Pomóżcie mi wydać powieść "O pochodzeniu rodziny"! ID: dysce7

Pomóżcie mi wydać powieść "O pochodzeniu rodziny"! ID: dysce7

5 329 zł z 8 500 zł

62%

5 329 zł

5 329 zł

z 8 500 zł

zakończona

zakończona

10.07.2017r

78

78

wspierających
62%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

"O pochodzeniu rodziny" to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD.

Cześć! Nazywam się Asia Bednarek. Część z Was kojarzy mnie pewnie z ciężkich tekstów filozoficznych czy licznych tłumaczeń. Dziś chciałabym jednak, żebyście pomogli mi w wydaniu mojej debiutanckiej powieści.

O pochodzeniu rodziny to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD.

Oczywiście, żeby mówić o takiej rewolucji, potrzeba nowego języka. Wydaje mi się jednak, że kiedy mówimy o potrzebie nowego języka, dajemy tylko wyraz swojej bezsilności w obliczu jego nieistnienia. Dlatego próbowałam poradzić sobie najlepiej, jak się da, ze starym słownikiem emancypacyjnym. Tak samo uznałam, że pierwszym krokiem do pozbycia się prawa, które opisywał Kafka w słynnej przypowieści z Procesu, jest uważne przyjrzenie się temu tekstowi założycielskiemu. Dlatego w książce oprócz Psa i Radia występuje też Koba – strażnik Prawa, trochę bardziej rozmowny niż jego kafkowski oryginał. Ale tak samo wredny.

Piszę też o wszystkich tych skomplikowanych i raczej dwuznacznych sprawach, odwołując się do humoru, a nie ironii – co w polskim kontekście nie tak częste i, jak się przekonałam, bardzo trudne. Sami ocenicie, na ile mi się udało.

1

Cel zrzutki

Książka jest już gotowa. Jej fragmenty zostały już opublikowane i znajdziecie je np. w czasopiśmie literackim FA-art. Ale niewydana w całości pozostaje widmem. Brakuje jej czytelników i czytelniczek oraz fizycznego ciała, bo chciałabym, żeby zaistniała w postaci papierowej. Książkę chce wydać Wydawnictwo WBPiCAK w serii Biblioteka Prozy Współczesnej. Koszt redakcji, składu i druku 300 egzemplarzy to 5000 zł netto (6150 zł brutto).

Każda wpłacająca/wpłacający, który/a przekażę na naszą zrzutkę sumę 40 zł i większą otrzyma egzemplarz książki. Możecie więc to wsparcie potraktować jako zakup O pochodzeniu rodziny w przedsprzedaży. W związku z tym muszę zebrać 8500 zł, by pokryć koszty wydania książki, podatku oraz Waszych egzemplarzy i ich wysyłki.

1

1

Wpłacający78

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 40 zł i więcej

Egzemplarz książki z dedykacją autorki.

wybrano 65 razy

przewidywana dostawa: 1 sierpnia, 2017

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

535 191 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?