id: dysce7

Pomóżcie mi wydać powieść "O pochodzeniu rodziny"!

Pomóżcie mi wydać powieść "O pochodzeniu rodziny"!

5 329 zł 
z 8 500
62%
zakończona
10.07.2017r
78
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 1 nagrodę / ofertę!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 939 129 zrzutek i zebrali 931 493 687 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"O pochodzeniu rodziny" to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD.

Cześć! Nazywam się Asia Bednarek. Część z Was kojarzy mnie pewnie z ciężkich tekstów filozoficznych czy licznych tłumaczeń. Dziś chciałabym jednak, żebyście pomogli mi w wydaniu mojej debiutanckiej powieści.

O pochodzeniu rodziny to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD.

Oczywiście, żeby mówić o takiej rewolucji, potrzeba nowego języka. Wydaje mi się jednak, że kiedy mówimy o potrzebie nowego języka, dajemy tylko wyraz swojej bezsilności w obliczu jego nieistnienia. Dlatego próbowałam poradzić sobie najlepiej, jak się da, ze starym słownikiem emancypacyjnym. Tak samo uznałam, że pierwszym krokiem do pozbycia się prawa, które opisywał Kafka w słynnej przypowieści z Procesu, jest uważne przyjrzenie się temu tekstowi założycielskiemu. Dlatego w książce oprócz Psa i Radia występuje też Koba – strażnik Prawa, trochę bardziej rozmowny niż jego kafkowski oryginał. Ale tak samo wredny.

Piszę też o wszystkich tych skomplikowanych i raczej dwuznacznych sprawach, odwołując się do humoru, a nie ironii – co w polskim kontekście nie tak częste i, jak się przekonałam, bardzo trudne. Sami ocenicie, na ile mi się udało.

1

Cel zrzutki

Książka jest już gotowa. Jej fragmenty zostały już opublikowane i znajdziecie je np. w czasopiśmie literackim FA-art. Ale niewydana w całości pozostaje widmem. Brakuje jej czytelników i czytelniczek oraz fizycznego ciała, bo chciałabym, żeby zaistniała w postaci papierowej. Książkę chce wydać Wydawnictwo WBPiCAK w serii Biblioteka Prozy Współczesnej. Koszt redakcji, składu i druku 300 egzemplarzy to 5000 zł netto (6150 zł brutto).

Każda wpłacająca/wpłacający, który/a przekażę na naszą zrzutkę sumę 40 zł i większą otrzyma egzemplarz książki. Możecie więc to wsparcie potraktować jako zakup O pochodzeniu rodziny w przedsprzedaży. W związku z tym muszę zebrać 8500 zł, by pokryć koszty wydania książki, podatku oraz Waszych egzemplarzy i ich wysyłki.

1

1

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne

Egzemplarz książki z dedykacją autorki.

40 zł

Kupione 65

Zakończona

Wpłaty 78

 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
95 zł
Zobacz więcej