id: e3s8yu

Pożar strawił dorobek życia. Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi!

Pożar strawił dorobek życia. Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
50 700 zł
z 50 000
101%
zakończona
02.05.2023r
401
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 980 045 zrzutek i zebrali 1 001 185 795 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani, pomóżcie!Jacek Dziedziczak, artysta plastyk, animator kultury, aktor kolskiej sceny teatralnej, nauczyciel gry na gitarze, muzyk, lutnik, twórca ekofestiwalu „Perseidy”, społecznik i właściciel firmy "Pracownia Reklamy" potrzebuje Waszej pomocy, ponieważ jego miejsce pracy strawił ogień!


znvzgoU0LFkw0EsV.jpg


Pożar wywołała iskra uruchomionego lasera grawerującego. Stało się to podczas nieobecność Jacka. Spaleniu uległy maszyny, będące źródłem utrzymania istniejącej od 30 lat firmy, magazyn materiałów do obróbki oraz instalacja elektryczna, a wszystkie ściany w budynku są pokryte sadzą.


XYAZvTAvC5infQuB.jpg


Palące się sztuczne materiały emitowały niebezpieczne dla zdrowia gazy, którymi Jacek zatruł się, gdy próbował gasić pożar. Wycieńczony trafił do szpitala z poparzonymi drogami oddechowymi i przełykiem. Nie może mówić, z trudem przełyka, ma zawroty głowy, a jego płuca straciły wydolność. Przed nim długa rekonwalescencja.


Proszę Was, Drodzy Państwo, o wsparcie finansowe, by pomóc mu odzyskać zdrowie oraz odbudować miejsce pracy i zamieszkania! Straty materialne, jakie poniósł, są ogromne.


Jacek jest ojcem dwóch synów, którzy są studentami i wymagają opieki finansowej rodziców. Jest także moim pracodawcą. Niestety, moje stanowisko pracy spaliło się doszczętnie. Od czasu pandemii działalność nie była ubezpieczona. Uzyskanie odszkodowania jest więc niemożliwe.


Ojciec moich dzieci i pracodawca stracił dorobek życia, ale ma duże doświadczenie i wielką potrzebę bycia użytecznym. Uczy dzieci i młodzież gry na gitarze, malarstwa, rzeźbiarstwa, budowy ludowych instrumentów muzycznych, tworzenia masek i kukiełek. Współpracuje z konińską grupą seniorów "SeniorArt", organizując coroczne plenery malarskie. W grupie rekonstrukcyjnej "Casimirus" tworzy przybory i rekwizyty pozwalające propagować wiedzę o epoce średniowiecza. Jako absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z powodzeniem wystawiał swoje prace w galeriach sztuki.


WznCpcpK5xbMpS5S.jpg


Uważam, że tak wrażliwego i twórczego artysty, jakim jest Jacek, długo by szukać. Mieszka jednak w Kole, mieście, które stało się jego małą ojczyzną. Pomóżmy mu odzyskać zdrowie i wyremontować jego pracownię. Pamiętajmy, że dobro powraca!


hMabRjBnMgQvbjJL.jpg


Agata Dziedziczak

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 401

 
Dane ukryte
200 zł
DE
Demonek
153 zł
HU
Hubert
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
II
Irena i Andrzej Cichy
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • JO
  Jakub Opas

  Pamiętam Pana Jacka z warsztatów gitarowych. Przemiły człowiek po którym widać jak bardzo pasjonuje się dziełem artystycznym. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymamy kciuki!

  200 zł