Studia Licencjackie na University of California, Berkeley w USA Zakończona 23.09.2019r ID: e8phg5

Studia Licencjackie na University of California, Berkeley w USA

Zebrano 4 401 zł
z kwoty 1 000 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

151
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Mam na imię Dominik i w przyszłości pragnę budować rakiety, które umożliwią ludzkości rozwój i podróże poza błękitną planetę, nazywaną Ziemią.

Fascynuję się inżynierią kosmiczną, gdyż jest ona spójna z moim charakterem. To co konstytuuje moją osobowość jest wiara, że niemożliwe pozostaje niemożliwe tylko do momentu, w którym nie spróbujemy tego zmienić. Dopuszczenie myśli o kolonizacji Marsa, eksploracji kosmosu, a może nawet międzygalaktycznych podróżach uświadamia mi jak odważnymi istotami jesteśmy jako ludzie.

Jako młody chłopak z Polski, a następnie student i inżynier, nieustająco wykraczając marzeniami poza horyzont własnych możliwości, pragnę uczestniczyć w zgłębianiu i okiełznywaniu zjawisk przyrody, przeistaczaniu pozornie ,,szalonych kosmicznych’’ planów w rzeczywistość. Dlatego na przestrzeni ostatnich kilku lat zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby zapewnić sobie edukację w sercu przemysłu kosmicznego w Stanach Zjednoczonych. W tym celu zrealizowałem podwójne curriculum szkoły średniej (polskie oraz amerykańskie), poświęciłem większość przerw świątecznych oraz wakacji na przygotowanie się do amerykańskich egzaminów na studia, skontaktowałem się z ponad 50 polskimi studentami kształcącymi się na najlepszych uczelniach na całym świecie (US, UK, Holandia, ZEA, Szwajcaria), profesorami z New York University Abu Dhabi i Stanford University, pracownikami NASA oraz ESA, w celu pogłębienia swojej wiedzy o przemyśle kosmicznym.

Moje zainteresowania nie ograniczają się jedynie do poznania kosmosu ale koncentrują się również na sprawach całkiem ,,przyziemnych”, związanych z życiem społeczno-politycznym. Z moim przyjacielem z liceum Bartkiem Rzyckim tworzę projekt ,,Młodzieżowy Delegat do Parlamentu Europejskiego’’, którego głównym celem jest trwałe i instytucjonalne włączenie głosu młodych ludzi państw członkowskich Unii Europejskiej w obrady jej organów i tym samym urealnienie ich wpływu na tworzenie polityki Wspólnoty. Inicjatywa jest na zaawansowanym szczeblu realizacji, który obejmuje rozmowy z przedstawicielami organów UE oraz liderami poszczególnych państw.

Nie mogłem w to uwierzyć, ale niedawno moje marzenie o studiowaniu nauk kosmicznych za oceanem prawie się spełniło. Jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie - University of California, Berkeley - uznała, iż moje wyniki w nauce, dotychczasowe osiągnięcia i motywacja zasługują na najwyższe wyróżnienie. Ku mojej ogromnej radości zaoferowano mi miejsce w murach wymarzonej Alma Mater. Marzenie prawie się spełniło… pisze prawię, gdyż do jego realizacji brakuje jedynie stypendium, które pokryje koszt nauki w Dolinie Krzemowej przez kolejne 4 lata ($55-65 tys. rok). Rok akademicki na Berkeley rozpoczyna się w połowie sierpnia. ,,Jedno niemożliwe” jakim było dostanie się na uczelnię tej rangi urzeczywistniło się, jeśli nie wierzyłbym w możliwość spełnienia ,,drugiego niemożliwego’’, czyli zdobycia środków finansowych pozwalających mi na kontynuowanie kształcenia i realizację planów, nie posiadałbym odpowiedniej determinacji do odkrywania wszechświata. Dlatego ponownie zrobię wszystko co w mojej mocy, przysłowiowo ,,stanę na głowie”, aby móc uczyć się na Berkeley, konstruować rakiety i umożliwić przyszłym pokoleniom dalszy podbój kosmosu.

Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu i przeczytanie kilku słów o mnie.
Dominik Frej :)

P.S. Jeśli nie zbiorę kwoty potrzebnej na opłacenie pierwszego roku studiów (około 1/4 powyższej kwoty docelowej) to pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne osób w dużo większej potrzebie finansowej i życiowej niż ja (lub na prośbę zwrócone darczyńcom). W celu pełnej przejrzystości i by wszystko było w porządku, w najbliższym czasie opublikuję dokument poprzez który oficjalnie zobowiąże się do powyższego. Mam nadzieję, że w ten sposób moja postawa będzie jak najbardziej moralna. :)


To whom it may concern,

I am Dominik from a small Polish city Katowice and I am going to build rockets that will enable humankind to develop and travel beyond our pale blue dot called Earth. I have already written the first chapter of my endeavor by receiving an offer for undergraduate studies at the University of California, Berkeley. Now it is time to write the second chapter of my comic story which will be done once I gather $66 000 scholarship required to start education at one of the best universities in the world.

Over the last years, I have been preparing myself to apply for the American universities which can help me advance my passion without boundaries. I pursued both Polish and American high school curriculum while devoting the vast majority of holidays to master Polish and American final exams. Furthermore, I reached out to over 60 students at the universities all around the world as well as honorable professors at the Stanford University and New York University Abu Dhabi in order to make sure that the choice of my future Alma Mater is conscious and deliberate. I also deepened my knowledge on American and European space industry while meeting up with scientist from NASA and ESA.

