id: e2bxuj

Dzielny Dawid walczy z padaczką!

Dzielny Dawid walczy z padaczką!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
25 845 zł 
z 50 000
51%
331 dni
do końca
391
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 649 zrzutek i zebrali 929 308 247 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziś 2. urodziny Dawidka, czas szybko płynie, a dla nas jest bardzo intensywnie. Dzięki wsparciu, możemy sfinansować odpowiednią ilość terapii. Przez ten rok Dawid ciężko pracował a od jakiegoś czasu zjada jedzenie buzią, dla mnie to wielka radość a dla niego wspaniała przygoda i doświadczenia.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają, to miłe wiedzieć jak dużo życzliwych osób mamy wokół siebie.

  k6e5bcc4186f38aa.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasz synek urodził się w październiku 2020 roku. O tym, że może być chory dowiedzieliśmy się pod koniec ciąży. Wtedy została wykryta wada mózgu - agenezja ciała modzelowatego.

Choroba Dawida nie musi dawać żadnych objawów. Niestety, gdy Dawidek miał zaledwie dwa dni wystąpił pierwszy napad drgawek, wtedy jeszcze nie było wiadomo, że to padaczka. Z czasem, jednak otrzymaliśmy diagnozę – padaczka lekooporna, najprawdopodobniej zespół Westa. Dobieranie leków, które zatrzymałyby napady jest niestety długie. Pomimo leków Dawid wciąż ma napady, codziennie po kilka lub kilkanaście. Najprawdopodobniej przez napady padaczki, leki oraz wadę mózgu Dawid pomimo tego że skończył rok, nie kontroluje głowy, nie obraca się, nie siedzi.

To historia Dawidka w dużym skrócie. Kiedy w połowie sierpnia po kolejnej hospitalizacji wróciliśmy do domu, od razu dzwoniliśmy do naszych Pań fizjoterapeutek, aby kontynuować terapię, która była przerwana przez trudny czas związany z chorobą Dawida.

Pobyt w szpitalu w tym roku poza ustalaniem nowych leków, był jeszcze związany z zachłystowym zapaleniem płuc oraz wyłonieniem gastrostomii. Przez co Dawid był łącznie w 2021 roku około 3 miesięcy w szpitalu...

Dawidek potrzebuje intensywnej rehabilitacji, jednak ciągle musimy obserwować jego reakcje, czy terapia nie powoduje nasilenia napadów padaczkowych. Jest mu potrzebna też opieka neurologopedy (w celu nauki jedzenia buzią), okulisty, genetyka, terapeuty integracji sensorycznej. Staramy się robić wszystko, aby był szczęśliwy. Zapewniamy mu terapię oraz zabawę i odpoczynek w domu, jednak koszty związane z leczeniem oraz sprzętem potrzebnym do rehabilitacji przewyższają nasze możliwości, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Uzbierane pieniądze zapewnią Dawidkowi ciągłość rehabilitacji i leczenia na przyszły rok.


Rodzice Dawida - Joanna i Paweł

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 391

PI
P i A
 
Dane ukryte
1 000 zł
SN
Dorota
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
DJ
Damian Jarych
500 zł
BA
Bartek
500 zł
MI
Martyna i Bartek
500 zł
SN
Maria
300 zł
BR
Bąbel
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków