id: e9pt3m

Projekt En-Gedi

Projekt En-Gedi

Nasi użytkownicy założyli 1 170 485 zrzutek i zebrali 1 219 927 322 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Drodzy Darczyńcy!

  Zakończyliśmy zbieranie darowizn na tej zrzutce.

  Jeśli masz pragnienie dalej wspierać działania Fundacji - zapraszamy na naszą stronę: https://en-gedi.org.pl/wsparcie/


  Dziękujemy -

  Fundacja En-Gedi

  Kasia Sergiusz Boreccy

  https://en-gedi.org.pl

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zapraszamy Was do wsparcia projektu En-Gedi, zamysłu który od lat jest pragnieniem naszych serc - a który, jak jesteśmy przekonani, ma służyć wierzącym w duchowej potrzebie.

Kasia i Sergiusz Boreccy

xac85b093ac32d63.jpeg


Projekt En-Gedi

En-Gedi to nazwa projektu, który ma na celu stworzenie bezpiecznego miejsca dla chrześcijan odczuwających potrzebę odosobnienia, duchowej rekonwalescencji, wyciszenia, postu i modlitwy. Wielu wierzących zmaga się z trudnościami, które wymagają czasu na:

 • spokojne i głębokie spotkanie z Bogiem, w odosobnieniu a nie zgiełku miasta,
 • skuteczny post, a nie nerwową głodówkę pośród obowiązków nakładanych przez szefa,
 • spotkanie ze Słowem Bożym w ciszy, a nie w przebijaniu się przez medialne bodźce wysyłane do nas zewsząd, czy chcemy czy nie,
 • szukanie Boga i słuchanie jego Słowa bez szukania na to czasu i miejsca pośród codziennego zabiegania.

Być może sami mieliście taką sytuację, że po prostu chcieliście się "odciąć" na chwilę od rzeczywistości - tylko gdzie to zrobić?


Temu właśnie ma służyć projekt En-Gedi - zbudowaniu miejsca, które zapewni spokój i ciszę, będzie bezpieczne, wolne od medialnego szumu, zgiełku, będzie stwarzało możliwość odosobnienia, w którym będzie można się "zaszyć" i czekać na spotkanie z Bogiem. Ten bowiem, jak podaje nam Biblijna historia, często spotykał się z człowiekiem na pustkowiu (pustyni, odosobnieniu), ale równocześnie objawiał się w cichym powiewie łagodnego wiatru (jak w spotkaniu z Eliaszem).


Ma to być także miejsce, w którym będą odbywać się stałe i regularne studia biblijne - spotkania, obozy, weekendy z Biblią. W małych grupach warsztatowych, prowadzone z pasją i skupione wyłącznie na poznawaniu Słowa Bożego. Dziś w kościołach często słuchamy nauczania i kazań O NAS, albo o NASZYCH POTRZEBACH, albo O DOBRYM BOGU, albo o... no właśnie - czas powrócić do słuchania Słowa Bożego, gdyż jest źródłem mocy i mądrości potrzebnych dzisiaj Kościołowi bardziej, niż kiedykolwiek dotąd. Planowane jest także utworzenie internetowego kanału biblijnego (on-line).


Ponadto, przekonani jesteśmy, że bliskość natury i aktywna edukacja oraz warsztaty i spotkania związane z takimi aspektami jak: zioła i zielarstwo, rękodzieło, wikliniarstwo, ciesielstwo i stolarstwo, dzika kuchnia - to wszystko w kontekście biblijnej atmosfery służy tylko pozytywnym aspektom naszego jestestwa. Chętni i potrzebujący tego, będą także mogli popracować fizycznie w ogrodzie.

En-Gedi nie jest projektem ośrodka chrześcijańskiego, nie jest też pomysłem na hotel, ani chrześcijańskie centrum wypoczynkowe. Ideą jest stworzenie zacisznego, skromnego zespołu edukacyjno-mieszkalnego, zbudowanego z materiałów naturalnych, zatopionego w zieleni, stwarzającego poczucie bliskości natury, a równocześnie dającego możliwość odosobnienia i indywidualności. To bardziej zagroda edukacyjna, zespół skromnych domków (pustelni) i co dla nas bardzo ważne, Ogród Biblijny. Stworzenie Ogrodu Biblijnego jest jednym z celów - wszystko ma tworzyć harmoniczny zespół, sprzyjający duchowym celom.


Dlaczego En-Gedi?

En-Gedi to niewielka oaza na Pustyni Judzkiej w pobliżu Morza Martwego. Wyspa zieleni i życia, pośród pustynnej martwoty. Równocześnie jest to biblijnie historyczne miejsce schronienia, bezpieczne miejsce ucieczki. Przebywał w nim m.in. król Dawid chroniąc się przed Saulem. To właśnie tutaj Dawid zrozumiał jak postępować z Królem Saulem, a Saul doznał przemiany serca. Poprzez analogię do tego biblijnego miejsca, chcemy stworzyć z Bożą pomocą nasze współczesne En-Gedi.


