id: e6gdvw

Wyjazd na start rakiety Falcon 9 z naszym satelitą PW-Sat2 w USA

Wyjazd na start rakiety Falcon 9 z naszym satelitą PW-Sat2 w USA

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
17 965 zł 
z 15 000 zł
119%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Cześć! Jesteśmy grupą studentów, którzy zbudowali satelitę PW-Sat2. Przygotowujemy się do wyniesienia naszego satelity w kosmos na pokładzie rakiety Falcon 9. Aktualnie planowany termin startu to 19 listopada. Odbędzie się z bazy Vandenberg w Kaliforni. Naszym marzeniem jest polecieć do Stanów, by móc na własne oczy obserwować start "naszego dziecka".

PW-Sat2 to mały satelita o wymiarach 10x10x20 cm, którego głównym celem jest walka ze śmieciami kosmicznymi.

Przetestuje innowacyjny system deorbitacji w postaci żagla deorbitacyjnego. Jak działa taki żagiel można zobaczyć na naszym filmie:

Mały wielki satelita

Przez ostatnie 6 lat projektowaliśmy i budowaliśmy satelitę PW-Sat2. W sumie nad projektem pracowało ponad 100 osób i wielu z nich dzisiaj pracuje już w sektorze kosmicznym.

Przeczytaj więcej o projekcie

Śledź nas na Facebooku

PW-Sat2 czeka na start

Nasz satelita czeka już w Stanach na start na pokładzie rakiety. Mamy już kwotę na wyjazd około 8 osób, jednak na przeżycie tego wydarzenia zasługuje znacznie większa grupa studentów. Chcielibyśmy zagwarantować im przeloty do Kalifornii oraz kieszonkowe na przejazdy i noclegi.

PW-Sat2

Satelita polskich studentów

Budowa satelity to wielkie wyzwanie

Naszego satelitę projektowaliśmy przez kilka lat. Wreszcie w 2016 roku udało nam się zdobyć dofinansowanie na wyniesienie go w kosmos. Ostatnie dwa lata to tysiące godzin pracy w warsztacie, cleanroomach i przy testach satelity.

Owoce naszej pracy publikowaliśmy w Internecie w postaci otwartej dokumentacji, z której każdy może skorzystać!

Wreszcie nadchodzi dzień, w którym dzieło naszych studiów zrealizuje swój cel - poleci w kosmos i przetestuje nasze eksperymenty.

Głównym eksperymentem satelity będzie przetestowanie żagla deorbitacyjnego. Jego skuteczność potwierdziliśmy już częściowo podczas testów w wieży zrzutów (Drop Tower) w Bremie.

Otworzyliśmy tam w stanie nieważkości i niemal kosmicznej próżni kilka egzemplarzy naszego żagla deorbitacyjnego. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z jednego z takich zrzutów.

Zrzutka stworzona przez Dominika RoszkowskiegoJestem wicekoordynatorem projektu PW-Sat2. Linki do profili społecznościowych naszego projektu możecie znaleźć poniżej

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 445

TH
Tomasz Hruczkowski
1 000 zł
SS
SQ5RWU
575 zł
PW
Piotr Wypchło
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
IK
IWONA KANIA
400 zł
RM
Robert Madeja
300 zł
RK
Radek K
256 zł
 
Dane ukryte
250 zł
KN
Karol Narowski
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 310

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 250 zł i więcej
Upominki związane z projektem

Dla każdego, kto wpłaci powyżej 250 zł prześlemy zestaw upominków związanych z projektem PW-Sat2 i Studenckim Kołem Astronautycznym. Będą to naklejki, breloczki i inne drobne gadżety, jakie uda nam się zorganizować.

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 93 z 100)

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2019

Nasi użytkownicy założyli

852 593 zrzutki

i zebrali

738 354 597 zł

A ty na co dziś zbierasz?