id: egywx5

Innowacyjna eco zakrętka

Innowacyjna eco zakrętka

314 zł
z 120 000
0%
zakończona
31.10.2019r
12
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 978 836 zrzutek i zebrali 998 832 531 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zakrętka UpCap to innowacyjna metoda sporządzania napojów bezpośrednio w butelce, jej działanie jest bardzo proste i efektowne. To skuteczny sposób ograniczenia zapotrzebowania na jednorazowe butelki PET!

UpCap - innowacyjna eco zakrętka

STWÓRZMY POLSKI PRODUKT INNOWACYJNY W SKALI ŚWIATOWEJ!

Cześć, mam na imię Tomek i już od 2016 roku staram się wprowadzić w życie swój pomysł - zakrętkę UpCap.

Wpadł mi on do głowy podczas jednego z treningów na siłowni – nie był to mój „najlepszy” dzień. Potrzebowałem energii, a miałem tylko z sobą butelkę wody i nie chciałem kupować kolejnej plastikowej butelki. Pomyślałem sobie, jak to fajnie było by mieć taką zakrętkę, za pomocą której zrobię napój taki jaki potrzebuję. Tak się zaczęła moja przygoda z zakrętką UpCap.

Bardzo wsparła mnie cała rodzina, a w szczególności żona, Ania. Oboje zauważyliśmy duży potencjał tego rozwiązania i postanowiliśmy się tym zająć. W projekt zaangażowaliśmy też nasze dzieci, które pomagały nam kręcić filmy i za każdym razem dopytywały kiedy w końcu UpCap wypalili - na drugim filmie córka „drażni” lwa. Postanowiłem opatentować swój pomysł i się udało! Dziś razem z naszym kolegą Rafałem prowadzimy ten projekt, tworząc dobry zespół.

Poznajcie „zabójcę” butelek PET. Projekt opatentowany i stworzony przez laureata programu PFR pn. Dobry Pomysł

wizualizacja zakrętki

wizualizacja przekroju zakrętki

Co to jest?

Mój projekt to zakrętka, dzięki której w prosty sposób zrobisz swój własny napój. Zakrętka ma intuicyjne działanie, które polega na wciśnięciu jej wieka – powoduje to uwolnienie koncentratu do wnętrza butelki. Dzięki zjawisku kompresji koncentrat wpada dynamicznie i efektownie.

Wystarczy nakręcić na butelkę z wodą, wcisnąć, zamieszać i GOTOWE !

Tak to działa

Moim zdaniem zakrętka UpCap jest bardzo pomysłowa.

To szybka, efektowna i higieniczna metoda sporządzenia napoju bezpośrednio w butelce oraz skuteczny sposób na ograniczenie zapotrzebowania na jednorazowe butelki PET.

Zakrętka UpCap może mieć szerokie zastosowanie. Korzystać z niej można w wielu różnych miejscach :)

Przykładowe zastosowania zakrętki UpCap:

to doskonały substytut dla saszetek i tabletek rozpuszczalnych w wodzie – dzięki zakrętce napój sporządzisz szybciej i higieniczniej, a do tego bezpośrednio w butelce wody. Tu nie masz kontaktu z proszkiem!

podczas wycieczek pieszych i rowerowych nie musisz dźwigać pełnych butelek – wystarczy pusta butelka i kilka lekkich zakrętek, a wodę znajdziesz w górskim źródle, u napotkanego gospodarza albo w schronisku!

dla dzieci do szkoły, na boisko – to dla nich dodatkowo świetny gadżet,

jako suplementy diety dla sportowców – to doskonałe ułatwienie przyjmowania precyzyjnie odmierzonych dawek.

Z zakrętką UpCap sam decydujesz kiedy i co potrzebujesz.

Zadbajmy o lepszą przyszłość

Czy wiecie, że co minutę produkuje się milion plastikowych butelek. Każda z nich będzie używana przez chwilę, góra godzinę i wyląduje na śmietniku! – trzeba zacząć z tym coś robić!!!

Musimy znaleźć sposób na zdecydowane ograniczenie odpadów plastikowych! I już teraz zmieniać swoje przyzwyczajenia.

Zakrętka to doskonały surowiec wtórny! – przecież wielu z nas już teraz zbiera zakrętki od butelek PET, często później oddając je do szkół, przedszkoli na szczytny cel.

Co możemy zrobić?

1. Ograniczyć zużycie plastikowych butelek PET!

Zakrętka UpCap pozwoli na wielokrotne użycie butelki, która będzie wykonana z trwałego materiału, pozwalającego na mycie w zmywarce (na wzór butelek dla niemowląt) oraz w 100% podające się recyklingowi!

2. Zadbać o zdrowie i proste kręgosłupy naszych dzieci!

Zakrętka UpCap to lżejsze tornistry naszych dzieci – zamiast gotowego napoju dostaną pustą butelkę i lekką zakrętkę o zdrowym składzie (np. Multivitamina), wspomagającym ich rozwój, a zrobienie napoju będzie dla nich samą FRAJDĄ!

Priorytetem będzie dla mnie wprowadzenie zakrętek do sklepików szkolnych – było by świetnie gdyby Dyrektorzy szkół i Rady Rodziców zadbali o to by w szkole był baniak z wodą!

Na co zbieram

Mój projekt jest bardzo kosztowny i dlatego zdecydowałem się poprosić Was o wsparcie.

Zebrane pieniądze przeznaczę na sfinansowanie wykonania trzech form testowych do wtryskarki (góra i dół zakrętki oraz wieczko). Przygotowane formy będą wzorem dla sporządzenia formy produkcyjnej – umożliwiające masową produkcję.

Forma testowa umożliwi mi wyprodukowanie gotowych zakrętek UpCap (takich jakie powinny znaleźć się w sprzedaży) w celach prezentacyjnych. Posiadając gotowy produkt mam ogromną szansa znalezienia partnera biznesowego, z którym będę mógł zacząć produkować zakrętki na masową skalę.

Koszt przygotowania form testowych ok. 120 000 zł

Co oferuję

Zobowiązuję się, że 20% zysku z prowadzenia działalności gospodarczej przekaże na cele związane z ochroną środowiska i przeciwdziałaniom skutkom zmian klimatu, a kolejne 10% na wsparcie projektów startup związanych z ograniczeniem emisji szkodliwych substancji do środowiska naturalnego.

Pozdrawiam i gorąco zachęcam Was do wsparcia projektu UpCap.

Wierzę, że WARTO!

Tomek Midura

Dowiedz się więcej o UpCap

Zachęcam Was do odwiedzenia mojej strony www i Facebook'a. Znajdziesz tam więcej informacji o moim projekcie.

Więcej o UpCap

Znajdź nas na Facebooku

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

IB
Iwona Bidzińska
50 zł
Sławomir Łepek
50 zł
MZ
Marian Zarusiński
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
WM
Wojciech Midura
25 zł
BD
Błażej Dobrowolski
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
18 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków