id: ej4cnw

Wsparcie dla Zuzy Nowaczyk - pomóż walczyć z białaczką

Wsparcie dla Zuzy Nowaczyk - pomóż walczyć z białaczką

Nasi użytkownicy założyli 1 146 317 zrzutek i zebrali 1 194 133 039 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka została utworzona w celu uzbierania środków na wspomaganie leczenia, specjalistyczne konsultacje i rehabilitację naszej córki Zuzanny chorej na OSTRĄ BIAŁACZKĘ LIMFOBLASTYCZNĄ.


Poznajcie naszą Zuzkę.

Zuza ma czternaście lat. Jest wesołą, bystrą i pracowitą dziewczynką. Lubi się uczyć, na co dowodem są coroczne świadectwa z wyróżnieniem. Zawsze była zaangażowana w życie szkoły, do której uczęszczała. Lubiła pomagać osobom potrzebującym i należy do Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jej największą pasją są motocykle, na których jeździ od 7 roku życia. Już jako mała dziewczynka wszystkie letnie weekendy spędzała z nami na wyścigach i imprezach motocyklowych.Co się wydarzyło w naszym życiu?

14 listopada 2020 roku trafiłyśmy na oddział Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

16 listopada została przedstawiona nam diagnoza - nowotwór złośliwy układu krwiotwórczego - ostra białaczka limfoblastyczna. Był to najgorszy dzień w naszym życiu. Świat, który z mężem z takim trudem budowaliśmy od wielu lat nagle, bez ostrzeżenia runął w gruzach. Absolutnie wszystko przestało mieć znaczenie, a w głowie tylko jedna myśl - mamy śmiertelnie chore dziecko. Następnego dnia Zuza zaczęła terapię sterydami, aby wzmocnić organizm na przyjęcie chemioterapii, która miała zostać podana niebawem.

Chemioterapia, której Zuza jest poddawana to leczenie długotrwałe (na chwilę obecną do końca 2022 roku i 5 lat obserwacji), koszmarnie wyniszczające cały organizm i zupełnie nieprzewidywalne w efektach. Nikt, na żadnym etapie nie zagwarantuje nam, że wszystko dobrze się skończy, a my wygramy tak niewyobrażalnie trudną walkę. Jest to ratunek, ale również trucizna, która zaburza funkcjonowanie każdego organu w ciele. Każdy przebyty już etap leczenia i podawania chemioterapii, to coraz słabszy organizm Zuzki, a co za tym idzie większe ryzyko infekcji i groźnych dla życia powikłań.


Na co zbieramy?

Mamy świadomość, że choroba Zuzy jest śmiertelna. Wiemy, że na żadnym etapie nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektów leczenia. Chemioterapia i leczenie jest tak dynamiczne, że ryzykowne jest planowanie kolejnego dnia. Wierzymy jednak, że nasze kochane dziecko wyzdrowieje, a za kilka lat choroba będzie już tylko koszmarnym wspomnieniem. Bardzo pragniemy zapewnić córce wszystko, co niezbędne aby mogła odzyskać siły, wrócić do pełni zdrowia i dawnej sprawności.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wizyty i konsultacje z najlepszymi specjalistami jakich uda nam się wyszukać, a uwierzcie nam, że potrzeba ich z wielu różnych dziedzin. Niezbędna jest również rehabilitacja, bo wielomiesięczne leżenie w łóżku bez możliwości poruszania się nawet kilku minut dziennie na korytarzu szpitala nie działa dobrze na sprawność ruchową młodego człowieka. Czeka nas również wydatek związany z zakupem witamin, suplementów, stosowania specjalnej diety, a także z zakupem drobnego sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego do codziennych ćwiczeń kiedy będziemy już częściej bywać w domu.

Mimo, iż serce pękało nam wielokrotnie a nasze życie legło w gruzach, każdego dnia zbieramy siły i walczymy o jego odbudowanie.

Pozostaje nam wierzyć, być dobrej myśli i nie poddawać się, mimo ogromnych trudności przychodzących z każdym kolejnym dniem. Wiemy, że to taki zły czas, a kiedy Zuzka wyzdrowieje, będziemy żyć jak dawnej, swoim zwyczajnie dobrym życiem.

Dziękujemy!

Z miłością,

Agnieszka i Emil Pastucha

f943544c8c6d38a1.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 400

preloader

Komentarze 23

 
2500 znaków