id: e3sbuj

BATALIA KOSZTUJE - w obronie Marszu Niepodległości

BATALIA KOSZTUJE - w obronie Marszu Niepodległości

Nasi użytkownicy założyli 1 167 455 zrzutek i zebrali 1 215 070 153 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

CHCĄ ZAKAZAĆ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI!


Wojewoda Mazowiecki blokuje Marsz Niepodległości! Włącz się w obronę!


Platforma Obywatelska i Lewica z Donaldem Tuskiem na czeleprócz blokady strategicznych interesów Polski w imię obcych interesów, podnoszą rękę na najbardziej podstawowe wartości, na wolność setek tysięcy Polaków chcących manifestować swoją narodową dumę!


11 grudnia 2023 r. jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, złożyliśmy do Wojewody Mazowieckiego wniosek o wyrażenie zgody na przyznanie Marszowi Niepodległości statusu cykliczności. Marsz Niepodległości posiadał ten status nieprzerwanie od 2017 roku. 31 stycznia 2024 r. Wojewoda odmówił przyznania cykliczności. 


Odmowa Wojewody to zamach na Marsz Niepodległości. To jawne uderzenie administracji rządowej w polskich patriotów. To naruszenie prawa do wolności zgromadzeń. Pamiętamy Marsze blokowane przez rząd i prowokacje w latach 2010-2014. Pamiętamy bezpodstawne zatrzymania uczestników Marszu przez policję, stosowanie gazu łzawiącego czy strzelanie do uczestników z broni gładkolufowej. Teraz, na kilka miesięcy przed 11 listopada, jesteśmy świadkami ponownego marginalizowania Marszu Niepodległości. Nie pozwólmy odebrać sobie Marszu Niepodległości!


Marsz Niepodległości na stałe wpisał się w dzień 11 listopada - jest sercem polskiego patriotyzmu i największą tego rodzaju manifestacją w Europie. Od 14 lat co roku gromadzi około 100 tysięcy Polaków chcących publicznie demonstrować swoje przywiązanie do Ojczyzny i przynależność narodową. Marsz Niepodległości nieprzerwanie od 2017 r. posiadał status zgromadzenia cyklicznego i na ten status w pełni zasługuje. Nie istnieje w Polsce drugie, cykliczne wydarzenie, cieszące się tak wielkim zaangażowaniem obywatelskim. Marsz Niepodległości to fenomen w skali Europy, a być może także świata.


Dlatego z ogromnym oburzeniem przyjęliśmy decyzję odmawiającą Marszowi Niepodległości cykliczności. Konstytucja RP gwarantuje wolność organizowania zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Postawę Wojewody postrzegamy jako nieodpowiedzialną próbę wprowadzenia chaosu w tak ważne dla wszystkich Polaków Święto Niepodległości. Cykliczny charakter zgromadzenia pozwala bowiem odpowiednio wcześniej przygotować się do wydarzenia tak jego organizatorom, jak i służbom państwowym, a zatem jest gwarancją porządku i bezpieczeństwa.


Czeka nas prawdopodobnie wielomiesięczna walka o prawo do cykliczności Marszu Niepodległości i związane z nią zadania, przede wszystkim: analiza prawna dokumentów, przygotowanie odpowiedzi i stanowisk do sądu; obsługa biura prasowego i mediów. Część pracy wykonujemy wolontaryjnie, dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Ogromną pomocą w kwestiach prawnych są dla nas prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris! Dodatkowe koszty związane z obroną Marszu Niepodległości szacujemy na około 30 000 zł.


Przed nami batalia z Wojewodą Mazowieckim o Marsz Niepodległości! Od Ciebie zależy, czy Polacy będą mogli wyrażać dumę narodową we własnym kraju!


WESPRZYJ ZRZUTKĘ I WŁĄCZ SIĘ W OBRONĘ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 287

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków