id: edvwwt

Quistorp - Badania sondażowe i projektowe

Quistorp - Badania sondażowe i projektowe

Opis zrzutki

Nigdy nie byliśmy tak blisko jak dziś, by godnie upamiętnić Johannesa i Martina Quistrpów. Jednak jest jeszcze wiele kroków do zrobienia, by ostatecznie osiągnąć zamierzony cel. Członkowie Stowarzyszenia Denkmal Pomorze przez ostatnie miesiące starali się dotrzeć do dokumentów archiwalnych i ludzi mogących pamiętać dawne czasy istnienia cmentarza przy ul. Wawrzyniaka 7. Efektem tych prac, odwiedzin w Archiwum Państwowym i licznych rozmów z pasjonatami było poznanie znakomitych osób, którym przyświeca ten sam cel - uhonorowanie rodziny Quistorp. Tych, którzy tak wiele oddali dla rozwoju miasta.

n270a3507c59b352.jpegObecnie dysponujemy dużym zasobem wiedzy i dokumentacji. Wiedzę tą chcielibyśmy zweryfikować w terenie. Jednym z etapów prowadzenia specjalistycznych badań w terenie jest praca i obsługa urządzenia georadarowego. Pozwoli ono odtworzyć oryginalny układ alejek cmentarza, na którym spoczywają Johannes i Martin Quistorpowie oraz pomoże w przygotowaniu projektu zagospodarowania tego miejsca, zgodnym z poszanowaniem ludzkiej pamięci i osób tam pochowanych. Jako Stowarzyszenie chcemy taką dokumentację złożyć na ręce Rady Miasta w Szczecinie.

q51339d4207053ae.jpegNa Nasz apel z prośbą o pomoc odpowiedzieli prawdziwi fachowcy w tej dziedzinie – Stowarzyszenie Templum. Uczestnicy prac archeologicznych i poszukiwawczych w takich rejonach jak Twierdza Kostrzyn, czy Wilczy Szaniec, którzy postanowili użyczyć swój skaner 3D. Na potrzebę tej inicjatywy uzyskaliśmy niezbędne zgody właściciela terenu,. Uprzątnięcie całego terenu ze śmieci, gabarytów, opadłych liści i gałęzi zrealizujemy własnym nakładem finansowym. Również praca urządzenia georadarowego zostanie współfinansowana z Naszego budżetu.

j0bbc6299f898803.jpegWiemy, że mieszkańcy Szczecina pokochali odrestaurowany przez Nas zabytkowy magiel z ul. Pocztowej 19, którym dzielnie opiekuje się teraz Monika Szymanik. Wiemy też, że wielu z Was pragnie godnego uhonorowania Quistorpów, czego daliście Nam obraz pod wcześniejszymi informacjami o Naszych działaniach. Jeśli możecie wspomóc finansowanie tych prac w najbliższym czasie, to będziemy niezmiernie wdzięczni i zrobimy wszystko by za dwa lata, w 200-lecie urodzin Johannesa Szczecin był dumny z tego przedsięwzięcia tak jak jesteśmy dumni z przestrzeni miejskiej, jaką zawdzięczamy Quistorpom.

q5764dcb231e397c.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 47

 
Adam Grabowski vel. Dziki Łoś :-)
111 zł
PS
Paweł Sachmata
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Ł
Łukasz Jerzy
100 zł
AV
Achim von Quistorp
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RM
roman Machoński
100 zł
MK
Magdalena Krasińska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SS
Szymon Skorupski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

686 624 zrzutki

i zebrali

449 432 448 zł

A ty na co dziś zbierasz?