91 602 zł 
z 80 000 zł
114%
zakończona 01.05.2021r
1081 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Żegnamy was wiosennym widoczkiem, który przysłał nam Dawa, z wioski Ghunsa, gdzie mieszka ze swoją rodziną. Pozostańcie w kontakcie na FB The Wall of Shadows - Ściana Cieni DZIĘKUJEMY!!p90ced75e7dc65f0.jpeg


  Czytaj więcej
 • Drodzy!

  Ogromnie dziękujęmy za waszą szczodrość. Niestety Pandemia pomieszała nam szyki i nie możemy dostarczyć wszystkich uzbieranych funduszy dla Dawy osobiście. Będziemy je wypłacać Dawie na każdym etapie jego edukacji. Dawa teraz jest po drugim roku przygotowawczej szkoły średniej St Lawrence College w Katmandu. Egzamin roczny zdany na 4+ ! (A). Był na drugim miejscu zdobytych punktów w klasie!m41831a35f7a74e6.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy, Dawa przysłał nam małe video z podziękowaniami dla was! Pierwszy raz w życiu mówi do zagranicznych widzów. Świetny wysiłek!


  Czytaj więcej
 • Drodzy przyjaciele Dawy i nasi!

  Jeszcze raz OGROMNE podziękowania dla tych, którzy nas wsparli do tej pory!

   

  Ponieważ cały czas do nas piszecie z chęcia dorzucenia się na kształcenie Dawy, postanowiliśmy otworzyć zrzutkę na kolejne trzy miesiące z ambitną kwotą docelową 80,000 zł (ok. 21,500$). To jeszcze nie połowa obiecanych przez nas Dawie 25,000$, ale już tuż, tuż!

   

  Jeśli kogoś interesuje coś więcej na temat tego kim są Szerpowie i chcecie usłyszeć o naszej przygodzie spotkania z Dawą, zapraszamy na spotkanie online DZISIAJ (4.02.21) o godz. 18:00 tutaj:

  https://www.facebook.com/events/413980872994108

  Kim sąSzerpowie i co warto o nich wiedzieć?

   

  Film ŚCIANA CIENI jest dostępny na VOD.MDAG.PL (9,50 zł za pojedynczy dostęp lub w karnecie): https://vod.mdag.pl/.../ogladaj.../movie-vod/Sciana-cieni

   

  Pewnie, słyszeliście, że Szerpowie ddokonali ostatnio tego, czego inni wpsinacze nie potrafili: weszli

  zima na K2. Cieszymy się!!! Niech żyją Nirmal Purja, Gelje Sherpa, Mingma David Sherpa, Mingma G, Sona Sherpa, Mingma Tenzi Sherpa, Pem Chhiri Sherpa, Dawa Temba Sherpa, Kili Pemba Sherpa i Dawa

  Tenjing Sherpa!!!

   ff30f485d86452c7.jpeg


  Namaste! xxx


  Monika i Eliza

  Czytaj więcej
 • Drodzy Przyjaciele!

  Zakończyliśmy ZRZUTKĘ super sukcesem 96%! DZIĘKUJEMY!!!


  Jeśli ktoś się zgapił, to może do nas napisać na: [email protected] lub na FB filmu ŚCIANA CIENI. Poza tym prowadzimy dalej crowdfunding w Szwjacarii tutaj:

  https://www.icareforyou.ch/project/dawa-soll-medizin-studieren-dawa-va-devenir-medecin/


  Planujemy zbierać do czasu, kiedy CORONA pozwoli nam na podróż do Kathmandu w tym roku, aby dostarczyć fundusze osobiście.


  Wktórce ogłosimy też crowdfunding w UK.


  Tymczasem specjalne życzenie szczęścia w NOWYM ROKU 2021! (oczko:)

  ld9e42a7db27355b.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy przyjaciele Dawy i nasi!

  Chcieliśmy gorąco wam wszystkim podziękować za waszą hojność i wsparcie. Jeśmy już prawie w połowie! Dawa serdecznie pozdrawia z Ghunsy. Ponieważ Dawa nie ma stałego dostępu do Internetu, cytuję tutaj jego sms: "I don't know how I should thank you. And I promise I will put my 100 percent to my studies. Thanks a lot from my heart"

  Jedziemy dalej!

  z podziękowaniami Monika & Eliza & ekipa

  v64ee961b234cb26.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

c3374d3c5dc85d17.jpegDawa Tenzing Sherpa urodził się w małej wiosce Ghunsa, w dalekim wschodnim Nepalu, u podnóża słynnej góry Kanchenjungi. Jest jednym z czworga dzieci urodzonych w rodzinie Szerpów. Jego ojciec, Nagda Sherpa, pracuje jako tragarz wysokościowy. Zakłada liny poręczowe dla klientów oraz wprowadza ich na najwyższe szczyty. Ma na swoim koncie m.in. 9-krotne zdobycie Everestu. Pomimo imponujących osiągnięć wspinaczkowych i doświadczenia starzejącego się ojca nie stać na wysłanie swojego najmłodszego syna na studia w Katmandu. Marzeniem Dawy jest zostać lekarzem i pomagać ludziom.


bd838b1ef21604be.jpegDawę poznaliśmy podczas realizacji filmu ŚCIANA CIENI (THE WALL OF SHADOWS). Chcieliśmy opowiedzieć historię ekstremalnej wyprawy himalajskiej ale z punktu widzenia Szerpów, którzy do dziś pozostają w cieniu słynnych wypraw wysokogórskich. Podczas gdy zachodni himalaiści stają się celebrytami, Szerpowie, którzy umożliwiają dokonanie tego wyczynu i są kluczem do jego sukcesu, żyją nadal w bardzo trudnych warunkach i nieżadko są zmuszeni złamać swoje zasady i wierzenia, aby przetrwać. Nasz film opowiada historię ojca Dawy, Nagdy, który postanawia podjąć pracę na wyprawie na Kumbhakarnę, świetej górze Szerpów. Kumbhakarna, znana w naszym świecie jako Jannu, jest jednocześnie jedną z najtrudnijeszych gór świata do zdobycia. Nagda zgadza się to zrobić, pomimo lęku przed boskim gniewem, aby zarobić pieniądze na edukację Dawy. Nic nie idzie zgodnie z planem i Nagda zostaje z niczym...
Dawa jest zapalonym studentem, a jego ambicją jest studiowanie medycyny. Inspiruje go słynny Sanduk Ruit, okulista urodzony w pobliskiej  Olangchunggola, który przywrócił wzrok ponad 130 000 ludzi w Azji i Afryce. Za swoją pracę i organizację zmieniającej życie operacji zaćmy najbiedniejszym, nazywano go „Bogiem Wzroku”. W 1994 roku Ruit pomógł założyć Tilganga Institute of Ophthalmology (Instytut Okulistyki w Tilganga), który zapewnia bezpłatne leczenie osobom, których nie stać na opłacenie kosztów.W 2020 roku Dawa ukończył ostatnią klasę liceum z fantastycznym wynikiem A +. Jego stypendium i kiepskie wynagrodzenie ojca nie wystarczą jednak, aby kontynuować naukę.Zostać lekarzem w Nepalu, jak w każdym innym miejscu na świecie, to długi i kosztowny proces.


Po pierwsze, Dawa musiał zdać egzamin SEE (The Secondary Education Examination) na poziomie minimum A. Ta pierwsza trudność została pokonana. Dawa zdobył ocenę A + w swoim SEE.

Brawo Dawa !


Teraz Dawa może ubiegać się o studia medyczne na tak zwaną „plus-two college”, czyli uczelnię naukową. Ale najpierw musi przystąpić do egzaminu wstępnego. W Kathmandu znajduje się Amrit Science College o wysokim standardzie, ale konkurencja jest duża. Istnieje również szereg prywatnych szkół wyższych. Ale minimalna opłata za dwuletni kurs (w tym czesne, koszty podróży i zakwaterowania, a także materiały do ​​nauki) to oszałamiające 4500 USD.


Studiując dwa lata w szkole naukowej i przygotowując się do egzaminu maturalnego, Dawa przygotuje się również do egzaminu wstępnego do szkoły medycznej. Wymaga to dodatkowej opłaty za prywatne czesne w wysokości 500 USD.


Wreszcie, Dawa będzie gotowy do podjęcia wielkiego medycznego egzaminu wstępnego, aby zakwalifikować się do przyjęcia na studia medyczne w celu uzyskania tytułu Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery (MBB). Będzie musiał uzyskać 50% punktów z każdego przedmiotu: fizyki, chemii i biologii, aby zakwalifikować się do egzaminu wstępnego MBBS.


Reszta jest „łatwa”: cztery i pół roku studiów Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery (MBBS) - szkolenie na kursach klinicznych i teoretycznych oraz roczny staż. Koszt to 45000 USD. Istnieje duży wybór kursów medycznych w: Institute of Medicine, Patan Academy of Health Science, B.P. Koirala Institute of Health and Sciences, szpital uniwersytecki Tribhuvan lub Kathmandu University School of Medical Sciences.


Ale to nie koniec. Aby zostać lekarzem, Dawa będzie musiał zdać egzamin końcowy ze wszystkich dyscyplin klinicznych, aby zakwalifikować się do tytułu MBBS.


I jest jeszcze coś więcej: aby uzyskać Licencję Lekarską, Dawa musi zarejestrować się w Radzie Lekarskiej Nepalu i praktykować Allopathic System of Medicine. W tym celu Dawa musi przystąpić do egzaminu, aby zdobyć licencję lekarza na uprawianie biomedycyny w Nepalu.


Dawa będzie uczył się przez osiem lat za 50 000 dolarów.


Dawa Tenzing Sherpa to wyjątkowy i zdeterminowany student. Będzie ubiegał się (i nie mamy wątpliwości, że dostanie) o stypendium w wysokości 50% przyznawane studentom o wysokich osiągnięciach akademickich oraz pochodzącym ze środowisk marginalnych i grup znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Jeśli Dawa Tenzing może to zrobić, my też!


POZWÓL NAM POMÓC DAWIE W OSIĄGNIĘCIU JEGO MARZENIA


Naszym celem jest poniesienie POŁOWY OPŁAT za jego dalsząedukację, czyli 25 000 USD.

Dawa będzie musiał sam zorganizować fundusze na pokrycie połowy kosztów, ucząc się bardzo ciężko. Możesz to zrobić, Dawa!


Nasza akcja zbiórki dla chłopca ze społeczności Szerpów, to nasz hołd dla tych, którzy przez dziesięciolecia umożliwili nam odkrywanie Himalajów i możliwość zobaczenia ich piękna. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się udowodnić, że nie tylko poszerzyliśmy nasze horyzonty geograficzne, ale także nasze zrozumienie społeczne i kulturowe oraz empatię.


p9648fda6c692da0.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1081

 
Dane ukryte
5 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
GK
grzegorz kowalski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AD
Anna Dudzińska - Wawryniuk
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

853 014 zrzutek

i zebrali

739 056 721 zł

A ty na co dziś zbierasz?