Papieskie przedszkole potrzebuje wsparcia
Papieskie przedszkole potrzebuje wsparcia
Opis zrzutki
W 2015 roku założyliśmy przedszkole, bo chcemy pomagać rodzicom przekazywać dzieciom wartości świętego Jana Pawła II, w których mieliśmy szczęście zostać ukształtowani. Sami rozwijaliśmy się, kształciliśmy i realizowaliśmy ambicje dzięki dorocznej ofiarności milionów Polaków wspierających zbiórkę dla zdolnej młodzieży organizowanej w kościołach i na ulicach w czasie Dnia Papieskiego. W „Lolku” próbujemy przekazać dalej to, co sami dostaliśmy od innych. We wrześniu zacznie się kolejny rok pracy przedszkola założonego przez absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po sześciu latach pracy przedszkole wymaga remontu i odświeżenia. Niestety, trudna rzeczywistość już dwóch szkolnych lat z epidemią COVID-19 nie pozwoliła nam na wypracowanie nadwyżki, która w pełni pokryłaby te koszty. Dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie!
Kim jesteśmy?
Przedszkole „Lolek” prowadzone jest przez Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło, organizację zrzeszającą absolwentów programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - . Działa od września 2015 r. na warszawskim Mokotowie. W placówce jest miejsce dla dwadzieściorga dzieci w wieku 3-5 lat. Kameralna grupa stwarza idealne warunki do indywidualnego, personalistycznego podejścia do każdego dziecka, jak i do wypracowania dobrej relacji z rodzicem. Rodzinna atmosfera, wychowanie w duchu wartości katolickich, w grupie wielowiekowej, z indywidualnym podejściem do każdego dziecka, każdej rodziny – to główne cechy tego miejsca. Pedagogom bliski jest nurt wychowania w oparciu o porozumienie bez przemocy, teorię potrzeb i rodzicielstwo bliskości, bez systemu nagród i kar. Dwa lata temu przy przedszkolu został otwarty także punkt opieki żłobkowej dla dziesięciorga dzieci.
Dlaczego prosimy o wsparcie?
Wszystko szło w dobrym kierunku: pełna obsada dzieci w grupach przedszkolnej i żłobkowej, świetni wychowawcy, kolejne roczniki fantastycznych dzieciaków uczęszczających do „Lolka”… i największy komplement dla naszej placówki – rodzice, którzy wracali do nas z kolejnymi pociechami 😉! Niestety w ostatnim czasie odczuliśmy finansowe skutki epidemii COVID-19. Dwa lockdowny oznaczały czasowe zamknięcie placówek i zmniejszenie wpływów w postaci części opłat od rodziców. Przy utrzymaniu kadry i ponoszeniu stałych kosztów oznaczało to mocne nadszarpnięcie naszego budżetu. Kolejne wyzwanie stojące przed naszym przedszkole i punktem opieki to pogorszenie się sytuacji finansowej niektórych rodzin przedszkolaków, strach przed wirusem i wiążące się z tym rezygnacje.
Jesteśmy organizacją pozarządową, która nie działa dla zysku, ale chce krzewić wartości, na których ufundowane zostało Stowarzyszenie Absolwentów i Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Najważniejsze są dla nas dzieci i ich dobro. Zawsze wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. Chcielibyśmy odświeżyć to miejsce właśnie dla nich. Zależy nam, by czuły się tu dobrze i bezpiecznie.
Co chcemy zrobić?
W tym roku potrzebny jest remont w naszym przedszkolu. Przez sześć lat działalności wiele rzeczy już się zużyło. Potrzeba odmalować ściany w salach, szatni i na korytarzu, wymienić wykładzinę dywanową na coś bardziej trwałego i łatwiejszego w utrzymaniu w czystości, uzupełnić wyposażenie, wykonać drobne prace naprawcze. Wszystko po to, by dzieci mogły rozwijać się w przyjemnym i czystym otoczeniu. Doliczyć trzeba także pracę osób, które wykonają wszystkie prace remontowe i porządkowe.
Niestety przez pandemię nie udało nam się wypracować takiego zysku, by móc w całości sfinansować remont. Dlatego musimy prosić o pomoc i wsparcie, by zrealizować zamierzone prace.
Co zrobimy za uzbieraną kwotę?
Robocizna za wykonanie remontu m.in. malowanie, wymiana wykładziny, remont szatni, uzupełnienie ubytków w ścianach – 7 100 zł
Wymiana wykładziny na panele podłogowe – 4 500 zł
Zakup farb i akcesoriów malarskich – 900 zł
Zakup dodatkowych półek, bramek, tablic – 500 zł
Doposażenie sali edukacyjnej – 500 zł
Bardzo prosimy o nawet najdrobniejsze wsparcie remontu naszego przedszkola, by móc dalej kontynuować misję przedszkola i żłobka. Z Wami na pewno nam się uda! Każda wpłacona złotówka przybliży nas do celu. Już teraz z serc dziękujemy!
Z serca dziękujemy Wam za finansowe wsparcie remontu w naszym Punkcie Przedszkolnym Lolek. Udało nam się wykonać zaplanowane prace – odmalowaliśmy ściany w salach, na korytarzach oraz szatni, wymieniliśmy wykładzinę dywanową na panele, wykonaliśmy niezbędne prace naprawcze. Dokupiliśmy też kilka półek oraz nowych pomocy dydaktycznych dla naszych podopiecznych. Jesteśmy zadowoleni z efektów pracy (jej wyniki możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach). Teraz przestrzeń czeka na kilka jeszcze dekoracyjnych szczegółów i kolorowe prace dzieci. Dziękujemy, bo bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe! Po sześciu latach pracy przedszkole bardzo wymagało remontu/ odświeżenia. Niestety, trudna rzeczywistość dwóch przedszkolnych lat z epidemią COVID-19 nie pozwoliła nam na wypracowanie nadwyżki, która w pełni pokryłaby te koszty, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o wsparcie. Będziemy także bardzo wdzięczni za przekazanie informacji potencjalnym zainteresowanym rodzicom dzieci w wieku 1-5 lat o naszej placówce. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB: Punkt Przedszkolny Lolek. Tam publikujemy zdjęcia z naszej przedszkolno-żłobkowej - radosnej! - codzienności 😊
Niech Pan Bóg błogosławi w pracy dla dzieci :)