Opis zrzutki

Jeśli Ty też masz dosyć pandemii, osamotnienia lub dystansu, jeśli chcesz być znowu wśród ludzi, postaw na SPOTkaj - punkt w przestrzeni miejskiej pełen życia, rozmów i rozrywki. Stwórz go z nami!


Uwaga, SPOTkaj będzie działał NIE dla zysku, a dla SPOTkań! 


Nasze wyzwanie


Ponad rok temu, gdy na całym świecie w ciągu kilku dni wprowadzono lockdown, nikt nie przypuszczał, jakie konsekwencje przyjdzie nam za to ponieść. Zostaliśmy zamknięci w domach i ograniczeni licznymi restrykcjami. W krótkim czasie ogarnął nas strach, niepokój, zagrożenie, niepewność, odizolowanie, lęk przed chorobą, lęk przed ludźmi. Te uczucia osiągnęły skalę pandemiczną. Baliśmy się i wciąż wiele z nas martwi się, co będzie dalej.


t7cd5f39db598bc9.png


Dużo mniej spotykaliśmy się ze znajomymi i rodziną, a praca zdalna pozbawiła nas bezpośrednich kontaktów z ludźmi. To dotyka również młodszego pokolenia. Nasze dzieci zatapiają się w świecie wirtualnym. Zmniejszony kontakt z rówieśnikami powoduje, że coraz trudniej im nawiązywać relacje. W wyjątkowo trudnej sytuacji są również osoby mieszkające w pojedynkę, głównie osoby starsze. Ich poczucie samotności jeszcze bardziej się pogłębiło. 

w7f321625f969afd.pngA my na to: SPOTkaj się na dziedzińcu!


Pomyśleliśmy: nie może tak dalej być! I postanowiliśmy wspólnie stworzyć realne miejsce SPOTkaj: otwarte i bezpieczne, w którym odżyjemy! Mamy na to przestrzeń na mapie Gdańska: ogromny dziedziniec za Dworem Uphagenów w Gdańsku-Wrzeszczu. Zapamiętaj ten adres: aleja Grunwaldzka 5, były Pałac Ślubów.


Niech życie tętni życiem!

Tu, w SPOTkaj będziesz mógł_mogła codziennie spędzać czas, być między ludźmi.

Przyjdź i poznaj nowych znajomych, SPOTkaj się z dawnymi.

Zaparkuj rower i zrób przerwę na łyk słodko-kwaśnej lemoniady. Weź udział w różnych warsztatach lub po prostu odpocznij na hamaku pod 200-letnim orzechem. Przyjdź na koncert, pchli targ, spektakl... Przecież tak długo nic się nie działo! Rozkręć karuzelę! Niech brzuch rozboli Cię ze śmiechu, a łzy popłyną ze wzruszenia! 


Na co zbieramy? 


Wrzucając na SPOTkaj, stworzysz z nami unikalny klimat miejsca. Zbieramy przede wszystkim na podstawowe wyposażenie SPOTkaj, czyli:

 • Girlandy świetlne  
 • Hamaki i leżaki 
 • Zadaszenie: żagle trójkątne i kwadratowe
 • Palety do stworzenia mebli oraz farby do drewna 
 • Mikrofon bezprzewodowy i mikroport
 • Regał na kółkach na książki do otwartej czytelni
 • Kwietniki, ziemia i kwiaty.


W przypadku, gdy uzbierana kwota przewyższy 6100 zł lub przedmioty z listy powyżej otrzymamy jako darowiznę, nadwyżkę przeznaczymy w pierwszej kolejności na: 

 • ekran projekcyjny zwieszany z I piętra Dworu oraz projektor krótkoogniskowy do otwartych seansów filmowych na świeżym powietrzu 
 • organizację koncertów, spektakli teatralnych, akrobacji, fireshow, 
 • animacje zabaw dla dzieci.


Już niedługo, dzięki Twojemu wsparciu, w SPOTkaj zobaczysz:

 • hamaki i girlandy w strefie chill czynnej codziennie, a także lemoniadę, kawę, herbatę (w strefie gastro podczas imprez),
 • otwarte seanse filmowe na świeżym powietrzu i dyskusyjny klub filmowy,
 • koncerty,
 • spektakle teatralne, akrobacje pod niebem, fireshow,
 • warsztaty: teatralne, meblarskie, ogrodnicze, artystyczne, i in.
 • animacje zabaw dla dzieci, 
 • pchli targ, 
 • disco dla seniorów, 
 • … i wiele, wiele innych!


Zobacz, jak było, gdy ostatnio sprawiliśmy, że ludzie się SPOTkali:l1507dad63fad776.png


j803c41a408149b8.png

Dlaczego warto nas wesprzeć?


Krótko mówiąc: znamy się na rzeczy. 

Pomagamy ludziom od 28 lat. Zorganizowaliśmy setki wydarzeń otwartych, warsztatów, koncertów, gal. Co więcej, nasz zespół składa się z doświadczonych koordynatorów/ek wydarzeń, animatorów/ek społecznych oraz specjalistek psychologii i socjologii. Kierujemy się wielką misją poskromienia skutków ubocznych pandemii. Doskonale wiemy, że spotkania z ludźmi są nam potrzebne do zachowania zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego :)


SPOTkaj to plac spotkań. Bądź z nami. 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 43

 
Roman Romaniutenko
1 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MG
Marcin Gałek
10 zł
 
