id: e6bdms

Trampolina IT

Trampolina IT

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 168 733 zrzutki i zebrali 1 217 151 202 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wesprzyj marzenia młodych pasjonatów robotyki i ufunduj bilet na Trampolinę-IT. Pomóż zrealizować dziecięce marzenia i buduj cyfrową potęgę przyszłych pokoleń.

Adam, 10 lat

Chcemy wesprzeć konstruktorów, takich jak 10-letni Adam, który nie tylko tworzy modele, które proponują instruktorzy, ale też wprowadza własne przeróbki, które zaskakują nawet prowadzących. Adam nie opuszcza żadnych zajęć, nawet jeśli wymaga to od niego wysiłku i organizacji czasu całej rodziny.

robot adama

Zbieramy także na bilety na Trampolinę-IT dla Ani i Milenki oraz ich rówieśników , którzy wykazywali wiele uzdolnień podczas szkolnych zajęć robotyki i programowania. Regularne zajęcia robotyki w małej miejscowości zostały przerwane, ponieważ wiele dzieci zrezygnowało z powodów finansowych. Wakacyjna kontynuacja kursu będzie możliwa dopiero dzięki Trampolinie-IT finansującej zajęcia dla dzieci z ubogich rodzin.

Ania

O co chodzi?

Trampolina-IT to projekt stypendialny, który pozwala sfinansować dodatkowe zajęcia z programowania i robotyki dla uzdolnionych dzieci z niezamożnych krakowskich rodzin, a także zainspirować dzieci znajdujące się w placówkach opiekuńczych prowadzonych przez Fundację Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Mayera.

Świat, który się rozjechał...

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - te słowa wizjonera Jana Zamoyskiego z pewnością przyświecały mu, gdy zakładał Akademię Zamojską. Dziś można śmiało stwierdzić, że tyle zdobędziemy znaczenia w cyfrowym świecie, ilu wykształcimy programistów i inżynierów robotyki.

Kolejne roczniki młodych Polaków, którzy włożyli wiele wysiłku w kształcenie, zarówno w szkołach średnich, jak i na studiach, nie znajdują pracy w wyuczonym zawodzie, albo emigrują zniechęcone niskimi zarobkami.

Tymczasem polskie firmy technologiczne alarmują, że brakuje wykształconych kadr programistów i inżynierów. Powoduje to ściąganie pracowników zagranicznych oraz podkradanie personelu przez konkurencję.

Kumulacja tych zjawisk powoduje smutną obserwację - mamy bardzo duży rozdźwięk pomiędzy kształceniem, a realiami rynku. I tego nie da się szybko naprawić.

Polscy inżynierowie i programiści są niezwykle cenieni nie tylko w regionie, ale i na całym świecie. Jednak, dalszy rozwój kraju i jego znaczenia w świecie cyfrowym, nie będzie możliwy, jeżeli zabraknie nam kadr.

milenka

Naprawiamy!

Instytut Aurea Libertas od lat wspiera kształcenie młodzieży, popularyzuje wykorzystanie nowoczesnych technologii w społeczeństwie, doceniając szansę, jaką daje Internet i uczy przedsiębiorczości.

Dlatego naturalnym przedłużeniem naszej misji jest nowy projekt - “Trampolina-IT”, w ramach którego wspieramy zdolnych uczniów z krakowskich podstawówek oraz podopiecznych placówek opiekuńczych w rozwijaniu pasji i zainteresowań robotyką i programowaniem.

Zaczynamy od podstawówek, ponieważ wierzymy, że słowa uczą, ale to przykłady pociągają. Wraz z doświadczonymi instruktorami dzieci tworzą swoje pierwsze roboty, planują działania i programują. Chłoną wiedzę, pasję, często zostają po godzinach i dopytują i rozwijają swoje projekty.

Na co zbieramy?

Technologia kosztuje, a chcemy, by dzieci z którymi pracujemy zachwyciły się programowaniem i robotyką, dlatego ważna jest systematyczna, kilkumiesięczna praca instruktorów z dziećmi.

