id: eadvcg

Jeden moment zniszczył mi życie. Rehabilitacja da mi szansę na nową sprawność-Renata Sikora.

Jeden moment zniszczył mi życie. Rehabilitacja da mi szansę na nową sprawność-Renata Sikora.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
5 983 zł 
z 30 000
19%
zakończona
28.12.2021r
118
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 957 435 zrzutek i zebrali 964 052 168 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jeden moment. Utrata zdrowia, wyglądu, pracy, wiary w siebie. Szansa! Na odzyskanie możliwości na nowe życie. Zatrzymaj się. Przeczytaj moją historię. Pomóż. Renata Sikora.

eadvcg-c8701589.png

Mam na imię Renata. Mam 44 lata i mieszkam w Staszowie (woj. świętokrzyskie). 18 października 2016 uległam w domu poparzeniu. Podczas dokładania drewna wybuchł piec CO. Oparzenie obejmowało 40% powierzchni ciała: II/III stopień głowy, twarzy, szyi, klatki piersiowej, obu rąk i podudzia prawego. Najpierw zaopatrzono mnie na Oddziale Chirurgicznym szpitala w Staszowie, następnego dnia zostałam przewieziona do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Tam stwierdzono również oparzenia dróg oddechowych, które spowodowały ostrą niewydolność układu oddechowego. Przeszłam przeszczepy skóry na kończynach. Przez tydzień przebywała na OIT z zagrożeniem życia. Byłam matką, żoną, krawcową.

Wypadek zabrał mi wszystko. Radość życia, pracę. Od momentu tego zdarzenia po dzień dzisiejszy moje życie zmieniło się w nieustające wizyty lekarskie, zabiegi, a moim drugim domem stał się szpital. To miało duży wpływ na moje małżeństwo, które niestety rozpada się.

Mam rozległe blizny na twarzy i rękach. Dłonie nie są już tak sprawne jak kiedyś, a z zawodu jestem krawcową. Na dłuższy czas zamknęłam się w domu, bo ludzkie reakcje na moje blizny były dla mnie zbyt bolesne. Dopiero od niedawna zaczęłam korzystać z uroków natury i zaczęłam uprawiać nordic walking, co pozwala mi na utrzymanie mojej psychiki i ducha w stabilnej kondycji.

Marzę, aby to wszystko już się zakończyło. Chcę żyć normalnie jak każdy. Chce być aktywna w społeczeństwie i cieszyć się dwójką moich cudownych dzieci, Wiktorią i Sebastianem, które bardzo mnie potrzebują.

Nie była to łatwa decyzja aby prosić Państwa o pomoc, zwłaszcza, że do tej pory byłam samodzielna i niezależna, ale obecna sytuacja jest już dla mnie za trudna i sama nie poradzę sobie.

Mam szansę odzyskać życie. Będzie ono inne niż to sprzed wypadku, ale zrobię wszystko, aby było piękne i wartościowe. Chcę wrócić do pracy i mam na to wielką szansę, jeśli tylko przejdę bardzo kosztowną rehabilitację, która została wyceniona na kwotę 30tys.PLN. Muszę odzyskać sprawność rąk, bo to one dawały mi możliwość zarabiania pieniędzy i utrzymywania rodziny.

Drodzy Państwo, pomóżcie mi proszę.

Dziękuję.

Renata Sikora

eadvcg-3cc3e6d1.png

Dłonie są moim narzędziem pracy...

eadvcg-4cc3cf37.png

Jeśli przejdę tą rehabilitację, będę mogła powrócić do życia zawodowego.

Proszę, pomóż mi.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 118

 
Dane ukryte
300 zł
JG
Joanna Gliwa
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MM
MARIUSZ MYŚLIWIEC
200 zł
IL
Ireneusz Lara
200 zł
42
420
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MJ
Malgorzata Jakubas
200 zł
AD
Adam
200 zł
MB
Maria Bąk
180 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!