id: dxdyvx

Kończy się czas !!! Pomóż malutkiej istotce oddychać

Kończy się czas !!! Pomóż malutkiej istotce oddychać

Nasi użytkownicy założyli 1 177 595 zrzutek i zebrali 1 230 254 286 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niestety stało się najgorsze rsv przyszło i do nas dzieki dwóm przyjętym dawka Ana żyje teraz kolejne dawki są potrzebne jak najszybciej błagamy o pomoc !!!!!!

UtlLozDKN3yojmqM.jpgcześć jestem Ana urodziłam się w 35 tygodniu 

Mamusia bardzo starała się od 19 tygodnia robić wszystko żebym nie przyszła za wcześnie na świat ale się nie do końca udało.

Urodziłam się z przetrwałym krążeniem płodowym 

Zaburzeniami oddychania 

Niska waga urodzeniową 

Długo leżałam na intensywnej terapii i patologii noworodka bo potrzebowałam i potrzebuje do dziś tlenu 

Ciężko mi się oddycha ale walczę 

Ciocie i wujkowie mówią że jestem dzielna 

Mamusia mówi że jestem dzielna chociaż czasem widzę że jest smutna

Podobno potrzebuje leku żeby zapobiec wirusowi rsv bo jest dla mnie bardzo niebezpieczny jednak nie urodziłam się tyle za wcześnie żeby dostać gonza darmo chociaż mamusia się stara nie stać jej na niego 

Synagis kosztuje 4200 zł za jedną dawke ja potrzebuję 6 już dawno powinnam dostać pierwszą czas ucieka 

Wiem że jest trudno i są dzieci bardziej chore niż ja ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to obiecuję że jak dorosnę też będę zawsze pomagać. 

Dziękuję z całego małego serduszka i mama też dziękuję 


Wirus RS, czyli syncytialny wirus nabłonka oddechowego, jest odpowiedzialny za 70 proc. infekcji dróg oddechowych u dzieci do 2. roku życia. Jest on szczególnie niebezpieczny dla tych urodzonych przedwcześnie – w tej grupie może być groźniejszy niż koronawirus.


U wcześniaków wirus RS może powodować infekcję o ciężkim przebiegu, której leczenie musi odbywać się w szpitalu na oddziale intensywnej terapii noworodka. Jest to związane z niewykształconym w pełni układem oddechowym i niedojrzałym układem odpornościowym wcześniaków. Objętość płuc noworodków urodzonych w 30. tygodniu ciąży jest trzykrotnie mniejsza, a powierzchnia płuc czterokrotnie mniejsza w porównaniu z objętością i wielkością płuc dziecka urodzonego o czasie. W momencie narodzin wcześniaki są 10-krotnie bardziej narażone na zakażenia dolnych dróg oddechowych niż dzieci urodzone w prawidłowym terminie.


Podstawą ochrony przed wirusem RS jest unikanie osób z objawami infekcji, dbanie o higienę i mycie rąk przed każdym kontaktem z dzieckiem. Ponieważ nie ma szczepionki przeciwko wirusowi RS, najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia przed zakażeniem jest podanie immunoprofilaktyki, czyli gotowych przeciwciał. Dzieci urodzone przed 33. tygodniem ciąży mogą z niej skorzystać już od 1 października w ramach programu lekowego finansowanego z budżetu Ministerstwa Zdrowia.


– Gotowe przeciwciała, które podawane są jako immunoprofilaktyka, od razu chronią dziecko przed wirusem RS, hamując jego działanie. Podawane są domięśniowo, ale nie jest to szczepionka. Podane przeciwciała są natychmiast gotowe do zablokowania i unieszkodliwienia wirusa RS – wyjaśniła neonatolog, prezes Fundacji Koalicja dla Wcześniaka prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka.


Jak dodała, ochronne działanie przeciwciał przeciwko wirusowi RS jest czasowe i trwa ok. 30 dni po podaniu leku. Dlatego w sezonie zwiększonej zachorowalności trzeba powtarzać podanie przeciwciał co cztery tygodnie, a wystarczające zabezpieczenie daje dopiero pięć dawek preparatu.


Poddanie wcześniaka immunoprofilaktyce jest ważne, ponieważ infekcje wywołane wirusem RS mogą u tych maluchów prowadzić do ciężkich zaburzeń oddychania, konieczności zastosowania wentylacji sztucznej z użyciem respiratora, a w konsekwencji do niedotlenienia i do ryzyka kolejnych powikłań zdrowotnych. Wśród powikłań mogą pojawić się: odma opłucnowa, zapalenie ucha środkowego, a świszczący oddech i reaktywność dróg oddechowych mogą utrzymywać się nawet przez 5–8 lat po ostrej infekcji wirusem RS.


– Powrót wcześniaka na oddział intensywnej terapii to zawsze krok wstecz w jego rozwoju. Choć problem separacji rodziców wcześniaków od ich dzieci nie jest już tak duży jak na początku pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku, to i tak warto zrobić wszystko, aby nie dopuścić do ponownej hospitalizacji. Pobyt w szpitalu to niepotrzebny stres nie tylko dla maleńkiego dziecka, ale również dla jego rodziców. Apeluję do wszystkich rodziców wcześniaków, które kwalifikują się do podania przeciwciał, aby zgłosili się do punktów immunizacyjnych – podkreśliła prof. Borszewska-Kornacka.


Immunoprofilaktykę prowadzi 67. akredytowanych ośrodków neonatologicznych w całej Polsce. Są przygotowane tak, aby wizyta immunizacyjna była bezpieczna dla dziecka i jego rodziców, dlatego rodzice nie powinni rezygnować z immunoprofilaktyki z obawy przed zakażeniem SARS-CoV-2. Listę ośrodków, które prowadzą immunoprofilaktykę RSV w sezonie zakażeń 2021/2022, można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Koalicja dla wcześniaka pod adresem: koalicjadlawczesniaka.pl/kryteria-k...


W ramach programu lekowego z bezpłatnej immunoprofilaktyki mogą skorzystać wcześniaki, które nie ukończyły pierwszego roku życia i urodziły się do 28. tygodnia ciąży lub stwierdzono u nich dysplazję oskrzelowo-płucną, oraz wcześniaki, które nie ukończyły szóstego miesiąca życia i urodziły się między 29. a 32. tygodniem ciąży.2pn0zumVYEJqku41.jpgPw9oZJefM8NTYTKT.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 52

ER
Miss Turnusu 1992 BĘDZIE DOBRZE !
500 zł
KK
Karolina
50 zł
OM
Cezary M
300 zł
SW
Sylwia
100 zł
RK
Radosław Koterbski
300 zł
AN
Ewe
50 zł
AB
Amanda Balo
100 zł
PA
Patrycja
50 zł
MA
Margo
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!