Komórki macierzyste vs. Autyzm Wiktorka ID: eafwhn

Komórki macierzyste vs. Autyzm Wiktorka ID: eafwhn

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

30 883 zł z 50 000 zł

61%

30 883 zł

30 883 zł

z 50 000 zł

119 dni

119 dni

do końca

673

673

wspierających
61%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć ! Jestem Wiktor i mam prawie 7 lat. Zmagam się z zaburzeniem rozwojowym o imieniu AUTYZM. Trudność sprawia mi odnalezienie się w świecie, który dla wszystkich jest bardzo zwyczajny. Mnie przerastają dźwięki, które nie pozwalają mi się skupić. Duże zgrupowania ludzi wywołują panikę oraz chęć ucieczki w swój świat, izolacji od tego,co jest powszechne i takie "normalne"... Nie potrafię powiedzieć słowami, tego co czuję, wiem i potrafię. Często pochopnie jestem klasyfikowany jako ten "dziwny" i "odludek" lub "niegrzeczny" i "nadaktywny". A to jest tak naprawdę efekt sprzeczności, które są we mnie, a ja nie potrafię sobie z nimi poradzić bez pomocy bliskich, nauczycieli-specjalistów, turnusów rehabilitacyjnych. Chodzę do szkoły i bardzo lubię kontakt z otoczeniem. Uczę się oraz rozwijam, może w swoim tempie, ale brnę do przodu i nie poddaję się! Do nowości przyzwyczajam się dość szybko, jednak na początku czuję paraliżujący strach i niepewność. Ostatnio rodzice zawieźli mnie do Lublina, gdzie sympatyczna Pani Doktor Magdalena zakwalifikowała mnie do podania komórek macierzystych. Rodzice mówią, że jest to metoda dzięki której zacznę komunikować się z rówieśnikami, przestanę nerwowo reagować na rzeczy niespodziewane, a mój mózg zacznie pracować w taki sposób, że pozwoli mi szybciej nadrobić braki w edukacji i będę miał szansę, by lepiej funkcjonować wśród ludzi. Bardzo liczę,że spełnią się te prognozy.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym o podłożu neurologicznym. Często przyczyna występowania tego zaburzenia nie jest jednoznaczna oraz łatwa do stwierdzenia. jest to zaburzenie,z którym można walczyć. Medycyna już od jakiegoś czasu daję szansę, którą my chcemy również wykorzystać w terapii naszego synka.. Efekty działania komórek macierzystych są widoczne u pacjentów autystycznych w postaci poprawy rozumienia oraz rozwoju mowy, usprawnienia funkcji poznawczych oraz komunikacyjnych.A jest to największa z bolączek dzieci z Autyzmem, które są niejako zaklęte w swoim świecie, a często ich poziom inteligencji oraz możliwości rozwojowe są o wiele większe, niż powszechnie się przyjmuje.

Neurologia jest niezwykle ważnym jak i skomplikowanym działem medycyny. Zabiegi neurologiczne wymagają dużego doświadczenia i wiedzy, dlatego wiążą się często z wysokimi kosztami. Wiktor będzie miał podanych 5 dawek komórek macierzystych drogą dożylną, każda po 30mln komórek. Podania odbędą się w prywatnym Szpitalu Żagiel Med w Lublinie. Zabieg podania komórek macierzystych jest szansą w leczeniu dziecięcych chorób neurologicznych. Mezenchymalne komórki macierzyste stosuje się w ramach eksperymentu medycznego, gdy inne standardowe metody nie przynoszą zadowalających skutków. Zabieg przeprowadzany będzie przez dr hab. Magdalenę Chrościńską-Krawczyk, specjalistę neurologii dziecięcej Żagiel Med. Dziękujemy pani Doktor za kawalifikację i przystępujemy do dzieła! Jesteście z nami?

Wpłacający673

 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
M
Monika Wasak
15 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
36 zł
GM
Grazyna Moscicka
15 zł
J-
Julia - balsam Oriflame
7 zł
DO
Dorota Osypińska
100 zł
SN
Stephen Nunn
25 zł
ID
Iwona Dawidek
30 zł
M
Marta Sprycha papryczki
25 zł
M
Magda
17 zł
Zobacz więcej

Komentarze96

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

498 092 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?