Apart from being fascinated with space, I have developed a social side of my personality. For several years, I am representing the voice of youth at the sessions of the European Youth Parliament (EYP). The experienced gathered across EYP initiatives empowered me to create Youth Delegate to the European Parliament project whose purpose is to provide young people representing Members of European Union with a continuous and significant voice in discussions of European Union’s bodies. I hope that this endeavor will stand as a solid foundation for the transformation of world educational systems which I am going to embark on after college. One of my first steps will be the establishment of a consistent online platform that will deliver free and equal access to national curriculums first across Europe and then the world. I believe this concept will help people from socially and economically disadvantaged communities thrive regardless of their prospects of development defined by background or finances.

Education at Berkeley will be a fulfillment of my dream, reward for an array of commitments and hard work of the last years as well as chance to gain professional technical and social skills which I would like to apply in both European and American space industry and education. Yet, there is one last obstacle on my path - $66 000 scholarship which I am required to gather until August 23, 2019 to start my studies at the University of California, Berkeley. I am doing my best now to make this feasible by reaching out to a countless number of investors, foundations, and world leaders. I have already done one seemingly impossible thing which is getting into a prestigious college on the other side of the globe while living in a small Polish city. Therefore, I believe the key to achieving second seemingly unreachable goal of collecting $66 000 lies within my creativity, tenacity, and hearts of those who have faith that foregoing words of a young man are not only words but true ambitions which will make a positive difference here on Earth by exploring the arcane universe.
With gratitude for reading a piece of my story,
Dominik Frej


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Publikacje związane z moimi studiami:

Katowice24

http://katowice24.info/dominik-z-katowic-chce-budowac-rakiety-ale-nie-stac-go-na-studia-w-usa/?fbclid=IwAR3Yz6Y--019YmX1PBMu37A2XywPp_ibf8wtT6eWpBW7FTGpDBn0-Ap2yvE


Publikacje związane z moimi inicjatywami:

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

PG
50 zł

Pablo Guarneros

You go and fly your rockets ;)

Dominik Frej

Dont know what to say man, grateful for everything you do man

J
20 zł

Justyna

Powodzenia!

Dominik Frej

Dziekuje Bardzo! :)

JW
10 zł

Justyna Witecka

Trzymam kciuki! :)

Dominik Frej

Dziekuje Bardzo! :)

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymaj młody, mam nadzieję że spełnisz marzenia. Powodzenia! Pozdrawiam z UK

Dominik Frej

Dziekuje Bardzo haha! :)

I
50 zł

Ixka

Powodzenia na maxa!

Dominik Frej

Dziekuje Bardzo! :)

Użytkownik anonimowy
1 zł

Użytkownik anonimowy

Tylko nie wydaj na głupoty

Dominik Frej

Bedzie na rakiety na pewno! :)

KS
100 zł

Karolina Szczepaniak

Ej powodzenia! Na pewno się uda! :)

Dominik Frej

Dziękuje bardzo bardzo bardzo za wsparcie :)!

Użytkownik anonimowy
10 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia

Dominik Frej

Dziekuje! :)

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia :)

Dominik Frej

Bardzo bardzo dziekujeee!!!

IS
100 zł

Iwona Stach

Powodzenia Dominik !

Dominik Frej

Dziekuje bardzo bardzo baaaardzo!

MG
50 zł

Magdalena G

Kiedyś chciałam pracować dla NASA, ostatecznie studiuje medycynę, tak czy inaczej obie kwestie łączy na pewno nauka. Troszkę swojego stypendium przeznaczam dla młodego, ambitnego człowieka! Powodzenia, trzymam kciuki!

Dominik Frej

Woooow, jestem pod ogromnym wrażeniem!!! Dzieeekuje bardzo, jest to dla mnie mile i nie wiem co powiedziec nawet!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Dominik, trzymam kciuki za zbiórkę! ang

Dominik Frej

Dziekuje bardzo!! :)

AS
15 zł

Angelika Siołek

Trzymam za Ciebie kciuki i jestem pewna, że aci się uda. Marzenia się spełniają, więc zawsze wybieraj je ostrożnie :)

Dominik Frej

Jejku nie wiem co powiedzieć nawet, słowa wsparcia tak mnie budują!

MK

Magdalena Knesz

Komuś, kto dostał się na tę uczelnię się nalezy.

Dominik Frej

Raany dziekuje bardzo!

MK
1 000 zł
Maria Kukwa
ŁB
300 zł
Łukasz Byczek
KN
300 zł
Kamil Najberek
GD
200 zł
Gniewomir Dziadek
200 zł
Adrian Maziarz
W
200 zł
Wiesława Hancock
AP
200 zł
Anna Pukrop
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
IS
100 zł
Iwona Stach
MN
100 zł
Marcelina Nadolska
KS
100 zł
Karolina Szczepaniak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MG
50 zł
Magdalena G
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PG
50 zł
Pablo Guarneros
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
I
50 zł
Iza
30 zł
Adrian Maziarz
PM
30 zł
Patrycja Makieła
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
IS
25 zł
Iga Strózik
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JT
25 zł
Jacek Trzewiczek
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AM
25 zł
Agata Machnio
MP
25 zł
Marta Pustuła
JK
25 zł
Joanna Kuźniacka
WO
25 zł
Wanda Olszewska
J
20 zł
Justyna
JA
20 zł
Joanna Augustyn
AS
15 zł
Angelika Siołek
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
W
10 zł
Wiktoria
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
JW
10 zł
Justyna Witecka
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Krzysztof Nowakowski
10 zł
Krzysztof Nowakowski
B
10 zł
Bogna
P
10 zł
Patrycja
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
5 zł
Monika
Dominik Frej
1 zł
Dominik Frej
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
IN
ukryta
Izabela Nowak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MK
ukryta
Magdalena Knesz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MP
ukryta
Marta Piekarska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

B
10 zł
Bogna

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

383 458 zrzutek

Pomóż zebrać 1 000 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

151
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.