Wyjazd na zawody serii Formula Student i zakup części do ukończenia budowy bolidu ID: ectyf5

Wyjazd na zawody serii Formula Student i zakup części do ukończenia budowy bolidu ID: ectyf5

1 511 zł z 6 000 zł

25%

1 511 zł

1 511 zł

z 6 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2018r

29

29

wspierających
25%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Niemal od początku istnienia naszego zespołu zmagamy się z wieloma przeciwnościami. Staramy się jednak aby siła naszych marzeń i ambicji przezwyciężyła braki wsparcia technicznego oraz niedobory finansowe. Są jednak sytuacje, z których bez wkładu finansowego nie jesteśmy w stanie wyjść obronną ręką. Przykładem jest niezwykle kosztowny wyjazd na zawody Formuły Student, odbywające się we Włoszech i Hiszpanii, gdzie chcielibyśmy pokazać osiągnięcia młodych konstruktorów z Pomorza na tle przedstawicieli najlepszych uczelni z Europy i Świata. Na domiar złego przytrafiła nam się w ostatnim czasie awaria silnika, która dodatkowo zachwiała naszą sytuacją finansową i postawiła pod znakiem zapytania przyszłość naszego zespołu. W tym roku nasz zespół wybiera się na 2 edycje zawodów. Pierwsze z nich, Formula Student Italy, odbędą się we Włoszech na słynnym Riccardo Paletti Circuit w terminie od 11 do 15 lipca tego roku, natomiast drugie, Formula Student Andorra, będą odbywały się na równie znanym torze Castelloli Circuit w terminie 16-22.07.2018.

PGRacing Team – zespół miłośników motoryzacji z Politechniki Gdańskiej. Nasze wspólne hobby i chęć rozwoju połączyło nas i w 2014 roku powstał pomysł o założeniu grupy projektowej, która stworzy bolid wyścigowy przeznaczony do startów w międzynarodowych zawodach Formula Student. Był to krok ryzykowny i wymagający olbrzymiego poświęcenia, gdyż Formula Student stanowi serię najbardziej zaawansowanych technicznie zawodów dla młodych inżynierów, zestawiających ze sobą osiągnięcia zespołów z najlepszych uczelni świata.

Po trzech latach ciężkiej pracy i dwóch startach w zawodach Formula Student Hungary, w tym roku dostaliśmy się na prestiżowe zawody FSAE Italy oraz na premierową edycję FSAndorra. Obecnie nasz zespół liczy prawie 35 osób z wydziałów takich jak Mechaniczny, Elektroniki i Telekomunikacji, Oceanotechniki i Okrętownictwa lub Zarządzania i Ekonomii.

Praca w naszym zespole to godziny spędzone nad projektami, w pracowni testując nowe materiały, w warsztacie montując elementy bolidu a także niezliczone maile i telefony w poszukiwaniu sponsorów oraz firm, które chciałyby nas wesprzeć wiedzą lub materiałami. Zwieńczeniem całego wysiłku jest gotowa konstrukcja bolidu, która niestety w znacznym stopniu zależna jest od budżetu jakim dysponuje nasz zespół.

W chwili obecnej do ukończenia bolidu i startu w zawodach brakuje nam 20 000 złotych, które przeznaczylibyśmy na sfinansowanie transportu naszej konstrukcji i zespołu do Włoch oraz Hiszpanii. Pierwsze z nich, odbędą się we Włoszech na słynnym Riccardo Paletti Circuit w terminie od 11 do 15 lipca, natomiast drugie, Formula Student Andorra, będą odbywały się na równie znanym torze Castelloli Circuit w terminie 16-22.07.2018, Ponadto część uzbieranych funduszy chcielibyśmy przeznaczyć na zakup części niezbędnych do przeprowadzenia naprawy silnika. Oczywiście oprócz kwoty, którą z Państwa pomocą staramy się uzyskać, przeprowadzamy zbiórki funduszy własnych wśród członków naszego zespołu, które pozwalają na dalsze funkcjonowanie naszego projektu.

Wpłacający29

 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
80 zł
 
Dane ukryte
80 zł
 
Dane ukryte
75 zł
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

521 314 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?