zakończona

zakończona

29.06.2020r

182

182

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nasi drodzy Przyjaciele Nutki! Wszyscy, którym los naszej kawiarni nie jest obojętny :-).

Na początku serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wspierającym nas od początku finansowo i dobrym słowem. Bardzo jesteśmy szczęśliwi, że tylu Was jest.

Niestety wciąż nie wiemy, co będzie dalej. Staramy się pracować na najwyższych obrotach, jednak mamy wrażenie, że nie posuwamy się do przodu ani trochę. Intensywnie szukamy rozwiązań na wyjście z obecnej sytuacji, jednak mimo usilnych działań nie widzimy perspektyw poprawy. Zaczynamy odczuwać realny lęk o przyszłość Nutki i całej naszej działalności, tym bardziej że zbliża się okres wakacyjny, czas Waszych urlopów i wyjazdów. Zazwyczaj to również czas naszego odpoczynku po wytężonej pracy 7 dni w tygodniu, jednak nie w tym roku. Jeśli tylko ograniczenia sanitarne pozwolą, będziemy próbować organizować zajęcia dla dzieci w wakacje, może choć częściowo ograniczymy straty i przetrwamy do września, by jak co roku rozpocząć normalnie kolejny rok szkolny.

Wciąż prosimy o pomoc.

Wspierać nas można przede wszystkim korzystając z naszych usług. Zapraszamy do kawiarni na naleśniki, można zamówić całe nasze menu również z dostawą do domu!

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na zajęcia indywidualne gry na instrumentach i śpiewu z Panią Wiolą lub Panem Damianem.

Można wesprzeć nas finansowo. Jeśli macie taką możliwość, nasza zrzutka wciąż przyjmuje wpłaty.

Darowizna na zrzutkę daje nam szansę na spotkanie z Wami, kiedy zakończy się kryzys. Sami nie jesteśmy w stanie przetrwać. Staramy się nie załamywać. Istniejemy on-line na Fabryce Cudaków, Śpiewniku Przedszkolaka oraz w Klubie Miłośników Ukulele, ale nie są to działania wspierające nas bezpośrednio finansowo, a niestety tego potrzebujemy.


Tworzymy interesujące materiały, które można od nas otrzymać za dowolne wpłaty – cegiełki:

- eBook pt. „Muzyczne prezenty nie tylko dla dzieci – krótki przewodnik z Nutka Café”, w którym znajdziecie aż 31 pomysłów na upominki.


EBook ten w podziękowaniu będziemy wysyłać wszystkim Zrzutkowym darczyńcom.

-------------------------------------


Dlaczego nie jest nam łatwo? Poniżej kilka informacji dla wytrwałych.


Jak wiecie, od początku marca nie mamy możliwości spotkań z Wami, jak wiele podobnych miejsc jesteśmy zamknięci. Nie mamy łatwo. Między innymi dzięki Waszym wpłatom na zrzutkę mogliśmy uruchomić gastronomię, w momencie kiedy rząd już na to pozwolił. Prawie całe nasze menu jest dostępne też w dostawie w aplikacjach Pyszne.pl oraz Glovo. Jest to jednak jedynie poboczna część naszej działalności, która jak na razie generuje same koszty.


Nasze naleśniki i inne smakołyki z naszego menu znacie przede wszystkim Wy, którzy przychodziliście na nasze zajęcia, na które wciąż nie możemy Was zaprosić. Gości odwiedzających nas tylko na kawę czy posiłek zawsze mięliśmy mało – prawdopodobnie z uwagi na dziecięcy charakter naszego miejsca. Całkiem nas to satysfakcjonowało i Wam dawało poczucie bezpieczeństwa u nas i małej wspólnoty. Niestety w chwili obecnej brakuje nam Was - naszych klientów i obawiamy się poważnie o naszą przyszłość. Obecnie nie możemy prowadzić zajęć grupowych i na tę chwilę nie mamy pojęcia, kiedy sytuacja się zmieni. Nasza podstawowa działalność nie istnieje i poważnie zastanawiamy się nad przyszłością naszego miejsca.


Od połowy czerwca przez cały lipiec i sierpień, jak wiecie, zazwyczaj jesteśmy zamknięci. Po pierwsze jest to czas wypoczynku większości naszych klientów. Po drugie, z uwagi na naszą całoroczną pracę od poniedziałku do niedzieli po kilkanaście godzin dziennie potrzebujemy spowolnienia i regeneracji, by nie popaść w rutynę i mieć ciągły zapał do działania. Od wielu lat spowalniamy na wakacje, a dzięki intensywnej pracy w ciągu roku szkolnego możemy uiszczać wszelkie zobowiązania finansowe i utrzymywać lokal przez te dwa miesiące Waszego i naszego odpoczynku. Tak było w każdym razie do niedawna. Obawiamy się, że w tym roku będzie inaczej. Przez kilka miesięcy nie byliśmy w stanie w ogóle funkcjonować, a co za tym idzie - zarabiać. Jeśli tylko będzie możliwość i o ile będziecie chcieli do nas przychodzić, to w najbliższe wakacje także będziemy pracować. Będą gordonki i zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Będą zajęcia baletowe. Być może będziemy przygotowywać półkolonie dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.


Jednak na tę chwilę nie mamy informacji, czy takie działania będą dopuszczone przez rząd. Mimo wciąż pesymistycznych myśli pojawiają się też optymistyczne, to dzięki Waszym komentarzom, interakcji podczas spotkań on-line, wpłatom na zrzutkę i Waszym dobrym słowom, kiedy czasami się spotykamy na spacerze :-).


Za każdą wpłaconą złotówkę ogromnie dziękujemy.


Nutka Café, czyli Damian i Kasia oraz Natalka, Franek i Jasiek Czarneccy

Wpłacający182

JS
Jędrzej Solarski
160 zł
AP
Anna Podlasin
150 zł
 
Dane ukryte
444 zł
 
Dane ukryte
ukryta
J
Jakub Adamczyk / Maja Adamczyk
320 zł
DJ
Dariusz Jasiński
50 zł
L
Lech
ukryta
PJ
Przemysław Jurkiewicz
ukryta
M
Maja.M
320 zł
M
Marta Kinowsk
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze23

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 658 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?