id: ehmefy

American Dream- Studia i Sport

American Dream- Studia i Sport

1 856 zł 
z 50 000 zł
3%
zakończona 06.06.2021r
22 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

Nazywam się Mikołaj Zielonka. Moją pasją życiową jest siatkówka, jak również od kilku lat IT (informatyka- systemy operacyjne, nowa technologia, oprogramowanie itp.), z którą chciałbym wiązać swoją przyszłość. Moim marzeniem jest wyjazd na studia do Stanów Zjednoczonych, aby mieć możliwość rozwoju w kierunku IT oraz gry w siatkówkę na najlepszych uczelniach w USA. Już teraz wiem, że moje marzenie może stać się rzeczywistością, ponieważ zostałem przyjęty na jedną z uczelni, ale zatrzymała mnie bariera finansowa- czesne oraz inne opłaty na uczelni w USA, dlatego proszę o wsparcie. Każda złotówka oraz udostępnienie bardzo mi pomoże, dlatego z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas na zapoznanie się z moją historią. Naprawdę byłoby to bardzo niefortunne, jeśli cała moja praca włożona w możliwość dostania się na wymarzone studia, zostałaby skreślona przez finanse…


Na co zbieram?

Koszt studiowania oraz życia w USA, wynosi około $48.836 rocznie. Po odjęciu stypendium akademickiego oraz sportowego pozostaje $25.336 za rok do dopłaty z mojej strony, czyli $76.000 na pozostałe 3 lata studiów licencjackich. Niestety kwota ta nie jest w zasięgu mojej rodziny. Koszt studiów za pierwszy rok muszę uzbierać do kwietnia, aby otrzymać wizę studencką. Wierzę, że wyniki naukowe oraz sportowe, które osiągnę w St. Ambrose University pomogą mi zdobyć wyższe stypendia na przyszłe lata, co zmniejszy koszt studiów. Już teraz dzięki wynikom uzyskanym po pierwszym semestrze na Politechnice Wrocławskiej moje stypendium zwiększyło się o $2.500.


bccf18608b235427.png


Kilka słów o mnie

Mieszkam w małej miejscowości Smolec k. Wrocławia. Od 2013 roku jestem mocno związany z siatkówką. Trenowałem 6 lat w klubie KS „Gwardia” Wrocław, a od dwóch lat gram w AKS PWr, czyli w klubie sportowym Politechniki Wrocławskiej. W 2019 roku zakończyłem swoją młodzieżową karierę w siatkówce oraz ukończyłem Liceum Ogólnokształcące SMS "Junior" Wrocław. Na kontynuację edukacji wybrałem Politechnikę Wrocławską, kierunek Elektronika, dzięki której mogę rozwijać się w kierunku IT.


Kariera sportowa

Uczyłem się w Sportowej Szkole Podstawowej nr 72, Gimnazjum nr 5 (profil siatkarski) oraz w dwóch liceach mistrzostwa sportowego we Wrocławiu. W klasach 4-6 szkoły podstawowej, w wieku 10 lat zacząłem trenować pływanie. Treningi dwa razy dziennie, kilkadziesiąt kilometrów przepływanych w miesiącu, kilkaset treningów w roku oraz osiągnięcia w tym sporcie, nauczyły mnie samodyscypliny, wytrwałości, wiary w siebie i swoje możliwości oraz dążenia do wyznaczonego sobie celu.

Jednak po tych latach pływania chciałem spróbować swoich sił w sporcie drużynowym. I tym sposobem od 2013 roku trenuję profesjonalnie siatkówkę, w której razem z drużyną osiągamy bardzo dobre wyniki. Jestem jednym z niewielu osób w drużynie, które mogą grać na kilku pozycjach. Czyni mnie to wszechstronnym zawodnikiem. Byłem również wybierany na kapitana zespołu. Już teraz wiem, że trenerzy amerykańscy bardzo to doceniają i między innymi dlatego są zainteresowani moją osobą.


l0b706a17390e407.jpeg

q1a995491c893d40.jpeg


Jako zapalony sportowiec byłem wolontariuszem na Mistrzostwach Świata 2014 w piłce siatkowej jako obsługa boiska. W roku 2017 aplikowałem jako wolontariusz na The World Games 2017- Olimpiada Sportów Nieolimpijskich. Po kilku etapach zostałem zaakceptowany i zostałem- z tego co mi wiadomo- najmłodszym (17 lat) „Jokerem”. Nie miałem przypisanego jednego miejsca, w którym pomagałem, ale jeździłem po różnych lokalizacjach, aby pomagać i wspierać w trudnych sytuacjach.


nd87741f242b46d2.jpeg


Marzenia gry w siatkówkę i nauki w USA stały się faktem ?

Zacząłem od szukania pomocy w aplikowaniu na studia w USA oraz w nauce do matury amerykańskiej- SAT. W kwietniu 2020 zacząłem swoje przygotowania do matury, którą napisałem 26 września 2020 w Krakowie. Mój wynik to 1150/1600 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem, tylko 26% piszących maturę miało wynik wyższy od mojego!

Po otrzymaniu wyników rozpocząłem kontaktowanie z trenerami różnych uczelni, w których jest możliwość studiowania mojego wymarzonego kierunku i profesjonalnego trenowania siatkówki. Dostałem oferty od kilkunastu trenerów z różnych części USA, odbyłem z nimi rozmowy online i postanowiłem wybrać najbardziej interesującą mnie uczelnie pod względem naukowym oraz sportowym:

St. Ambrose University w Davenport, Iowa.


p2445370e6eae9d1.jpeg

s1167644af2b9be4.jpeg


Po złożeniu aplikacji i kilku dniach oczekiwania, w końcu dostałem maila od działu rekrutacji

ZOSTAŁEM PRZYJĘTY!!

Dzięki temu uniwersytetowi mogę zdobyć odpowiednie wykształcenie, przez co będę mógł pracować w największych firmach IT oraz w przyszłości pomyślę o założeniu własnej firmy IT. Uniwersytet St. Ambrose ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową, jej drużyny grają w rozgrywkach krajowych- NAIA, co pozwoli mi na grę w siatkówkę na najwyższym poziomie.


k279ce98a9c85d28.jpeg


Od maja 2021 (nie udało się w 2020 ze względu na COVID) będę realizował swoje marzenie– program Work and Travel USA- jako ratownik. Dzięki temu odłożę kolejne pieniądze na życie w USA, np. na zakup laptopa potrzebnego na moim kierunku, ale również o wiele wcześniej poznam nową kulturę, abym czuł się pewniej na początku moich studiów.


Z tego miejsca chciałbym prosić o wsparcie, nawet najmniejsza kwota bardzo mi pomoże. Będę wdzięczny za wszelkie darowizny, udostępnienia i podpowiedzi, które pomogą mi w dalszym szukaniu pomocy. Jeśli nie uda mi się uzbierać wystarczającej kwoty, będę szukał innych uczelni, które będę w stanie sfinansować, aby moje marzenie się spełniło.


Zapraszam państwa do kontaktu ze mną pod adresem mailowym: [email protected]


Serdecznie dziękuję,

Mikołaj Zielonka


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
RZ
Robert Zielinski
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
SW
Sandrina
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 926 zrzutek

i zebrali

758 836 030 zł

A ty na co dziś zbierasz?