Pomóżmy Kreatywnej Młodzieży SPEŁNIĆ MARZENIA - Iskierki Wyobraźni - 40 Finały Światowe OU ID: eb2j4e

Pomóżmy Kreatywnej Młodzieży SPEŁNIĆ MARZENIA - Iskierki Wyobraźni - 40 Finały Światowe OU ID: eb2j4e

4 339 zł z 35 000 zł

12%

4 339 zł

4 339 zł

z 35 000 zł

zakończona

zakończona

21.05.2019r

65

65

wspierających
12%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Za nami dwie Wyprzedaże Garażowe! To nasza kolejna aktywność aby pozyskać środki na wyjazd na Światowe Finały OU
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Marzymy! Myślimy! Tworzymy! 40 Finały Światowe Odysei Umysłu - czy na te Finały wyruszymy???

KIM JESTEŚMY?

Pola, Tosia, Cyryl, Krzysiek, Piotrek, Salwador – Odyseusze ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” - jedyna grupa ze Stolicy i jedyna z Mazowsza, która będzie walczyć o tytuł Mistrzów Świata Odyssey of the Mind 2019.

W konkursie Odyseja Umysłu Drużyny ze Stowarzyszenia Iskierki Wyobraźni występują szósty rok z rzędu. Jak do tej pory mamy na swoim koncie Mistrzostwo Świata, dwie nagrody Ranatra Fusca - nagrody przyznawanej za Wybitną Kreatywność - oraz cztery tytuły V-ce Mistrzów Polski.

W tym roku kolejna z naszych Drużyn została V-ce Mistrzami Polski Odysei Umysłu, biorąc udział w Problemie 3, w grupie wiekowej 2.

CO TO JEST ODYSEJA UMYSŁU?

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym bierze udział ponad milion uczniów i studentów z całego świata. Ma on za zadanie rozwijać zdolności twórcze, a przede wszystkim pozwala MARZYĆ, MYŚLEĆ i TWORZYĆ. Odyseja Umysłu kształci inicjatorów (nie imitatorów), ryzykantów (nie replikantów) i pomysłodawców (nie podwykonawców). Odyseja uczy umiejętności tworzenia nowych ścieżek czy rozwiązań za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi, jak również różnorodnych i nietuzinkowych koncepcji. Maksymą każdego Odyseusza jest:

„W Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą”.

Więcej informacji tutaj: https://odyseja.org/

https://www.odysseyofthemind.com/

CO UDAŁO NAM SIĘ STWORZYĆ?

Naszym zadaniem było stworzyć i odegrać własną, autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym epoki Renesansu… Stroje, rekwizyty, scenografia zostały wykonane w większości z materiałów recyclingowych, a wszystko to w budżecie do 430 PLN!!!

Scenografia wyobrażająca pracownię mistrza została wykonana z wykorzystaniem zdjęć RTG, samodzielnie wykonanych szkiców Mistrza, jutowych worków po ziemniakach, łubianek na owoce oraz elementów z wyczesanej wełny uzyskanej ze starych poprutych swetrów.

W pracowni zostały ukazane repliki trzech znanych prac Leonarda da Vinci.

* Replika Autoportretu Leonardo Da Vinci, wyczesanej wełny uzyskanej z poprutych, starych swetrów;

* Replika obrazu Mona Lisa Leonardo Da Vinci, wykonana z kabli komputerowych rozpiętych na setkach małych gwoździ;

* Robot grający na bębnach Leonarda da Vinci, wykonany z rurek PCV owiniętych własnoręcznie wykonanym sznurkiem z papieru pakowego, zgrzewanych plastikiem z butelek po napojach;

CO PRZED NAMI?

40 FINAŁ ODYSSEY OF THE MIND W MICHIGAN STATE UNIVERSITY w USA , a co za tym idzie spełnienie kolejnego marzenia – wyjazd na Finały Światowe. Uskrzydleni naszym wielkim sukcesem chcemy zaprezentować Polskę z jak najlepszej strony.

FINAŁY – CO TO TAKIEGO?

Finały Światowe to spektakularne zwieńczenie sezonu: ponad 800 drużyn, w tym MY! konkuruje w swoich kategoriach o prestiżowy tytuł Mistrzów Świata.

Finały Światowe sponsorowane są przez NASA, IBM i Microsoft, firmy które w trakcie finałów prowadzą warsztaty dla Odyseuszy, oraz szukają potencjalnych przyszłych współpracowników do zaawansowanych technologicznie projektów.

DLACZEGO ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ?

Grupa naprawdę zdolnych, ambitnych, kreatywnych i wytrwałych Młodych Ludzi (12-14 lat) na to osiągnięcie pracowała przez wiele miesięcy. Włożyli w to dużo serca, zaangażowania - kosztem swojego wolnego czasu, pracy i wysiłku. To Odyseusze, którzy marzą, myślą i tworzą chcąc się nieustannie rozwijać, kształcić i realizować. Pomimo odmiennych poglądów, osobowości i temperamentów, dzięki otwartości na pomysły i opinie innych wspólnie podejmowali ryzyko mając na uwadze wspólny cel. Wykazali się nieszablonowym myśleniem, kreatywnym podejściem tworząc rozwiązanie łamiące schematy, odkrywając w sobie - w skali międzynarodowej - swój potencjał.

Teraz mają szansę na przygodę swojego życia – wyjazd na Finały Światowe Odysei Umysłu w USA. Do szczęścia potrzebują tylko sfinansowania kosztów.

To Młodzież, o której jeszcze nie jeden raz usłyszymy, która będzie zmieniać nasz świat na lepsze!

Do szczęścia brakuje Im "tylko" pomocy w sfinansowaniu kosztów. Finały Światowe odbywają się w Michigan State University w USA. Koszt wyjazdu jednego Odyseusza to 13 tys. zł. (akredytacja festiwalowa - nocleg, wyżywienie; przeloty; transport na miejscu; wiza; ubezpieczenie; dodatkowe noclegi i wyżywienie; wysyłka scenografii).

Zrzutka.pl to jedna z form (oprócz Sponsorów i Rodziców), która służy nam do zdobycia środków na wyjazd.

Wierzymy, że nasze starania nie pójdą na marne i uda nam się zebrać potrzebne fundusze!

Dlatego bardzo prosimy o pomoc.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, które umożliwi naszym Odyseuszom walkę o tytuł Mistrzów Świata w USA. Obiecujemy, że team Iskierek Wyobraźni zrobi wszystko co w ich mocy, abyście jeszcze o nich usłyszeli!

MASZ CHĘĆ WIEDZIEĆ O NAS WIĘCEJ?

Zapraszamy na naszego FB i bloga :)

https://www.facebook.com/Iskierki.Wyobrazni

http://iskierkiwyobrazni.blogspot.com

Przeczytaj węcej

Zrzutka stworzona przez Stowarzyszenie "Iskierki Wyobrażni"

Facebook

E-mail

Wpłacający65

 
Dane ukryte
ukryta
KF
Kwiaciaria Finezja
ukryta
E
Ewa
ukryta
E
Ewelina
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KS
Katarzyna Samborska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
J
JR:-)
ukryta
ID
Iwona Durka
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

podziękowania na FB


wybrano 9 razy

Wpłać 200 zł i więcej

podziękowania na FB + widokówka z USA


Wpłać 500 zł i więcej

podziękowania na FB + dyplom z podziękowaniami i podpisami od Drużyny + gadżet odysejowy


wybrano 1 raz

Nasi użytkownicy założyli

495 669 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?