id: ebxbuu

Zbieramy na Telefon Zaufania w językach polskim i ukraińskim oraz bezpośrednią pomoc psychologiczną w ośrodkach dla uchodźców

Zbieramy na Telefon Zaufania w językach polskim i ukraińskim oraz bezpośrednią pomoc psychologiczną w ośrodkach dla uchodźców

Nasi użytkownicy założyli 912 486 zrzutek i zebrali 874 591 314 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"SERCE DLA LUDZI GRANICY" - akcja charytatywna Fundacji "Z Porywu Serca" Barbary Kurdej-Szatan.


Pomóż nam zapewnić wsparcie psychologiczne dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie oraz ludzi dotkniętych kryzysem humanitarnym na wschodniej granicy Polski. Liczy się każda złotówka. Wszystkie zebrane środki pozwolą nam sfinansować funkcjonowanie Telefonu Zaufania 800 805 105 w językach polskim i ukraińskim oraz udzielić realnego psychologicznego wsparcia dla ludzi przebywających w ośrodkach dla uchodźców.


O AKCJI


Na naszych oczach od wielu miesięcy dzieje się koszmar i pisze się historia. Ale nie jesteśmy bezsilni! Wspólnie możemy wesprzeć psychicznie tych, którzy teraz są w ogromnym strachu, cierpieniu i rozpaczy. Nie tylko uchodźców, ale też pracowników straży granicznej czy mieszkańców – zarówno przy granicy z Ukrainą, jak i Białorusią. Uruchamiamy akcję „Serce dla ludzi Granicy”. Zbieramy środki na bezpłatny Telefon Zaufania, pod którym wykwalifikowani psycholodzy służą realnym wsparciem oraz na konkretne działania pomocowe dla uchodźców przebywających w ośrodkach.


Jeśli czujesz, że nie ma w Tobie zgody na dramaty, które rozgrywają się tuż obok nas – wesprzyj naszą zbiórkę dowolną kwotą. Liczy się każda złotówka! Empatia i współczucie są nienamacalne, ale to one czynią z nas ludzi.


CEL AKCJI


Chcemy pomóc żyć i radzić sobie z traumą i ogromnym obciążeniem psychicznym, które wynikają z konfliktów za wschodnią granicą Polski. I łączyć ludzi – bo cierpią zarówno ofiary wojny i ich bliscy, jak i osoby, które mieszkają, pracują lub pomagają na pierwszej linii. Podstawową potrzebą człowieka jest bezpieczeństwo. Gdy zostanie zachwiane, całe życie staje w miejscu. To, co było proste, nagle przerasta największych twardzieli.


Widzimy teraz niesamowitą mobilizację, która wzrusza i daje nadzieję milionom uchodźców. Liczne organizacje i tysiące wolontariuszy wspiera ich materialnie. Akcją „Serce dla ludzi granicy” chcemy rozszerzyć tę pomoc. Gdy konfrontujemy się ze strachem i rozpaczą, nie sposób normalnie żyć dalej. Każdy potrzebujący otrzyma od nas profesjonalne wsparcie, poradę i konkretne sposoby, które pomogą poradzić sobie ze stresem, napięciem emocjonalnym i traumą. Wierzymy, że pomoc psychologiczna jest równie ważna, jak ta materialna.


JAK POMAGAMY?


We wtorek, 29 marca uruchomiony został Telefon Zaufania 800 805 105, pod którym dyżurują wykwalifikowani psycholodzy z doświadczeniem w interwencji kryzysowej, po szkoleniu międzykulturowym. W naszym zespole są osoby mówiące po polsku i ukraińsku. Telefon jest w pełni anonimowy i czynny od 18:00 – 21:00, 7 dni w tygodniu.


d7836c6b6e44a45b.pngZadzwonić do nas będzie mógł każdy, kto czuje, że zawalił mu się świat lub nie umie się odnaleźć w tak trudnej, nowej rzeczywistości. Uchodźcy, mieszkańcy, strażnicy graniczni, aktywiści organizacji pozarządowych znajdą u nas wsparcie psychologiczne, które pomoże im stanąć znów na nogi i poczuć się choć trochę lepiej. 


Wsparcia udzielimy również uchodźcom, którzy dotarli do naszego kraju przez granicę polsko-białoruską i aktualnie przebywają w ośrodkach. Często w trudnych warunkach, z dala od domu i rodziny. Zaoferujemy im bezpłatne indywidualne konsultacje prowadzone również z udziałem doświadczonych tłumaczy. 


Partnerem akcji "Serce dla Ludzi Granicy" jest Fundacja „Wolno Nam”, która podjęła się koordynacji zespołu psychologów oraz współorganizacji szkoleń. Pierwsze tygodnie funkcjonowania akcji finansuje Fundacja "Z Porywu Serca" Barbary Kurdej-Szatan, ale potrzebne jest Twoje wsparcie, aby pomoc do potrzebujących mogła docierać dłużej.


KOGO WSPIERAMY?


Zależy nam, żeby udzielać wsparcia jak najszerszej grupie potrzebujących. Cierpienie nie ma skali – każdy odczuwa je przez swój własny pryzmat. Nasi psycholodzy rozmawiają zarówno z wojennymi uchodźcami i ich bliskimi, i mieszkańcami terenów przygranicznych oraz pracownikami straży granicznej czy innymi osobami, które są zaangażowane w kryzys humanitarny. Bez podziałów.


Dziękuję Ci za okazane serce. Codziennie sobie powtarzamy, że dobro musi wygrać.


Basia Kurdej-Szatan i zespół Fundacji "Z Porywu Serca"

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 104

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!