id: eadvcg

Jeden moment zniszczył mi życie. Rehabilitacja da mi szansę na nową sprawność-Renata Sikora.

Jeden moment zniszczył mi życie. Rehabilitacja da mi szansę na nową sprawność-Renata Sikora.

5 983 zł z 30 000 zł
19%
154 dni do końca
118 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jeden moment. Utrata zdrowia, wyglądu, pracy, wiary w siebie. Szansa! Na odzyskanie możliwości na nowe życie. Zatrzymaj się. Przeczytaj moją historię. Pomóż. Renata Sikora.

eadvcg-c8701589.png

Mam na imię Renata. Mam 44 lata i mieszkam w Staszowie (woj. świętokrzyskie). 18 października 2016 uległam w domu poparzeniu. Podczas dokładania drewna wybuchł piec CO. Oparzenie obejmowało 40% powierzchni ciała: II/III stopień głowy, twarzy, szyi, klatki piersiowej, obu rąk i podudzia prawego. Najpierw zaopatrzono mnie na Oddziale Chirurgicznym szpitala w Staszowie, następnego dnia zostałam przewieziona do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Tam stwierdzono również oparzenia dróg oddechowych, które spowodowały ostrą niewydolność układu oddechowego. Przeszłam przeszczepy skóry na kończynach. Przez tydzień przebywała na OIT z zagrożeniem życia. Byłam matką, żoną, krawcową.

Wypadek zabrał mi wszystko. Radość życia, pracę. Od momentu tego zdarzenia po dzień dzisiejszy moje życie zmieniło się w nieustające wizyty lekarskie, zabiegi, a moim drugim domem stał się szpital. To miało duży wpływ na moje małżeństwo, które niestety rozpada się.

Mam rozległe blizny na twarzy i rękach. Dłonie nie są już tak sprawne jak kiedyś, a z zawodu jestem krawcową. Na dłuższy czas zamknęłam się w domu, bo ludzkie reakcje na moje blizny były dla mnie zbyt bolesne. Dopiero od niedawna zaczęłam korzystać z uroków natury i zaczęłam uprawiać nordic walking, co pozwala mi na utrzymanie mojej psychiki i ducha w stabilnej kondycji.

Marzę, aby to wszystko już się zakończyło. Chcę żyć normalnie jak każdy. Chce być aktywna w społeczeństwie i cieszyć się dwójką moich cudownych dzieci, Wiktorią i Sebastianem, które bardzo mnie potrzebują.

Nie była to łatwa decyzja aby prosić Państwa o pomoc, zwłaszcza, że do tej pory byłam samodzielna i niezależna, ale obecna sytuacja jest już dla mnie za trudna i sama nie poradzę sobie.

Mam szansę odzyskać życie. Będzie ono inne niż to sprzed wypadku, ale zrobię wszystko, aby było piękne i wartościowe. Chcę wrócić do pracy i mam na to wielką szansę, jeśli tylko przejdę bardzo kosztowną rehabilitację, która została wyceniona na kwotę 30tys.PLN. Muszę odzyskać sprawność rąk, bo to one dawały mi możliwość zarabiania pieniędzy i utrzymywania rodziny.

Drodzy Państwo, pomóżcie mi proszę.

Dziękuję.

Renata Sikora

eadvcg-3cc3e6d1.png

Dłonie są moim narzędziem pracy...

eadvcg-4cc3cf37.png

Jeśli przejdę tą rehabilitację, będę mogła powrócić do życia zawodowego.

Proszę, pomóż mi.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 118

 
Dane ukryte
300 zł
MJ
Malgorzata Jakubas
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JG
Joanna Gliwa
200 zł
A
Adam
200 zł
42
420
200 zł
IL
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MM
MARIUSZ MYŚLIWIEC
200 zł
MB
Maria Bąk
180 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

720 424 zrzutki

i zebrali

496 546 014 zł

A ty na co dziś zbierasz?