id: e8wmhc

Kwadrat - zrozumieć promykowego podopiecznego

Kwadrat - zrozumieć promykowego podopiecznego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 250 zł 
z 1 600 zł
78%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności2

 • Czasem życie pisze zupełnie inny scenariusz, niż ten, o którym marzyliśmy...

  Kwadrata już nie ma, Kwadracik został dziś uśpiony. Lada dzień przed planowaną wizytą w Szpitalu Doktora Krzemińskiego. Nie zdążyliśmy...

  Nasz mały bohater od nocy miał powtarzające się raz po raz ataki padaczkowe, po południu pojawił się paraliż. Utraty świadomości trwały coraz dłużej, a drgawki były coraz bardziej uciążliwe.

  To był ten moment, kiedy wiedzieliśmy, że pozostała już tylko jedna opcja pomocy...

  Dziękujemy naszej schroniskowej Pani Doktor za opiekę nad Kwadratem w tych najgorszych dla niego chwilach, dziękujemy Wolontariuszkom Julicie i Natalii, że były z nim do samego końca.

  Dziś trudno nam zebrać słowa i myśli.


  Wyłączamy zbiórkę Kwadrata, a lada dzień zostanie usunięta. Całość uzbieranej kwoty przelewamy na naszą ogólną zbiórkę: https://zrzutka.pl/jjn9zz. Tam będzie czekać na kolejnego psiaka w potrzebie. Któremu, obiecujemy!, tym razem zdążymy pomóc.


  Śpij, Kwadracie. Kiedyś się spotkamy. Mamy nadzieję, że nie będziesz nam miał za złe tego, że nie zdążyliśmy...

  bc9ec665c251b9bc.jpeg

  Czytaj więcej
 • Pomóc Kwadracikowi postanowili uczniowie i pedagodzy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Wpłacili oni fundusze ze zbiórek z okazji Dnia Drzewa na naszą zrzutkę.

  Bardzo im za to dziękujemy. Kwadracik też :)


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kolejny raz wychodzimy do Was z prośbą o wsparcie. Tym razem beneficjentem zbiórki zostanie Kwadrat - Podopieczny gdańskiego Schroniska "Promyk" od 2019 roku.

W czym rzecz? A no w tym, że Kwadrat... jest dziwny. Jest inny. Jest zmienny. Jest nierówny.

Chcemy móc zrozumieć w pełni jego problemy i potrzeby, aby w przyszłości móc w końcu znaleźć Kwadratowi odpowiedni Dom.

Stąd pomysł na zbiórkę, której cel to zasponsorowanie Kwadratowi pakietu badań neurologicznych, które potwierdzą lub pomogą wyeliminować fizyczne źródło problemów Kwadrata. Badania zostaną wykonane w Szpitalu Weterynaryjnym Krzemińskiego w Gdańsku.

q5e306937b0fd1ef.jpeg

Coś więcej o nim?

Chyba najlepiej będzie oddać głos najbliższym Kwadratowi Wolontariuszkom:


Natalia przygotowała list od samego zainteresowanego:

"Cześć wszystkim, jestem sobie Kwadrat.

Dlaczego Kwadrat? A bo przybyłem do schroniska na początku wakacji w 2019 taki gruby, że aż kwadratowy. Niewiele się w tej kwestii zmieniło, ale cóż... Staram się.

W mojej głowie niestety nie ma miejsca na porządnie poukładane diety, motywacje i inne sprawy... Ah tak... Właściwie to sam nie wiem, co jest w mojej głowie. Mentlik wielki, który z mijającym czasem narasta, a ja coraz mniej sobie radzę. 


Dlatego właśnie przychodzę do Was za drobną potrzebą - ustalono, że potrzebny jest mi tomograf głowy, aby profesjonalnym okiem zobaczyć co tam właściwie w niej siedzi i jak mi pomóc. 


