id: eafwhn

Komórki macierzyste vs. Autyzm Wiktorka

Komórki macierzyste vs. Autyzm Wiktorka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
55 639 zł 
z 50 000 zł
111%
zakończona 28.02.2021r
1337 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć ! Jestem Wiktor i mam prawie 7 lat. Zmagam się z zaburzeniem rozwojowym o imieniu AUTYZM. Trudność sprawia mi odnalezienie się w świecie, który dla wszystkich jest bardzo zwyczajny. Mnie przerastają dźwięki, które nie pozwalają mi się skupić. Duże zgrupowania ludzi wywołują panikę oraz chęć ucieczki w swój świat, izolacji od tego,co jest powszechne i takie "normalne"... Nie potrafię powiedzieć słowami, tego co czuję, wiem i potrafię. Często pochopnie jestem klasyfikowany jako ten "dziwny" i "odludek" lub "niegrzeczny" i "nadaktywny". A to jest tak naprawdę efekt sprzeczności, które są we mnie, a ja nie potrafię sobie z nimi poradzić bez pomocy bliskich, nauczycieli-specjalistów, turnusów rehabilitacyjnych. Chodzę do szkoły i bardzo lubię kontakt z otoczeniem. Uczę się oraz rozwijam, może w swoim tempie, ale brnę do przodu i nie poddaję się! Do nowości przyzwyczajam się dość szybko, jednak na początku czuję paraliżujący strach i niepewność. Ostatnio rodzice zawieźli mnie do Lublina, gdzie sympatyczna Pani Doktor Magdalena zakwalifikowała mnie do podania komórek macierzystych. Rodzice mówią, że jest to metoda dzięki której zacznę komunikować się z rówieśnikami, przestanę nerwowo reagować na rzeczy niespodziewane, a mój mózg zacznie pracować w taki sposób, że pozwoli mi szybciej nadrobić braki w edukacji i będę miał szansę, by lepiej funkcjonować wśród ludzi. Bardzo liczę,że spełnią się te prognozy.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym o podłożu neurologicznym. Często przyczyna występowania tego zaburzenia nie jest jednoznaczna oraz łatwa do stwierdzenia. jest to zaburzenie,z którym można walczyć. Medycyna już od jakiegoś czasu daję szansę, którą my chcemy również wykorzystać w terapii naszego synka.. Efekty działania komórek macierzystych są widoczne u pacjentów autystycznych w postaci poprawy rozumienia oraz rozwoju mowy, usprawnienia funkcji poznawczych oraz komunikacyjnych.A jest to największa z bolączek dzieci z Autyzmem, które są niejako zaklęte w swoim świecie, a często ich poziom inteligencji oraz możliwości rozwojowe są o wiele większe, niż powszechnie się przyjmuje.

Neurologia jest niezwykle ważnym jak i skomplikowanym działem medycyny. Zabiegi neurologiczne wymagają dużego doświadczenia i wiedzy, dlatego wiążą się często z wysokimi kosztami. Wiktor będzie miał podanych 5 dawek komórek macierzystych drogą dożylną, każda po 30mln komórek. Podania odbędą się w prywatnym Szpitalu Żagiel Med w Lublinie. Zabieg podania komórek macierzystych jest szansą w leczeniu dziecięcych chorób neurologicznych. Mezenchymalne komórki macierzyste stosuje się w ramach eksperymentu medycznego, gdy inne standardowe metody nie przynoszą zadowalających skutków. Zabieg przeprowadzany będzie przez dr hab. Magdalenę Chrościńską-Krawczyk, specjalistę neurologii dziecięcej Żagiel Med. Dziękujemy pani Doktor za kawalifikację i przystępujemy do dzieła! Jesteście z nami?

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1337

DP
8 zł
EB
Edyta Bijata-Walo
20 zł
EP
Ela Perka Herbata
30 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
41 zł
AG
Agnieszka
10 zł
MB
Marcin Bednarczyk
20 zł
MD
Martyna
30 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
15 zł
MJ
Monia Jnk
10 zł
PT
Piotr Tubielewicz
16 zł
Zobacz więcej

Komentarze 145

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

852 594 zrzutki

i zebrali

738 356 125 zł

A ty na co dziś zbierasz?