id: e84254

Wspólnie dla Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ”, "Bistro z Ikrą" #wspieramgastro

Wspólnie dla Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ”, "Bistro z Ikrą" #wspieramgastro

Opis zrzutki

23 kwietnia 2018 roku w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce otworzyliśmy drzwi dla naszych gości po raz pierwszy. Tego dnia niezwykła ekipa pracująca w bistro ugotowała i wydała pierwsze obiady, placki ziemniaczane i naleśniki. Dzień dla nas niezapomniany tak jak i niezapomniany będzie dzień w którym ogłoszono zamknięcie lokali gastronomicznych na czas pandemii koronawirusa. Decyzja, którą rozumiemy bo przecież życie i zdrowie to najważniejsze wartości dla każdego. Niemniej ważną wartością jest praca zawodowa i o miejsca pracy zamierzamy pomimo aktualnego kryzysu powalczyć. Niestety nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami i dlatego prosimy Was drodzy przyjaciele, znajomi, goście i przyszli goście naszego bistro do wsparcia finansowego naszego przedsiębiorstwa społecznego. Wierzymy, że uda się nam przetrwać trudne tygodnie i dalej będziemy mogli gotować dla Was domowe obiady w ten sposób dziękując za wsparcie, którego nam udzieliliście.


m21407c18919f75a.jpeg


Bistro z Ikrą powstało by dać pracę osobom niepełnosprawnym, które na rynku pracy mają zdecydowanie trudniej. Aktualnie nasza kadra składa się z 10 osób w tym 8 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przez prawie dwa lata nasz zespół przeżył wiele cudownych chwil jak chociażby zdobycie 3 miejsca w regionalnym konkursie Lodołamacze, ale też wiele ciężkich po których jednak podnosiliśmy się i działaliśmy dalej. Aktualnie bez pomocy z zewnątrz, bez Waszej pomocy już się nie podniesiemy. Z dniem 31 marca kończą się umowy pracownicze, jesteśmy przed bardzo trudną decyzją co robić dalej ?? Stan epidemii ogłoszony klika dni temu nie napawa optymizmem i spodziewamy się, że zostaną utrzymane decyzje w sprawie zamknięcia lokali gastronomicznych (tylko wynos i dowóz). Mamy zatem TYDZIEŃ na podjęcie decyzji czy zakończyć działalność Bistro a tym samym zatrudnienie. Możecie nam pomóc podjąć tę decyzję dokonując wpłat na bieżącą działalność Bistro.


x235e9addde32bdc.jpeg


Aktualnie tylko dowozimy obiady, odpadły nam cateringi, konferencje, szkolenia, imprezy plenerowe (znaczna część już jest odwołana) dodając do tego brak sali wiemy, że nie damy rady utrzymać miejsc pracy. Przeszliśmy długą drogę od 23 kwietnia 2018 roku, wiele się nauczyliśmy, wydaliśmy tysiące posiłków, usłyszeliśmy mnóstwo pozytywnych opinii, mamy wielu stałych gości, a każdego tygodnia odwiedzają nasze bistro nowe osoby. Mamy plany na sezon letni, mamy plany by nasze przedsiębiorstwo społeczne zatrudniło kolejne osoby z niepełnosprawnościami. Aby jednak je zrealizować musimy przetrwać najbliższe tygodnie…….


k9f20c0991a72906.jpeg


Każda kwota jest ważna w myśl zasady ZIARENKO DO ZIARENKA. Wierzymy, że dotychczasowa dobra opinia o nas sprawi, iż nie pozwolicie nam zniknąć z mapy gastronomicznej Rybnika. Każda osoba jest bardzo mile widziana w naszym bistro zarówno teraz (odbierając obiad na wynos) jak i po wygranej walce z koronawirusem. Każdemu chcemy podziękować zarówno słowem jak i tym co mamy najlepsze czyli domowymi obiadami.


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I ZROZUMIENIE

Ekipa "Bistro z Ikrą"


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 165

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
A
10 zł
DS
Damian Sobik
25 zł
TW
TADEUSZ WESOŁOWSKI
ukryta
UG
Urszula Gorecka
ukryta
T
Tomek Medyński z Babcią Irenką
150 zł
IP
Iwona Porębska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

691 760 zrzutek

i zebrali

456 343 613 zł

A ty na co dziś zbierasz?