id: e9tzcs

FCR 2020: wyposażenie domu autystycznego dla dzieci i młodzieży, zbiórka na rozbudowę szkoły w Kibeho, Rwanda

FCR 2020: wyposażenie domu autystycznego dla dzieci i młodzieży, zbiórka na rozbudowę szkoły w Kibeho, Rwanda

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
6 247 zł 
z 100 000
6%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 959 549 zrzutek i zebrali 967 616 005 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Freedom Charity Run 2020

Biegną żeby pomóc

WE RUN WE SERVE!

PL&D Zawsze sąsiedzi- teraz przyjaciele

Immer Nachbarn-jetzt Freunde

675 kilometrów z okazji 75 rocznicy II Wojny Światowej

Gdańsk- Berlin


Dokładnie 675 kilometrów, z Gdańska do Berlina, w 75. rocznicę ponownego odzyskania wolności przebiegnie siedmioro biegaczy z Polski. Celem biegu jest podkreślenie wagi dobrosąsiedzkich relacji polsko- niemieckich oraz zbiórka pieniędzy, w połowie na wyposażenie Domu dla Dzieci  Autystycznych w Poznaniu, a także kontynuacja zeszłorocznej zbiórki na rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie. Bieg, który rozpocznie się 1 września w Gdańsku o godz. 8.00 spod Poczty Gdańskiej, biegacze zamierzają skończyć 6 września w Berlinie. Sygnał do startu, po raz trzeci w 8. letniej historii biegów FCR, da Prezydent Lech Wałęsa.

To już ósme podobne przedsięwzięcie tej ekipy. Rok wcześniej w 30. rocznicę upadku systemu komunistycznego w Europie, Obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu, biegaczy także wystartował z Gdańska prez. L. Wałęsa.  1 039. kilometrowa trasa prowadziła przez Polskę, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię i Włochy do Mediolanu. Tam odbywała się światowa konwencja największej na świecie organizacji humanitarnej Lions Clubs. Cześć zebranych pieniędzy została przekazana na wyposażenie Szkoły dla Dzieci Niewidomych w Krakowie, a druga część na rozbudowę szkoły w Rwandzie, 25 lat po morderstwach plemiennych.

Dwa lata wcześniej, w 100. rocznicę zakończenia I Wojny Światowej, biegacze pokonali 1 000 km w poprzek Europy, z Poznania przez Pragę i Norymbergę do Strasburga. Patronem był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

FCR odbywał się także w USA, Japonii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i oczywiście Polsce. Razem ponad 5 000 km. „Zawsze staramy się znaleźć jakiś symboliczny kontekst” mówi dr Mariusz Szeib – organizator biegu. „Na przykład w 2014, w 25-lecie upadku komunizmu, połączyliśmy symbolicznie Gdańsk tam, gdzie powstała Solidarność, z Berlinem, gdzie upadł berliński mur. W tym roku, w związku z okrągłą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej, trasa jest podobna- łączy Gdańsk, gdzie wojna się rozpoczęła z Berlinem gdzie się zakończyła”.

Biegacze jako członkowie Lions Clubs, podczas każdego biegu zbierają środki na pomoc dla dzieci. Do tej pory zebrali ponad 600 tys. zł na pomoc dla dzieci na Ukrainie, Łotwie, w Nepalu, Niemczech, Syrii, Libanie i w Polsce. Kończy się budowa hostelu dla dzieci w Lokhim w Nepalu za FCR 2016, a w Bejrucie niesie pomoc ambulans zakupiony za fundusze zebrane przez FCR 2018.

Pomóc można przez wpłatę na poniższe konto, na wykup symbolicznych kilometrów, dołączenie do biegu w dowolnym miejscu na trasie lub zakup koszulki biegowej. Organizatorzy deklarują, że każda zebrana złotówka trafi, bez żadnych potrąceń, do potrzebujących. Wszystkie koszty biegu pokrywają sami uczestnicy, bądź pokryte zostaną dzięki życzliwości sponsorów m.in. firmy Toyota Bońkowscy, która wypożyczy samochód na potrzeby biegu, oraz firma Adidas, która przekazała sprzęt sportowy dla biegaczy. Maseczki ufundowała firma Jaguar. Część kosztów ponosi także Lions Clubs Okręg 121 Polska.


Więcej informacji www.freedomcharityrun.org


Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions

ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań

BNP Paribas Bank Polska S.A. O/Poznan

61-569 Poznan, ul. Wierzbiecice 1

Acc. No. PLN: 41 1600 1404 0004 0533 6264 6040

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

VK
Valentyn Kravchenkio
1 500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
GI
Gilbert
500 zł
MP
450 zł
JD
Jan Deckert
450 zł
EK
Ewa Krystyna Hełka Lion
200 zł
PW
Piotr Wojtkowiak
200 zł
GB
Grzegorz Brodziak
200 zł
FT
FCR Team 2020
150 zł
KA
Kornel Adam Frankowski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!