id: dysce7

Pomóżcie mi wydać powieść "O pochodzeniu rodziny"!

Pomóżcie mi wydać powieść "O pochodzeniu rodziny"!

5 329 zł 
z 8 500 zł
62%
zakończona 10.07.2017r
78 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

"O pochodzeniu rodziny" to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD.

Cześć! Nazywam się Asia Bednarek. Część z Was kojarzy mnie pewnie z ciężkich tekstów filozoficznych czy licznych tłumaczeń. Dziś chciałabym jednak, żebyście pomogli mi w wydaniu mojej debiutanckiej powieści.

O pochodzeniu rodziny to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD.

Oczywiście, żeby mówić o takiej rewolucji, potrzeba nowego języka. Wydaje mi się jednak, że kiedy mówimy o potrzebie nowego języka, dajemy tylko wyraz swojej bezsilności w obliczu jego nieistnienia. Dlatego próbowałam poradzić sobie najlepiej, jak się da, ze starym słownikiem emancypacyjnym. Tak samo uznałam, że pierwszym krokiem do pozbycia się prawa, które opisywał Kafka w słynnej przypowieści z Procesu, jest uważne przyjrzenie się temu tekstowi założycielskiemu. Dlatego w książce oprócz Psa i Radia występuje też Koba – strażnik Prawa, trochę bardziej rozmowny niż jego kafkowski oryginał. Ale tak samo wredny.

Piszę też o wszystkich tych skomplikowanych i raczej dwuznacznych sprawach, odwołując się do humoru, a nie ironii – co w polskim kontekście nie tak częste i, jak się przekonałam, bardzo trudne. Sami ocenicie, na ile mi się udało.

1

Cel zrzutki

Książka jest już gotowa. Jej fragmenty zostały już opublikowane i znajdziecie je np. w czasopiśmie literackim FA-art. Ale niewydana w całości pozostaje widmem. Brakuje jej czytelników i czytelniczek oraz fizycznego ciała, bo chciałabym, żeby zaistniała w postaci papierowej. Książkę chce wydać Wydawnictwo WBPiCAK w serii Biblioteka Prozy Współczesnej. Koszt redakcji, składu i druku 300 egzemplarzy to 5000 zł netto (6150 zł brutto).

Każda wpłacająca/wpłacający, który/a przekażę na naszą zrzutkę sumę 40 zł i większą otrzyma egzemplarz książki. Możecie więc to wsparcie potraktować jako zakup O pochodzeniu rodziny w przedsprzedaży. W związku z tym muszę zebrać 8500 zł, by pokryć koszty wydania książki, podatku oraz Waszych egzemplarzy i ich wysyłki.

1

1

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 40 zł i więcej

  Egzemplarz książki z dedykacją autorki.

  rozwiń

  wybrano 65 razy

  przewidywana dostawa: 1 sierpnia, 2017

  Wybieram

Wpłaty 78

preloader

Nagrody / oferty

Wpłać 40 zł i więcej

Egzemplarz książki z dedykacją autorki.

rozwiń

wybrano 65 razy

przewidywana dostawa: 1 sierpnia, 2017

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

880 241 zrzutek

i zebrali

810 576 517 zł

A ty na co dziś zbierasz?