id: dzvzsp

Zielony Ogródek Społeczny w Blunakach

Zielony Ogródek Społeczny w Blunakach

Nasi użytkownicy założyli 1 034 553 zrzutki i zebrali 1 100 690 841 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • A W Blunakach czuć miłość do natury i piękno na każdym kroku 😍 SAMI ZOBACZCIE!

  LhIrSr5rPQEPviNi.jpgW8Ub94GCx3FbQ5AS.jpg

  DvCgKteDrf3bPyRg.jpgbiórka osiągnęła już 100 procent! Wraz z Gminą Dzierzgoń, Panią Jadwigą Sołdaczuk oraz pozostałymi partnerami - LGD Kraina Dolnego Powiśla oraz Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. DZIĘKUJEMY ♥️♥️ Jest jeszcze kilkanaście dni do jej końca - być może uda się przekroczyć kolejne progi i zebrać jeszcze więcej niż regulaminowe minimum 😎

  !! DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI !!

  Y2H1NeEzaxBUst7t.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

POMÓŻ NAM REALNIE WPŁYNĄĆ NA ROZWÓJ SPOŁECZNY, AKTYWIZACJĘ I REHABILITACJĘ ZAWODOWĄ MIESZKAŃCÓW CENTRUM WSPARCIA RODZINY W BLUNAKACH7DuGh3XApnHRvTBd.jpgŚrodki pozyskane w ramach zbiórki stanowią wkład własny do projektu "Zielony Ogródek Społeczny w Blunakach". Całkowita wartość projektu to:33 000,00 zł (25 000 zł grant Fundacji Inicjowania Rozwoju UP Foundation, 8 000,00 zł planowany wkład własny Nadwiślańskiej Fundacji Rozwoju)

jUszKrrjfxaoMnxS.jpg


"Zielony Ogródek Społeczny w Blunakach" to inicjatywa oddolna Nadwiślańskiej Fundacji Rozwoju rozgrywająca się w niewielkiej gminie miejsko - wiejskiej Dzierzgoń w powiecie sztumskim, która zakwalifikowała się do II etapu konkursu "Fundusz Inicjowania Rozwoju" - kolejnej edycji grantu Fundacji Inicjowania Rozwoju UP Foundation.


Celem projektu jest zaangażowanie pensjonariuszy Centrum Wsparcia Rodziny (osoby niepełnosprawne, starsze, o szczególnych potrzebach) w powstanie ogrodu społecznego w otoczeniu Centrum (dostępne niewykorzystane zielone tereny wokół dworku - aż 3,6 ha! )

SQ0TOfDqjfO0BXCG.jpg

Pensjonariusze z pomocą wolontariuszy będą uprawiać naturalne warzywa i owoce, które będą przetwarzane i będą zaopatrywać inne podmioty społeczne oraz placówki oświatowe.

Będziemy działać w obszarach:

prowadzenie naturalnych upraw rolnych w ramach aktywizacji społeczno-zawodowej osób wykluczonych

produkcja i sprzedaż naturalnych przetworów.

CxyT8flk9eEDeOwj.jpgJak Twoje wsparcie przełoży się na pomoc osób ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi?


Całe działanie opierać będzie się o ogrodoterapię (hortiterapia) i edukację ekologiczną. Praca z ziemią uczy cierpliwości i dokładności. Jest prozdrowotna, bo to ruch na świeżym powietrzu. Wspólne drobne działania podjęte do tej pory takie jak zasianie trawy, sadzenie kwiatów wykazały że ziemia, która latami leżała odłogiem, będzie stanowiła znakomite podłoże do uprawy kwiatów, warzyw, ziół oraz owoców

Plany zielonego ogrodu są ambitne: uprawa roślin z samodzielnie zebranych nasion i rozsad bez chemii ani sztucznych nawozów. Podstawowym zajęciem w ogrodzie będzie pielenie i przyrządzanie eko nawozów. Ogród i przetwórnia powstaną, by służyć rehabilitacji zawodowe. Wszyscy uczestnicy to mieszkańcy centrum oraz zamieszkujący w sąsiedztwie wykluczeni mieszkańcy gminy.

fj89Mo4c0W93IR6O.jpg


Rezultaty:

Docelowo planujemy utworzyć przedsiębiorstwo ekonomii społecznej, by części podopiecznych stworzyć możliwość podjęcia pracy nieomal “w kapciach”. Partnerstwo doprowadzi do zawiązania spółdzielni socjalnej, która będzie kontynuować działanie ogrodu oraz rozwijać działalność – powstanie hodowla kur i produkcja jajek, własna marka przetworów. Rozwój spółdzielni to dodatkowe miejsca pracy, które będzie mogła zaoferować.

e1esiFYs13REz6if.jpg

Naszymi Partnerami są:

Gmina Dzierzgoń

Słoneczne Wzgórza Jadwiga Sołdaczuk

oraz

LGD "Kraina Dolnego Powiśla"

Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne


Jaki długofalowy efekt przyniesie nam wszystkim realizacja inicjatywy?

Zwiększenie jakości życia mieszkańców Centrum Wsparcia poprzez dostęp do infrastruktury ogrodowej, terenu rekreacyjnego, nabycie wiedzy, umiejętności ogrodniczych i nabycie kwalifikacji hodowli, przetwarzania i dystrybucji uzyskanych produktów, co zapewni zawiązanie społecznego przedsiębiorstwa opartego na współpracy- utworzenie spółdzielni socjalnej i podjęcie pracy. Wykorzystujemy cały potencjał projektu oraz nasze doświadczenia, współtworząc ideę ekonomii społecznej, promocję stylu zdrowego odżywiania oraz korzystania z produktów lokalnych - z czego docelowo będziemy korzystać także my, nasze dzieci i nasi najbliżsi.


Troska o środowisko i drugiego człowieka jest koniecznością dnia dzisiejszego i to ona zacznie zieloną zmianę w całej naszej lokalnej społeczności

Wspomóż nas cel drobną wpłatą, dołącz do naszych działań i razem osiągnijmy cel!

3sJHbqTVcECVusxI.jpg

Kampania crowdfundingowa realizowana w ramach konkursu Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego operatorem jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Up Foundation, a Partnerami Strategicznymi: LPP S.A., Polpharma S.A.


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Wyjątkowe spotkania
WSPÓLNE GOTOWANIE Z MIESZKAŃCAMI CENTRUM WSPARCIA
Zapraszamy do Blunak na wyjątkowe gotowanie z wyjątkowymi ludźmi. Wspólne chwile przy zwiedzaniu nowopowstałego budynku, gotowaniu i pieczeniu pod oki...
500 zł
Zakończona

Wpłaty 94

CZ
Czesia
1 000 zł
JS
Emilia i Jerzy
100 zł
OL
Ola
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
PS
Paweł Szteler
1 200 zł
MA
Maria
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WS
Wiktoria
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków