id: edce24

Walka z nowotworem, wsparcie dla Krysi - mojej Mamy

Walka z nowotworem, wsparcie dla Krysi - mojej Mamy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
139 802 zł 
z 237 600 zł
58%
112 dni do końca
1809 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zbieram na leczenie nowotworu lekiem Ibrance. Jest to lek antynowotworowy, hamuje namnażanie się i wzrost komórek rakowych. Ma wysoką skuteczność, udowodnioną wieloma badaniami prowadzonymi na całym świecie.

Walczę o życie mojej Mamy. Pomóż mi!

Mam na imię Kasia. Krysia to moja Mama.

Wspieram Mamę najlepiej jak potrafię w walce z chorobą nowotworową. Jest jedna rzecz, z którą nie poradzę sobie sama: koszt terapii. Będę ogromnie wdzięczna, jeśli wesprzesz nas w tej zbiórce.

Zbieram na lek dla Mamy, który spowolni rozwój choroby nowotworowej.

Miesiąc terapii lekiem Ibrance to 10.000 zł

Mama musi przyjmować lek Ibrance (palbocyklib). Jest to lek antynowotworowy, hamuje namnażanie się i wzrost komórek rakowych. Ma wysoką skuteczność, udowodnioną wieloma badaniami prowadzonymi na całym świecie. To nowoczesny lek, bazujący na obecnej wiedzy naukowców i lekarzy.

Efektywna dwuletnia terapia to koszt 240.000 zł

Lek ten niestety nie jest refundowany przez NFZ, mimo że jest zalecany w wytycznych Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. W ponad 20 krajach UE jest on bezpłatny, m.in. Czechy, Niemcy, Rumunia.

Chcemy również wdrożyć terapię celowaną i dodatkowe terapie wspierające, dobierane indywidualnie, aby uderzyć jak najskuteczniej.

Chcę, aby moja Mama żyła jak najdłużej - dla mojego syna, dla mnie, dla nas.

Wspólny czas jest bezcenny!

W 2006 r. zdiagnozowano u Mamy nowotwór piersi o najwyższym stopniu złośliwości. Poddała się mastektomii, wyniszczającej chemioterapii oraz wieloletniej terapii hormonalnej. Mama wygrała tę walkę!

W sierpniu 2018 r. Mama miała kontrolę w centrum onkologii, na której zgłosiła lekarzowi niepokojący ból klatki piersiowej. Lekarz nie zlecił żadnych badań. Zbagatelizował dolegliwości. Tymczasem ból był coraz silniejszy. We własnym zakresie zorganizowałyśmy niezbędne badania - scyntygrafię, kilka tomografii i rezonansów.

Badania potwierdziły przerzuty nowotworowe do kości. Słowa, których nikt nie chce usłyszeć... Szok, niedowierzanie… Przecież lekarz wtedy powiedział Mamie, że ból na pewno nie jest związany z chorobą onkologiczną! Był żal, był smutek, była złość... Jesteśmy nastawione na skuteczną walkę z rakiem! Mama rozpoczęła już podstawowe leczenie hormonalne, które trwać będzie do końca życia. Skończyła jeden cykl radioterapii, niebawem rozpocznie kolejny, tym razem radioterapia będzie połączona z hipertermią (podniesienie temperatury tkanek) dla wzmocnienia działania radioterapii.

Terapia wysoce skutecznym lekiem Ibrance jest zalecana przez Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, jak również przez międzynarodowe stowarzyszenia (np. European Society for Medical Onkology). Lek ten niestety jest nieosiągalny dla większości kobiet ze względu na jego cenę (10.000 zł miesięcznie). Opracowano mnóstwo badań i publikacji potwierdzających skuteczność tego leku, jednak Ministerstwo Zdrowia stale odmawia refundacji, pomimo licznych próśb (petycje, interpelacje, wnioski indywidualne).

Mama ponad 40 lat pracowała w szpitalnym laboratorium wykonując m.in. badania ratujące życie. Mimo pracy w szpitalu, 13 lat temu operację Mama musiała wykonać odpłatnie - termin w centrum onkologii był na tyle odległy, że podczas oczekiwania byłoby ogromne ryzyko znacznego postępu choroby i przerzutów do węzłów chłonnych. Jest nam bardzo przykro, że sytuacja się powtarza i znów system opieki zdrowotnej pozostawia Mamę bez wsparcia w finansowaniu najlepszego dostępnego leczenia - leczenia ratującego jej życie.

Mama pomogła setkom, a nawet tysiącom ludzi. Proszę, pomóżcie teraz mojej Mamie!

Jestem babcią!

Mam cudownego wnuka, który dodaje mi mnóstwo energii. Lubimy razem czytać książki, spacerować i podlewać kwiatki. Uwielbiamy spędzać razem czas!

Lubię przyrodę, ogrody i kwiaty. Przebywanie w naturze sprawia mi ogromną przyjemność. Lubię również podróże i długie spacery.

Moja mama zrobiłaby dla nas wszystko. My zrobimy wszystko dla mojej Mamy!

Cieszy nas każda wspólna chwila i chcemy, aby tych szczęśliwych dni było jak najwięcej.

Mama całe życie pomagała innym, nigdy nie odmówiła pomocy - ani tej mniejszej, ani tej większej. Pomagała rodzinie, znajomym i obcym - każdemu człowiekowi, każdej osobie w potrzebie, która stanęła na jej drodze.

Teraz sama potrzebuje pomocy, dlatego pełne nadziei prosimy - POMÓŻ MOJEJ MAMIE W TEJ WALCE!

AUKCJE DLA KRYSI

W grupie na Facebooku prowadzone są licytacje, z których całkowity dochód wpłacany jest na zrzutkę. Codziennie pojawia się coś nowego! Każdy znajdzie coś dla siebie - smakowite torty i ciasta, książki i zabawki, spotkania ze specjalistami (np. dietetyk, trener personalny, masażysta).

Dołącz do grupy - możesz zostać darczyńcą, możesz licytować. Najważniejsze jest to, że pomagasz!

Aukcje dla Krysi

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1809

preloader

Komentarze 285

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 300 zrzutek

i zebrali

807 106 443 zł

A ty na co dziś zbierasz?