id: e76v4y

RUDY - ofiara ludzkiego bestialstwa błaga o pomoc

RUDY - ofiara ludzkiego bestialstwa błaga o pomoc

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
2 888 zł 
z 5 000
57%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 939 615 zrzutek i zebrali 932 167 940 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • 26.06.2022 Rudy umarł. Organizm nie dźwignął neurologicznych urazów.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ten przypadek kociej tragedii wstrząsnął wszystkimi.


Skontaktowała się z nami lecznica Sweetvet w Bydgoszczy, z którą blisko współpracujemy lecząc koty bezdomne i wolno żyjące. Tam właśnie trafił (po odmowie w innej lecznicy, która tak naprawdę miała obowiązek się nim zająć) kot znaleziony w Forodnie przy ul. Bora Komorowskiego, w opłakanym stanie, na skraju wyczerpania, bestialsko potrakotowany przez człowieka.

Rudy, bo tak został nazwany, miał widoczne gołym okiem, liczne obrażenia. Połamany ogon, rozcięty do połowy język, był odwodniony, z silnym katarem i infekcją, z pęcherzem moczowym wypełniającym prawie całą jamę brzuszną, żywcem zjadany przez larwy much oraz pchły i kleszcze. Najgorsze okazało się dopiero po wykonaniu zdjęć RTG, które ukazało nam licze pociski i śrut w całym ciele. Nie mamy żadnych wątpliwości, że kociak był żywą tarczą do strzelania i maltretowania. 😢

Na szczęście są jeszcze ludzie o dobrym sercu, którym nie jest obojętny los zwierząt. Dzięki nim kot niezwłocznie trafił do lecznicy, gdzie otrzymał natychmiastową pomoc, a Stukot ani chwili nie zawahał się przed zaoferowaniem pomocy kotu, który stał się ofiarą wyjątowo okrutnego znęcania.


Stan Rudego wczoraj był bardzo ciężki, jednak dziś czuje się lepiej. Powoli zaczyna jeść i pić, a my robimy co w naszej mocy, aby wrócił do pełni zdrowia.

Kociak jest cudowny, z chęcią i ufnością podchodzi do człowieka, lubi mizianie, głaskanie i drapanie. Łaknie kontaktu i miłości. Gdy tylko wróci do zdrowia i pełni sił, będzie szukał kochającego domu zgodnie z procedurą adopcyjną Stowarzyszenia Stukot - czyli gwarantujemy, że trafi pod wspaniałą, troskliwą opiekę.

Sprawa została zgłoszona na policję.

Dziękujemy Sweetvet za szybką interwencję, pomoc i zwrócenie się do nas z prośbą o przyjęcie Rudego pod skrzydła naszego Stowarzyszenia. Zajmiemy się nim z czułością i uważnością.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie leczenia Rudego. Działamy wyłącznie dzięki datkom i hojności darczyńców, a każdą kwotę w całości przeznaczamy na pomoc kotom i potrzebującym zwierzętom.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 76

 
Dane ukryte
20 zł
KW
Karolina
50 zł
AM
Anna M.
20 zł
MI
Michał i Beata
100 zł
KO
Karolina
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
13 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AT
AndrzejT
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków