28 624 zł 
z 100 000 zł
28%
12 dni do końca
244 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

DŁUGOFALOWA POMOC DLA MIGRANTÓW


Od października Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie prowadzi przygraniczny Punkt Interwencji Kryzysowej. Dzięki Wam mamy zapewnione już środki na funkcjonowanie PIKu i codziennie mimo trudności nasi wolontariusze pomagają na granicy wyjeżdżając na interwencje czy zostawiając pakiety pomocowe w przygranicznych lasach. Jesteśmy Wam za to szalenie wdzięczni.


Od samego początku mówiliśmy, że nasza pomoc nie może być czysto akcyjna i że nasze zaangażowanie powinno mieć charakter długofalowy. Dobrze wiemy przecież, że dramat migrantów nie kończy się wraz z uruchomieniem procedury azylowej i z tego powodu chcemy takie osoby wspierać także na kolejnych etapach ich trudnej drogi.


CO CHCEMY ROBIĆ?


Chcemy między innymi rozpocząć stałą i mądrą współpracę z migrantami, którzy już przebywają na terenie Polski. Chcemy pomóc im w przygotowaniu się do rozpoczęcia nowego życia w Polsce m.in. poznać ich potrzeby, pomóc w nauce języka, znalezieniu mieszkań i pracy. 


JAK MOŻESZ POMÓC?


Żeby móc systemowo i mądrze objąć opieką migrantów przebywającym na terenie Polski potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. W związku z nadchodzącymi świętami Borys Fiodorowicz przekazał nam specjalnie przygotowane kartki ze swoją grafiką, przedstawiającą Pokłon Trzech Króli. Poprzez te kartki chcielibyśmy podziękować Wam za okazane wsparcie. Każda osoba, która wesprze naszą zbiórkę i napisze do nas na adres [email protected] otrzyma od nas taką kartkę.


Kartki można:

  • odebrać osobiście w siedzibie KIKu w Warszawie
  • otrzymać drogą pocztową (prosimy o podanie adresu mailem)
  • odebrać osobiście na wydarzeniu JEZUS. Wystawa “Niereligijna w JEZUSie” (link do wydarzenia: https://fb.me/e/2UEHG5DdZ)


Borys Fiodorowicz jest malarzem, który w swej twórczości korzysta z chrześcijańskiej tradycji ikonograficznej do przedstawiania i komentowania współczesnych wydarzeń i wyzwań, przed którymi stoimy. Dziękujemy Borysowi Fiodorowiczowi za ten gest.


DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE!
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 244

IU
Iza Ulińska
50 zł
MT
Maria Trzcińska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
PB
Piotr Butlewski
20 zł
SJ
Sabina
ukryta
MK
Maciej Kowalski
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

796 435 zrzutek

i zebrali

614 415 449 zł

A ty na co dziś zbierasz?