Dlaczego tak bardzo mi jest to potrzebne? Dlatego, że bardzo dziwnie się zachowuję - niby fajnie jak mnie głaszczą, a jednak próbuję capnąć, niby ciasteczko chciałabym zjeść, ale coś nie współgra logicznie z moją szczęką, niby kocham wodę... jednak moje ruchy nie są na tyle skoordynowane by ten aspekt wykorzystać, a moje wolontariuszki mówią, że ten moment, gdy jestem szczęśliwy jest wiele wart... 


Gdy ich nie ma, niestety prawie całymi dniami leżę w kąciku i patrzę w ścianę, a przecież jeszcze taki zdziadziały nie jestem, by nie mieć na nic chęci... 


Są przypuszczenia, że prawie nie widzę i nie słyszę, w różnym stopniu nasilenia... Bywa, że idę prosto przed siebie w świat, a niekiedy twarda przeszkodza pokazuje mi, że moja droga życiowa niestety musi mieć wiele zakrętów. Raz reaguję lepiej, a raz prawie wcale na zewnętrzne bodźce. 


Stan mój nigdy się nie polepszył i kieruje się w tą gorszą stronę, stąd też nieśmiało wychylam się po waszą pomoc. Bo kto, jak nie Wy, pomoże sprawdzić, co tam się dzieje w mojej głowie? 


Kwadratowy Kwadracik"

wcd65472200f96f4.jpeg

Wolontariuszka Grażyna pisze natomiast tak:

"Pierwsze wspomnienia związane z Kwadratem to widok kudłatego, biało-czarnego psiaka, który chodzi po boksie bez celu, nie zwraca uwagi na to, co się wokół niego dzieje, na sąsiadujące z nim psy i przechodzących ludzi, nie kontaktuje, żyje we własnym, bardzo smutnym, świecie.

Dowiedziałam się, że to pies dziwny, nieobliczalny, którym opiekuje się tylko jedna osoba. Przysiadywałam koło jego boksu, rozmawiałam z nim, ale nie mogłam liczyć na kontakt czy zainteresowanie. Kwadracik czasem na mnie łypał, czasem jakby mnie zauważał i z tego musiałam się cieszyć.

Z tym kudłaczem zapoznała mnie Natalka, od tej pory zawsze, jak jestem w schronisku, go odwiedzam i zabieram na spacer. Nadal żyje w swoim świecie, podpinać do smyczy trzeba go „sposobem”, czasem się zaprze i chce podgryzać, ale to niezwykle kochany wariat.

Cudownie, kiedy ma lepsze dni i radośnie bryka po trawce lub śniegu, cudownie, kiedy zawadiacko na mnie spogląda, a jeszcze cudowniej, kiedy się uśmiecha.

Bardzo chciałabym umieć mu pomóc, sprawić, by czuł się bezpieczny i kochany, by miał szanse znaleźć dom".    

rf0d44207827e453.jpeg

Pomóc Kwadracikowi postanowili uczniowie i pedagodzy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Wpłacili oni fundusze ze zbiórek z okazji Dnia Drzewa na naszą zrzutkę.

Bardzo im za to dziękujemy. Kwadracik też :)


Więcej o nas poczytacie tutaj: https://www.facebook.com/WolontariuszeschroniskoPromyk

Więcej o Kwadracie w Biurze Schroniska "Promyk": https://schroniskopromyk.pl/


UWAGA: Jeśli po diagnostyce Kwadrata zostaną na naszym koncie jakiekolwiek środki, przelejemy je na którąś z naszych innych aktywnych Zrzutek.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

SB
Szkoła Baletowa w Gdańsku
300 zł
SB
Szkoła Baletowa w Gdańsku
262 zł
K
Kinga
100 zł
JF
JFZ
100 zł
AO
Ania O.
50 zł
KG
Kamil
50 zł
E
Ela
50 zł
E
Ela
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 346 zrzutek

i zebrali

735 731 396 zł

A ty na co dziś zbierasz?