id: dza65b

Posiłki dla rodziców dzieci z lubelskiej onkologii

Posiłki dla rodziców dzieci z lubelskiej onkologii

5 271 zł 
z 60 000 zł
8%
zakończona 11.07.2020r
104 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Rozwój pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) na terenie Polski, spowodował wprowadzenie obostrzeń w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Sytuacja ta spowodowała liczne utrudnienia dla rodziców dzieci przebywających w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Rodzice, przebywający ze swoimi chorymi dziećmi, nie mogą opuszczać nie tylko szpitala, ale także oddziału.

Łazienka i toaleta na oddziale, pranie przekazywane najbliższym przez pracownika szpitala, brak bezpośredniego kontaktu z rodziną, zakaz wyjść i odwiedzin – tak aktualnie wygląda rzeczywistość wewnątrz oddziału. Najbardziej naglący jest jednak problem żywnościowy. Od początku pandemii rodzice nie mogą wychodzić z oddziału, gdyż wiązałoby się to z niemożnością powrotu. Pacjenci Kliniki mają bardzo obniżoną odporność, a aktualne zagrożenie mogłoby mieć dla nich katastrofalne skutki. Takie rozwiązanie pozwala więc na zmniejszenie ryzyka dostania się wirusa na oddział, ale przysparza trudności rodzicom, którzy nie mogą otrzymać jedzenia przywiezionego im z domów rodzinnych, wyjść do sklepu czy samodzielnie przygotować sobie posiłku.

Dzienny koszt wyżywienia dla jednego rodzica wynosi 18 złotych. Na oddziale przebywa około 30 rodziców jednocześnie. Mają oni zapewnione wyżywienie tylko do 15 maja 2020r. W obecnej sytuacji, kiedy nie jest znany termin powrotu do trybu sprzed obostrzeń, staje się to ogromnym wyzwaniem finansowym dla wielu rodziców.

W trosce o zdrowie i życie przebywających na oddziale dzieci, należy utrzymać obowiązujące zasady. Jednak, aby było to możliwe, pragniemy zapewnić dalsze wyżywienie ich rodzicom, którzy nieustannie sprawują opiekę nad swoimi dziećmi, a w obecnej sytuacji są nią jeszcze bardziej obciążeni.

W związku z powyższym, zwracamy się z serdeczną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe, tak aby utrzymać przez najbliższe miesiące finansowanie wyżywienia rodziców dzieci przebywających w Klinice. Ufamy, iż z Państwa otwartymi sercami i chęcią pomocy, uda się zrealizować tę inicjatywę.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 104

 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WN
Wiesław Nowakowski
100 zł
AK
Anna Kulik
100 zł
KI
Karolina
100 zł
KP
Katarzyna Pietrykowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 986 zrzutek

i zebrali

736 982 526 zł

A ty na co dziś zbierasz?