Skarbonka utworzona na rzecz zrzutki 🇺🇦 #DzieciUkrainy - Długofalowa pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka

#DzieciUkrainy – skarbonka DomyDziecka.org

#DzieciUkrainy – skarbonka DomyDziecka.org

Ta skarbonka zasila saldo zrzutki:

🇺🇦 #DzieciUkrainy - Długofalowa pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka
12 123 zł 
łącznie
770 PLN zebrano do skarbonki
8 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis skarbonki

Drodzy Przyjaciele,


Od 15 lat działamy na rzecz polskich dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Za pośrednictwem prowadzonego przez nas Portalu DomyDziecka.org pomoc uzyskało już kilkadziesiąt tysięcy potrzebujących dzieci, dzięki naszym darczyńcom wsparliśmy kolejnych kilka tysięcy.


W obliczu wojny pomoc nie ma granic. Rozszerzamy swoje działania o dzieci-sieroty oraz pozbawione opieki rodzicielskiej, które schronienie przed wojną znalazły w naszym kraju.


LATEM CHCEMY POKAZAĆ IM POLSKĘ - ZABRAĆ JE NA WAKACYJNĄ WYCIECZKĘ


Dzieci pokochały Polaków, naród, od którego otrzymały tyle dobroci i serca. Są ciekawe kraju, w którym mieszkają. I my również chcemy pokazać im piękne widoki, zabrać nad morze lub w góry, zwiedzić ciekawe miasto. Przekazać im trochę polskiej kultury, sprawić, by posmakowały polskich smaków, poznały bajkowe legendy.


W marcu powitaliśmy w Polsce grupę dzieci z 4 dużych szkół specjalnych z internatami w obwodzie winnickim oraz ich opiekunów z rodzinami. Wraz z początkiem wojny ich koleżanki i koledzy z ławki i z pokoju opuścili internaty, rodziny zabierały dzieci do bezpiecznych miejsc, „naszych” dzieciaków nie odebrał nikt – ich rodzice nie żyją, zrzekli się ich lub są pozbawieni praw rodzicielskich. Dzięki naszej współpracy z Departamentem Polityki Humanitarnej Obwodu Winnickiego swoją przystań znalazły w Polsce, w pięknym i spokojnym Beskidzie Małym.


ne1dd9a869a28ec7.jpegNajmłodsze z przyjętych przez nas dzieci ma 9 lata, najstarsi to już pełnoletni chłopcy. Wszyscy podopieczni są osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi w różnym stopniu, dotknięte są też innymi niepełnosprawnościami i chorobami, np. zespołem Downa, rozszczepem podniebienia czy fenyloketonurią. Niemal połowa dzieci nie słyszy i posługuje się wyłącznie ukraińskim językiem migowym, mamy też dwójkę dzieci niedowidzących.


Chcemy otoczyć je jak najlepszą opieką. Staramy się poprawić ich zdrowie psychiczne i fizyczne, kontynuować lub rozpocząć jedzenie, potrzebującym zmieniać nawyki żywieniowe. Udało nam się nawet, w ramach projektu Słyszymy Polskę – my chuyemo Polschu”, wyposażyć 8 dzieci w aparaty słuchowe. Jednak troska o nasze dzieci wymaga sporych nakładów finansowych. Nie wystarczą dobre chęci wolontariuszy i bieżąca pomoc rzeczowa, którą otrzymujemy. 


u8df4a17a7cc4af6.pngMarzymy, by było im dane spędzić wakacje tak, jak je spędzają rówieśnicy z innych krajów. Aby dzieci, którym założyliśmy aparaty słuchowe, po raz pierwszy usłyszały szum morza. Polska jest przepięknym krajem, który z pewnością wzbudzi ich zachwyt, a kilkudniowa wycieczka sprawi, że pobyt w naszym kraju nie będzie kojarzył im się jedynie z tragedią ich ojczyzny. Prosimy o Wasze wsparcie!


Więcej o dzieciach znajdą Państwo na naszej stronie – zapraszamy!

e89915f57ac58f01.pngJesteśmy wdzięczni, że dzięki Państwa pomocy, możemy pomagać naszym małym przyjaciołom z Ukrainy!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

preloader

Załóż swoją skarbonkę i też zbieraj dla

🇺🇦 #DzieciUkrainy - Długofalowa pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka
Załóż skarbonkę