Nastolatek+ Internet - jak rozmawiać z dzieckiem o świecie on-line. Gra karciana.
Nastolatek+ Internet - jak rozmawiać z dzieckiem o świecie on-line. Gra karciana.
Nasi użytkownicy założyli 1 233 510 zrzutek i zebrali 1 370 554 309 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności1
-
http://bit.ly/nastolatek - zachęcamy do wysłuchania audycji w Radiu Dla Ciebie, gdzie opowiadamy więcej o grze. :)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Paweł ma 13 lat i nie wyobraża sobie dnia bez smartfona. To jego budzik, centrum rozrywkowe, informacyjne. Tutaj znajdują się jego kontakty, znajomości. Smartfon to ostatnia rzecz jaką ma przed sobą przed snem i pierwsza po przebudzeniu. Ma konta na popularnych portalach społecznościowych i zawsze jest ‘on-line’. Jego rodzice – Marta i Kacper – czują że tracą na niego wpływ i kontakt. Nie chcą mu zabierać telefonu na siłę, widzą jednak że ich syn nie do końca radzi sobie i podejrzewają że może być uzależniony. Nie wiedzą jednak, jak zacząć rozmowę z Pawłem, by nie wszczynać awantury. Nie do końca też są w stanie mu wyjaśnić, dlaczego nadmierne korzystanie ze smartfona jest nieodpowiednie. Asia ma 12 lat i korzysta z smartfona swojej mamy – robi nim zdjęcia, słucha muzyki. Czasami coś szybko powciska na ekranie, pojawiają się jakieś napisy i pytania – gdy jej mama wzięła telefon, okazuje się że z karty kredytowej która była ‘podłączona’ do smartfona zniknęły pieniądze. Krystian ma 15 lat i często odrabia lekcje przy komputerze – szukając informacji, ciekawych filmików, itp.. Pewnego dnia, wyskoczyło mu okienko z rozebraną kobietą – nie chciał tego, to jaiś złośliwy program. Spanikowany szybko wyłączył komputer a po włączeniu okazało się że system jest już zawirusowany. Każdy z nas styka się z takimi historiami. Kiedy świat wirtualny potrafi przysporzyć prawdziwych trudności. Powstaje pytanie, co zrobić gdy to się stanie, gdy dojdzie do jakiegoś problemu. Jednak ważniejsze jest – jak temu zapobiec. Dla rodziców Pawła, Asi, Krystiana i wielu innych, także dla nauczycieli i wychowawców, stworzyliśmy grę karcianą „Nastolatek plus Internet”. To pierwsza, z planowanej serii, gra edukacyjna, będąca wsparciem dla dorosłych we towarzyszeniu młodzieży w budowaniu dobrych zwyczajów bycia ‘on-line’. Stworzyliśmy narzędzie, które dorosłym pomoże zacząć dyskusję i ułatwi dotarcie do młodego człowieka, a nastolatkowi – zauważanie problemu i rozpoczęcie pracy nad zdrowymi nawykami.
Nastolatek+ Internet
Przedstawiamy pierwszą edukacyjną grę karcianą - taką, która pomoże dorosłym lepiej zrozumieć świat 'on-line' młodych ludzi.
Jeżeli:
- jesteś rodzicem, nauczycielem, wychowawcą,
- widzisz, że młodzi ludzie mogą zatracić się w cyber-świecie i chcesz to zrozumieć
- pragniesz im pomóc
To mamy coś dla Ciebie
Stworzona przez praktyków pracy z młodzieżą - psychologa, pedagoga i animatora - gra "Nastolatek+ Internet" jest świetnym wsparciem w pracy z nastolatkami. Pomoże Ci zacząć z nimi rozmowę, a im zrozumieć że świat wirtualny, może nieść prawdziwe zagrożenia.
Jak to działa?
[1] wyjaśnij zasady i rozdaj młodzieży karty
[2] zbierz odpowiedzi, zanalizuj i..
[3] ...przedyskutujcie razem temat.
W zestawie znajdziesz:
72 karty spakowane w przyjemny w dotyku woreczek;
Weź udział w wyzwaniu PRAWDA czy FAŁSZ, na 30 Kartach Twierdzeń! Zdobywaj dodatkowe punkty, odpowiadając na 10 pytań bonusowych! Uważaj, bo czeka Cię dużo zdarzeń losowych [jak spotkania z trollami, rozpraszacze czy golizna w sieci], przed którymi możesz się uchronić protektorami [np. rozmową z rodzicami czy odpowiednim filtrem].
Wygrywa gracz, który zakończy grę z największą ilością punktów.
W rzeczywistości - wygrywa każdy. Zawarte w grze pytania, mają wzbudzać pytania, może nawet pewien sprzeciw, przede wszystkim: mają otwierać przestrzeń do dyskusji.
Stąd olbrzymia zachęta, by było to tylko początek.
(zestaw zawiera 72 karty, w tym: 30 kart twierdzeń, 10 kart pytań bonusowych, 2 karty poprawnych odpowiedzi (1 do twierdzeń, 1 do pytań bonusowych), 13 kart zdarzeń losowych, 17 kart protektorów, oraz instrukcję obsługi)
Proponowane wykorzystanie kart:
- na początek godziny wychowawczej o zachowaniach w sieci
- jako część warsztatów 'Prawo Jazdy Smartfonem' (szczegóły na stronie: http://edukacja-zdrowotna.pl/prawo-jazdy-smartfonem )
- dla rodziców - by zacząć rozmowę z dziećmi o cyber-świecie
zapraszamy na nasze funpage:
https://www.facebook.com/pytamedupl - portal dla młodzieży
https://www.facebook.com/FundacjaEdukacjiZdrowotnejIPsychoterapii - nasz fundacyjny
Osoby/instytucje które pragną wesprzeć nas w formie darowizny - prosimy o indywidualny kontakt:
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 9
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
40 zł
Kupione 3 z 250
Powodzenia!