Wpłacający 110

 
1 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MD
Mateusz Durbacz
70 zł
 
k.k
11 zł
 
waldek
11 zł
MM
Monika Malin
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 9 zł i więcej
Podróże dla Tatiany

Zwiedzaj świat z naszymi podróżnikami.
Tomek pokaże jak tanio podróżować po wspaniałej Europie i spełniać marzenia oraz Alina jak podbijać skandynawskie wody kajakiem.

Spotkanie podróżnicze, które da Ci mnóstwo inspiracji do codziennego życia, a zarazem pomoże Tatianie spełnić marzenie o turnusie rehabilitacyjnym <3 

Więcej informacji pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/1678106622238981/

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej

Run Beach Morning dla Tatiany

Zajęcia Run Beach Morning na molo w Brzeźnie w każdą Niedzielę o 9:00.  Dowiesz się jak zacząć biegać od zera, poznasz fantastycznych ludzi i zwrócisz uwagę na problemy rodzin dzieci z zespołem Retta.

wybrano 13 razy

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej

Grupowy trening funkcjonalny z Anetką

Trening  wzmacniający mięśnie. Ćwiczenia są imitacją ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach. Wybierz ten próg wsparcia dla Tatiany i dowiedz się, jak na co dzień dbać o swoją sylwetkę i sprawność fizyczną.


wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej

Trening siłowy z Karoliną

Trening siłowy to najlepszy sposób na piękną i zdrową sylwetkę. Chcesz poznać jego tajniki i zrealizować swoje marzenie? Wspierając Tatiankę, zadbaj też o siebie wybierając trening personalny z certyfikowaną trenerką Karoliną.


(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej

Trenuj z Adasiem

Nie wiesz jak poprawnie wykonywać ćwiczenia lub krępujesz się wyjść na siłownię, pobiegać lub zacząć trenować w domu?

Adaś rozwiąże te problemy podczas prywatnej 60-90 minutowej sesji treningowej.

(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej

Podkreśl swoje piękno

Ślub, chrzciny i inne oficjalne uroczystości gdzie wysoka aparycja jest niesamowicie istotna, a może impreza lub nietuzinkowy wieczór, by zaskoczyć kogoś na kim Ci zależy? 

Żaneta profesjonalnie ucharakteryzuje Ciebie według indywidualnych potrzeb. Masz już pomysł? Wybierz i pochwal się swoją charakteryzacją w gronie znajomych. 

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Koszulka z wielkim sercem

W zamian za wsparcie otrzymasz bawełnianą koszulkę Run Beach Morning oraz Fundacji Faktu.

Odbiór możliwy tylko na wydarzeniu Run Beach Morning dla Tatiany

wybrano 15 razy (pozostało 0 z 15)

Wpłać 50 zł i więcej

Trening Kalisteniki

Zależy Ci na sylwetce, sprawności oraz nadludzkiej sile? Krystian podzieli się swoim doświadczeniem z zakresu Kalisteniki na prywatnej sesji treningowej. Wybierz ten próg wsparcia i dowiedz się jak zbudować siłę bez potrzeby wykorzystania siłowni.

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 51 zł i więcej
Rękawki RBM TEAM (opis na tablicy zrzutki)

Rękawki RBM TEAM (opis na tablicy zrzutki)

Wykonane są ze specjalnego termoaktywnego i szybkoschnącego materiału (swoja jakość tkanina zawdzięcza jonom srebra), wyposażone w silikonowe zabezpieczenie, dzięki czemu nie zsuwają się z ramion. Są idealnym, praktycznym i efektownym dodatkiem dla każdego biegacza, umożliwiają mu uprawianie ulubionego sportu w każdych warunkach pogodowych.

Odbiór osobisty

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 100 zł i więcej

Profesjonalna sesja zdjęciowa

Indywidualna sesja zdjęciowa w plenerze na terenie Trójmiasta.
Za cenę 100 pln, która w całości zostanie przekazana na leczenie Tatiany otrzymujesz sesję zdjęciową o wartości 300 pln
Zdjęcia zostaną wykonane i poddane obróbce w stylu: http://zientas.pl
Po sesji otrzymasz 5 ujęć (póz), które sobie wybierzesz spośród wykonanych i które zostaną przygotowane do wywołania na papierze w odpowiednim, wskazanym przez Ciebie formacie. Zdjęcia mogą być zarówno kolorowe jak i czarno-białe

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Nasi użytkownicy założyli

646 332 zrzutki

i zebrali

402 391 590 zł

A ty na co dziś zbierasz?