Co już mamy?

Dzięki Bogu, zamysł przedstawiony powyżej już wszedł w życie. Projekt En-Gedi się rozpoczął i mamy nadzieję, że także dzięki Waszej pomocy szybko (aczkolwiek pod Boże dyktando), przestanie być tylko projektem, a zaistnieje jako ukończone dzieło, praktycznie i skutecznie służące wierzącym.

 • Udało nam się już pozyskać na ten cel odpowiednią nieruchomość - ładnie położony kawałek ziemi w Górach Świętokrzyskich, tuż na skraju wielkiej jodłowej puszczy. Właśnie powoli go zagospodarowujemy, oczyszczamy, karczujemy, planujemy itp.
 • Postawiliśmy tam już mały, skromny domek gospodarczy, który służy nam także za miejsce noclegu podczas pracy w terenie.
 • Mamy też zaplecze merytoryczne - oboje jesteśmy odpowiednio przygotowani do prowadzenia różnych działań, zarówno w aspekcie edukacyjnym, warsztatowym, duchowym i wielu innych. Poświęciliśmy wiele czasu w naszym życiu na naukę i praktykę w tym właśnie celu.
 • Mamy również grupę przyjaciół, którzy rozumiejąc potrzebę takiego miejsca i takiej służby, wspierają nas na wielu płaszczyznach.


Czego jeszcze potrzebujemy - dlaczego zbiórka na zrzutka.pl?

Cóż, żyjemy w świecie, w którym mimo wszystko pieniądze się liczą. Jakkolwiek chcielibyśmy inaczej, nie unikniemy tego tematu.

Dzięki Bogu, jak pisaliśmy powyżej, już wiele się stało i wiele nam użyczono, by cel jakim jest En-Gedi zrealizować.

Potrzebujemy jednak więcej wsparcia, aby projekt mógł nabrać tempa i w zmieniającej się rzeczywistości upadającego świata, mógł służyć wierzącym jak najszybciej!

Zatem:

 • Potrzebujemy środków finansowych na zakup materiałów budowlanych, przede wszystkim drewna konstrukcyjnego i innego wyposażenia adekwatnego do zamysłu.
 • Finanse są także niezbędne, aby dokonać różnych opłat urzędowych za pozwolenia, projekty i dokumenty.
 • Gromadzimy środki także na uruchomienie i prowadzenie internetowego kanału nauczania biblijnego.


Nie unikamy pracy! Nie chcemy zrzucać na nikogo ciężaru naszych zobowiązań finansowych, ale zwyczajnie potrzebujemy nieco więcej czasu i przestrzeni na pracę nad realizacją projektu En-Gedi. Dlatego potrzebujemy wsparcia. Chcąc poświęcić czas na realizację projektu, zrezygnowaliśmy z pracy etatowej, bo traktujemy to wezwanie poważnie. Utrzymujemy się obecnie ze zleceń, aby móc swobodniej poświęcać czas na projekt En-Gedi - możesz nam w tym pomóc.

Nie mamy żadnych zobowiązań kredytowych i nie chcemy ich mieć. En-Gedi ma być wolne od więzów finansowych.

Nie korzystamy i nie chcemy korzystać z żadnych form wsparcia z projektów i dotacji unijnych - En-Gedi ma być wolne od zobowiązań wobec niebiblijnych tworów i ideologii.

Przyjmiemy także materiały zdatne do powtórnego wykorzystania, lub niewykorzystane podczas budowy - o ile będą odpowiednie względem projektu.


Powołaliśmy także Fundację En-Gedi (KRS 00947422), której działalność ma wspierać powyższe dzieło.


Przyjacielu!

Jeśli powyższe słowa, zamysł, który przedstawiliśmy, poruszają Ciebie i widzisz sens w tworzeniu takiego miejsca i takiej służby - prosimy, wesprzyj nas wpłacając dowolną kwotę za pomocą zrzutka.pl na cel Projekt En-Gedi.

O postępach w realizacji dzieła będziemy informować, dokumentując prace i przedstawiając je na tej stronie - zatem zapisz ten adres i odwiedzaj nas czasem :-)


Dziękujemy -

Kasia i Sergiusz Boreccy

https://en-gedi.org.pl

En-Gedi - miejsce schronienia (profil na MeWe)

xfba595ef3216547.jpeg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Brelok skórzany "En-Gedi"
Skórzany brelok "En-Gedi", w całości wykonany przez nas własnoręcznie - możesz go przypiąć do kluczy, lub np. plecaka - aby przypominał o projekcie.
50 zł

Kupione 4 z 30

Zakończona

Wpłaty 37

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
NP
Natalia Potts
ukryta
 
Dane ukryte
255 zł
BM
Bogusia Mazur
100 zł
NE
Na En-Gedi
35 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BM
Bogumiła Mazur
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!