Dane ukryte
30 zł
DO
Dominika
50 zł
IZ
Iwona Zastawna
19 zł
 
Dane ukryte
9 zł
EL
Elżbieta Lenartowicz
25 zł
AK
Ania Kowzan
19 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Lokalizacja

aleja Grunwaldzka 5, 80-236

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Otrzymaj tytuł Zwiedzającego / Zwiedzającej SPOTkaj!
Wraz z nim otrzymasz:- specjalną lemoniadę powitalną, gdy pierwszy raz wpadniesz do SPOTkaj.- imienne podziękowania drogą mailową,- Twoje nazwisko lub pseudonim umieścimy na Liście Patronów na naszej stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania.
rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 19 zł i więcej
Otrzymaj tytuł Gościa SPOTkaj!
Dostaniesz:- zaproszenie na Chill w SPOTkaj - specjalną fiestę specjalnie dla darczyńców i pomocników SPOTkaj, - gadżet lub zestaw gadżetów (podręczny notes z długopisem, kauczukowa saszetka/piórnik, opaski odblaskowe, turkusowe skarpetki z syrenami, pudełko na kanapki i in.) do wyboru i odbioru w SPOTkaj (od 1 lipca)- Twoje nazwisko/pseudonim umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania
rozwiń

wybrano 13 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Bądź Biesiadnikiem lub Biesiadniczką!
Dostaniesz:- zaproszenie na Chill w SPOTkaj - fiestę specjalnie dla darczyńców i pomocników SPOTkaj, - gadżet (gra pamięciowa typu memory, kubek, filiżanka ze spodkiem, puzzle 500 elementów, model tramwaju z kartoników do samodzielnego montażu, termos przenośny 200 ml) do wyboru i odbioru w SPOTkaj (od 1 lipca),- Twoje nazwisko/pseudonim umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania
rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 21 z 29)

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Otrzymaj tytuł Kuracjusza lub Kuracjuszki SPOTkaj!
Wraz z nim dostaniesz:- gwarancję rezerwacji miejsca dla Ciebie i drugiej osoby na 5 nieodpłatnych wydarzeń w SPOTkaj (seanse filmowe; warsztaty rękodzielnicze, artystyczne i in.) w sezonie 2021 + za każdym razem lemoniadę powitalną lub aromatyczną kawę, - zaproszenie na Chill w SPOTkaj - wydarzenie specjalne dla darczyńców i pomocników SPOTkaj, - Twoje nazwisko/pseudonim umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania
rozwiń
Wpłać 90 zł i więcej
Otrzymaj tytuł Solidnego Pomocnika / Solidnej Pomocniczki
Otrzymasz:- gwarancję rezerwacji miejsca dla Ciebie i drugiej osoby na każde z nieodpłatnych wydarzeń w SPOTkaj w sezonie 2021 + za każdym razem lemoniadę powitalną lub aromatyczną kawę, - zaproszenie na Chill w SPOTkaj - wydarzenie specjalne dla darczyńców i pomocników SPOTkaj, - Twoje nazwisko lub pseudonim umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania- książkę ,,Współczesne wyzwania animacji społecznej".
rozwiń
Wpłać 148 zł i więcej
Bądź Przyjacielem / Przyjaciółką SPOTkaj!
Otrzymasz:- bon zniżkowy 50% na 3 odpłatne wydarzenia (spektakle teatralne, koncerty, seanse filmowe, gale) dla Ciebie i drugiej osoby,- gwarancję rezerwacji miejsca dla Ciebie i osoby towarzyszącej na wszystkie nieodpłatne wydarzenia w SPOTkaj + za każdym razem lemoniadę powitalną lub aromatyczną kawę,- książkę ,,Współczesne wyzwania animacji społecznej" do odbioru w SPOTkaj,- zaproszenie na Chill w SPOTkaj - wydarzenie specjalne dla darczyńców i pomocników SPOTkaj, - Twoje nazwisko lub pseudonim umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania
rozwiń

(pozostało 30 z 30)

Wybieram
Wpłać 297 zł i więcej
Zostań Ambasadorem / Ambasadorką SPOTkaj
Wraz z nim dostaniesz:- bon zniżkowy 50% na wszystkie odpłatne wydarzenia w SPOTkaj w sezonie 2021 dla Ciebie i drugiej osoby,- podwójne zaproszenie na wszystkie nieodpłatne wydarzenia w SPOTkaj, gwarantujące: rezerwację miejsca, lemoniadę powitalną lub aromatyczną kawę,- aromatyczną kawę ilekroć odwiedzisz SPOTkaj,- zaproszenie na Chill w SPOTkaj - wydarzenie specjalne dla darczyńców i pomocników SPOTkaj, - Twoje nazwisko lub pseudonim umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania- książkę ,,Współczesne wyzwania animacji społecznej".
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Zostań Partnerem lub Partnerką SPOTkaj.
Otrzymujesz: - podwójne zaproszenia na wszystkie odpłatne wydarzenia w SPOTKaj (spektakle teatralne, koncerty, seanse filmowe, gale) w sezonie 2021, - gwarancję rezerwacji miejsca dla Ciebie i osoby towarzyszącej na wszystkie nieodpłatne wydarzenia w SPOTkaj + za każdym razem lemoniadę powitalną lub aromatyczną kawę,- aromatyczną kawę ilekroć odwiedzisz SPOTkaj,- zaproszenie na Chill w SPOTkaj - wydarzenie specjalne dla darczyńców i pomocników SPOTkaj.- Twoje nazwisko umieścimy na Liście Patronów Spotkaj na stronie www.fundacjarc.org.pl/podziękowania.- książkę ,,Współczesne wyzwania animacji społecznej" do odbioru w SPOTkaj,
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

863 109 zrzutek

i zebrali

759 064 275 zł

A ty na co dziś zbierasz?