id: e84254

Wspólnie dla Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ”, "Bistro z Ikrą" #wspieramgastro

Wspólnie dla Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ”, "Bistro z Ikrą" #wspieramgastro

10 020 zł 
z 35 000 zł
28%
zakończona 22.04.2020r
165 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

23 kwietnia 2018 roku w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce otworzyliśmy drzwi dla naszych gości po raz pierwszy. Tego dnia niezwykła ekipa pracująca w bistro ugotowała i wydała pierwsze obiady, placki ziemniaczane i naleśniki. Dzień dla nas niezapomniany tak jak i niezapomniany będzie dzień w którym ogłoszono zamknięcie lokali gastronomicznych na czas pandemii koronawirusa. Decyzja, którą rozumiemy bo przecież życie i zdrowie to najważniejsze wartości dla każdego. Niemniej ważną wartością jest praca zawodowa i o miejsca pracy zamierzamy pomimo aktualnego kryzysu powalczyć. Niestety nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami i dlatego prosimy Was drodzy przyjaciele, znajomi, goście i przyszli goście naszego bistro do wsparcia finansowego naszego przedsiębiorstwa społecznego. Wierzymy, że uda się nam przetrwać trudne tygodnie i dalej będziemy mogli gotować dla Was domowe obiady w ten sposób dziękując za wsparcie, którego nam udzieliliście.


m21407c18919f75a.jpeg


Bistro z Ikrą powstało by dać pracę osobom niepełnosprawnym, które na rynku pracy mają zdecydowanie trudniej. Aktualnie nasza kadra składa się z 10 osób w tym 8 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przez prawie dwa lata nasz zespół przeżył wiele cudownych chwil jak chociażby zdobycie 3 miejsca w regionalnym konkursie Lodołamacze, ale też wiele ciężkich po których jednak podnosiliśmy się i działaliśmy dalej. Aktualnie bez pomocy z zewnątrz, bez Waszej pomocy już się nie podniesiemy. Z dniem 31 marca kończą się umowy pracownicze, jesteśmy przed bardzo trudną decyzją co robić dalej ?? Stan epidemii ogłoszony klika dni temu nie napawa optymizmem i spodziewamy się, że zostaną utrzymane decyzje w sprawie zamknięcia lokali gastronomicznych (tylko wynos i dowóz). Mamy zatem TYDZIEŃ na podjęcie decyzji czy zakończyć działalność Bistro a tym samym zatrudnienie. Możecie nam pomóc podjąć tę decyzję dokonując wpłat na bieżącą działalność Bistro.


x235e9addde32bdc.jpeg


Aktualnie tylko dowozimy obiady, odpadły nam cateringi, konferencje, szkolenia, imprezy plenerowe (znaczna część już jest odwołana) dodając do tego brak sali wiemy, że nie damy rady utrzymać miejsc pracy. Przeszliśmy długą drogę od 23 kwietnia 2018 roku, wiele się nauczyliśmy, wydaliśmy tysiące posiłków, usłyszeliśmy mnóstwo pozytywnych opinii, mamy wielu stałych gości, a każdego tygodnia odwiedzają nasze bistro nowe osoby. Mamy plany na sezon letni, mamy plany by nasze przedsiębiorstwo społeczne zatrudniło kolejne osoby z niepełnosprawnościami. Aby jednak je zrealizować musimy przetrwać najbliższe tygodnie…….


k9f20c0991a72906.jpeg


Każda kwota jest ważna w myśl zasady ZIARENKO DO ZIARENKA. Wierzymy, że dotychczasowa dobra opinia o nas sprawi, iż nie pozwolicie nam zniknąć z mapy gastronomicznej Rybnika. Każda osoba jest bardzo mile widziana w naszym bistro zarówno teraz (odbierając obiad na wynos) jak i po wygranej walce z koronawirusem. Każdemu chcemy podziękować zarówno słowem jak i tym co mamy najlepsze czyli domowymi obiadami.


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I ZROZUMIENIE

Ekipa "Bistro z Ikrą"


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 165

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 319 zrzutek

i zebrali

810 692 074 zł

A ty na co dziś zbierasz?