Warsztaty, które odbywają się raz w tygodniu, trwają 90 minut. Udział w nich jednego dziecka to koszt 35 złotych. Piętnastoosobowa grupa w zespołach przygotowuje poszczególne roboty, planuje ich pracę i testuje.

Etapy zbiórki:

20 spotkań warsztatowych dla dzieci z placówek opiekuńczych (10.700 zł)

20 spotkań wakacyjnych dla dzieci z placówek opiekuńczych, które będą odbywać się w Żmiącej k. Limanowej (12.700 zł)

Zajęcia szkolne dla dzieci z niezamożnych rodzin - 10 stypendiów (5.600 zł)

Wpłacając na program “Trampolina-IT” pomagasz dzieciom:

wybrać ścieżkę rozwoju

wspierasz te, których nie stać na opłacenie zajęć

pasjonatom robotyki,

budujesz cyfrowy potencjał kolejnych pokoleń

pozwalasz oderwać się od trudnej codzienności dzieci z placówek opiekuńczych

dajesz nadzieję na dobrą pracę i przyszłość

Dzięki Tobie, możemy pokryć koszty, a wśród nich:

35 zł - bilet na Trampolinę - koszt 90 minut zajęć dla jednego dziecka

140 zł - stypendium miesięczne - 4 zajęcia dla jednego dziecka

535 zł - zajęcia dla 15 młodych programistów.

Zespół warsztatowy:

Piotr Synowiec

Socjolog i pedagog z doświadczeniem w edukacji wczesnoszkolnej, instruktor skautowy.

Nominowany do Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy w kategorii “osobowość roku” za organizację cyklu zajęć “Zawody Przyszłości”.

Ucząc robotyki i programowania dla Fundacji Aurea Libertas czuje, że wręcza potrzebującym dzieciom klucz do odmiany ich dorosłego życia.

Anna Stadnicka

Anna studiowała edukację techniczną, instruktor skautowy i harcerski.

Wieloletnie doświadczenie w placówkach edukacyjnych oraz uprawnienia kuratoryjne do prowadzenia wypoczynku dzieci i młodzieży.

Prowadząc zajęcia robotyki dla grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz zajęcia programowania spełnia swoje pragnienia serca.

Magdalena Tondos

Magdalena ukończyła studia l stopnia z zakresu Geografia Społeczno-Ekonomiczna Uniwersytet Jagielloński oraz Studia Podyplomowe w zakresie przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela

Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, ukończone warsztaty realizujące program "Szkoły dla rodziców i wychowawców", a także warsztaty komunikacji interpersonalnej "Porozumienie bez przemocy" Marschalla Rosenberga.Jako mama piątki dzieci ceni w projekcie “Trampolina-IT” odnajdywanie w dzieciach uzdolnień, które bez dostępu do technologii nie mają szans się rozwinąć.

Paulina Zaleśna

Paulina Zaleśna ukończyła licencjat z zakresu pedagogiki w UJ a obecnie kontynuuje studia magisterskie w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Specjalizuje się w zajęciach robotyki i programowania dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Ciepły kontakt z kursantami zamienia na wspaniałe efekty konstrukcyjne i atmosferę współpracy w grupie.

Dziękuję za Twoje wsparcie

Rafał Olszowski

Prezes Fundacji Instytut Aurea Libertas

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

JA
Jacek
500 zł
 
Dane ukryte
65 zł
PS
Piotr
40 zł
SK
Szczepan
10 zł
PD
Piotr
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KD
Krzysztof Durłak
ukryta

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Rodzinne Warsztaty Robotyki i Programowania w Akademii Ignatianum przekonały mnie że warto wspierać "Trampolinę IT".

 • Piotr Synowiec

  Stypendyści Programu Trampolina IT będą uczestniczyć w Rodzinnych Warsztatach Robotyki i Programowania w Krakowie w niedzielę 22.04. a Akademii Ignatianum g. 10-14.

  Wiele bezpłatnych warsztatów i wykładów dla rodzica i dziecka.
  Zapraszamy do zapisów:
  krainatworczosci.pl/zapisy

 • Piotr Synowiec

  Oby więcej zaniedbanych dzieciaków miało dostęp "Zawodów Przyszłości"