id: e6z3j3

Specjalistyczne dostosowanie samochodu do potrzeb Pawła

Specjalistyczne dostosowanie samochodu do potrzeb Pawła

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 790 zrzutek i zebrali 1 162 222 211 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

 

Zakładamy zrzutkę na niezbędne, specjalistyczne dostosowanie samochodu do potrzeb Pawła. Bezpieczne podróżowanie na wózku, zarówno w mieście jak i na znacznie dłuższych dystansach wymaga szeregu kosztownych zmian w konstrukcji samochodu. Do pełni szczęścia potrzebujemy 58 tys.

„…Ułamek sekundy, zaciska się pętla,

los na oślep trafia, więc proszę: Pamiętaj!”

W wyniku szeregu niewłaściwych diagnoz, zwieńczonych błędem podczas operacji, zatrzymaniem akcji serca i śmiercią kliniczną życie Pawła wykonało salto ponad 26 lat temu. Z osoby super sprawnej, aktywnej, pełnej pasji, planów, odważnych marzeń i otoczonej przyjaciółmi w ułamku sekundy stał się osobą, którą przy życiu podtrzymywało osiem maszyn.

 „…Rzeczywistość jak z horroru, będąc więźniem swego ciała,

 zamiast znanych mi kolorów, Góra inną szansę dała…”

Choć rokowania były bardzo złe jak mówi sam Paweł, dzięki wsparciu rodziny, bliskich i wielu przyjaciół, według wielu lekarzy zaskoczył medycynę. Mozolną rehabilitacją, uporem i wspólnym wysiłkiem osiągnął sporo, choć wciąż ogromnie daleko mu do dawnej sprawności a co za tym idzie w życiu codziennym niezbędna jest mu pomoc innych.  Pomimo ograniczeń pozostaje aktywnym i oprócz systematycznej rehabilitacji, stara się być wierny swoim rozległym pasjom, pamiętając przy tym o pomocy innym, albo wprost albo poprzez swoją twórczość.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich bliskich i dalekich, znanych i nieznanych o pomoc i każdą formę zaangażowania się w tę zbiórkę, w osiągnięciu czegoś co na chwile obecną jest poza jego zasięgiem. Dobro powraca więc mocno wierzymy, że się uda!

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 281

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków
 • Jadwiga Kękuś

  Zdaję sobie spawę, że w ogromnym "natłoku" wszelkich zrzutek pozyskanie każdej dodatkowej złotówki jest sporym osiągniecięm. Za każdą z już wpłaconych gorąco dziękuję w ten zimowy czas :).Proponuję swoistego rodzaju challanege dla mnie i dla Was, polegający na tym że za każde wpłacone 10 zł, w ciagu 24h odsyłam jeden z moich niepublikowanych wierszy, a za 20 zł piszę wiersz specjalny na dowoly temat. Ps. Już 15.12 kolejna z weekendowych licytacji

 • FD
  Filip Domanus

  Licytacja koszulki Wisła Kraków 300 zł

  300 zł
 • Jadwiga Kękuś

  Wspólnymi siłami zdołaliśmy już przekroczyć 50% z zamierzonej kwoty, za co wszystkim razem i każdemu z osobna jestem niezmiernie wdzięczny. Co nakłoniło mnie do tego komentarza? Dzisiaj w Radiu 357 słuchałem audycji na temat: "Czy pomaganie daje radość?" i zarówno głosy słuchaczy, jak i ankieta, były jednoznaczne :D Osobiście dzięki Wam, mam szansę być po obu stronach, ponieważ pomimo iż zbiórka wciąż trwa, aktywnie pomagam, choć w pełni zasadna jest tu liczba mnoga: pomagamy. Cóż więc radosnego jest w dzieleniu się dobrem? Choćby i to, że mam okazję poznać świetnych ludzi i wraz z nimi angażować się w inne pomagania. Z mojej perspektywy Ci na których mogłem liczyć zawsze, kolejny raz mnie nie zawodzą. Do zacnego grona dołączają nowi, z lawiną pozytywnej energii i szalonych pomysłów. Jeszcze raz serdecznie dziękuję, Paweł Kękuś.

 • MS
  Magdalena Sugier

  Licytacja - książki

  30 zł
 • MP
  Martyna Palczyńska-Pryt

  Na spacer Amada z ekipą

  20 zł