id: eajbuv

Umowa z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy na opracowanie analizy zagrożeń w pracy kuratora sądowego

Umowa z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy na opracowanie analizy zagrożeń w pracy kuratora sądowego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
14 981 zł 
z 14 981
100%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 936 116 zrzutek i zebrali 926 253 733 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Postulat, aby kuratorzy zawodowi mogli przechodzić na wcześniejszą emeryturę w naszym środowisku pojawia się od wielu lat. Kuratorzy argumentują to bardzo trudną pracą jaką na co dzień wykonują. OZZKS postanowił przejść od postulatów do czynów. Już w 2020 r. rozpoczęliśmy działania mające na celu naukowe opracowanie analizy zagrożeń związanych z pracą kuratora sądowego oraz opracowaniu zaleceń służących ich ograniczaniu. Wynikiem wielomiesięcznych rozmów, konsultacji jest podpisanie przez OZZKS umowy na pracę badawczą w w/w zakresie z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym, który jest najważniejszą jednostką badawczą w kraju zajmującą się analizą zagrożeń w miejscu pracy.


Podstawą analizy zagrożeń związanych z pracą kuratora sądowego będzie ocena psychospołecznych warunków pracy oraz narażenia na negatywne zachowania ze strony podopiecznych ( m.in. agresja psychiczna i fizyczna, nadmierne wymagania) w powiązaniu z ich stanem zdrowia i samopoczuciem. Badanie będzie przeprowadzone na grupie min. 500 kuratorów.


Niestety koszt badania jest znaczny i wyniesie 34981,20 zł. Dlatego OZZKS podjął decyzję, iż w pierwszej kolejności zorganizujemy zbiórkę publiczną, na którą chętni kuratorzy będą mogli wpłacać pieniądze. Pozostałe koszty zostaną sfinansowane ze środków Ogólnopolskiego Związku Kuratorów Sądowych oraz Międzyzakładowych Organizacji Związkowych, które jednomyślnie zadeklarowały wsparcie tej inicjatywy.


Jaki jest cel badania?

Jeżeli wyniki badania potwierdzą, iż kuratorzy sądowi pracują w bardzo trudnych warunkach, to następnym etapem będzie podjęcie działań zmierzających do wpisania zawodu kuratora sądowego jako wykonywanego w warunkach szczególnych, które określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 roku w sprawie pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze, oraz o których mowa w Ustawie z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych.


Wpisanie kuratorów do w/w wykazu zawodów otworzy możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę, czy też rekompensatę z tytułu pracy w szczególnych warunkach.


Tymczasem życzymy Wam bezpiecznych warunków pracy, większej wyrozumiałości i życzliwości ze strony pracodawcy i liczymy na Waszą solidarność i wsparcie w kosztach w/w badania naukowego, za co z góry bardzo dziękujemy.


Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 287

EM
Kuratorzy SR w Kielcach
700 zł
KR
Kuratorzy rodzinni SR Konin
300 zł
WC
Witold Czapiewski
210 zł
SW
SR Wysokie Mazowieckie
200 zł
MB
Marzena
JK
Jadwiga Kowalczuk
PI
Paweł Idziak
100 zł
AN
Aga Nowak
100 zł
AK
Anna Kuczyńska
100 zł
BK
Bogusława Kociszewska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • WC
    Witold Czapiewski

    Wpłata powstała z rzutki kuratorów dla dorosłych SR Koszalin

    210 zł