id: ej62jh

Dar Serca 2021 / Koncentratory tlenu dla podopiecznych Hospicjum w Koszalinie

Dar Serca 2021 / Koncentratory tlenu dla podopiecznych Hospicjum w Koszalinie

Nasi użytkownicy założyli 917 147 zrzutek i zebrali 885 254 741 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!

Jak co roku jesienią ruszamy z akcją Dar Serca. W latach przed obostrzeniami wynikającymi z pandemii, zbiórka odbywała się w dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz w Święto Zmarłych (2 listopada) głównie na cmentarzu w Koszalinie oraz okolicznych miejscowościach.

W zeszłym roku nagła decyzja o zamknięciu cmentarzy pokrzyżowała nasze zbiórkowe plany.

Z racji tego, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie w tym roku, zbiórka na koszalińskim cmentarzu zacznie się wyjątkowo już 25 października!

Oczywiście, tak jak ostatnio, równolegle zbierać będziemy do wirtualnej puszki.

W zeszłym roku dzięki Waszemu wsparciu udało nam się osiągnąć cel zbiórki – zakupić mobilny aparat USG z dwiema głowicami!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2067863773356751&id=211261395683674

 

W tym naszym marzeniem jest zebrać środki na zakup dodatkowych koncentratorów tlenu dla pacjentów będących pod opieką hospicjum domowego.

 

Pandemia sprawiła, że koncentratory które aktualnie posiadamy są w ciągłym obiegu. Potrzebuje ich znacznie więcej podopiecznych, niż w latach poprzednich. W momencie, w którym to piszemy w kolejce na wypożyczenie koncentratora oczekuje Pani Maria, Pan Zbigniew, Pani Zofia, Pan Franciszek, Pan Piotr, Pani Waleria, Pan Mieczysław, Pani Janina i Pani Barbara.

 

Dla zdrowych ludzi oddychanie jest czymś naturalnym, nawet się nad tym nie zastanawiamy, robimy to przecież automatycznie. Chory z niewydolnością oddechową niejednokrotnie walczy o każdy łyk powietrza.

Za pomocą tej aparatury chorzy nie tylko łatwiej oddychają, ale również stają się spokojniejsi, co przecież jest istotnym czynnikiem w przebiegu choroby. Spróbujcie sobie tylko wyobrazić, że może brakować Wam oddechu…

 

W związku ze zwiększonymi wydatkami na środki ochrony osobistej wynikającymi z pandemii i przy ograniczonych środkach finansowych spowodowanych odwołaniem wszystkich miejskich zbiórek publicznych, musimy stawać przed wyborem, które z niezbędnych zakupów realizować w pierwszej kolejności. Priorytetem jest zawsze dobro pacjenta, a co za tym idzie wyposażenie sal w sprzęt usprawniający opiekę jak również podnoszący komfort chorego.

 

To ogromne koszty, w związku z czym szukamy pomocy wszędzie, gdzie jest to możliwe. 

 

Prosimy o wsparcie, dla nas liczy się każda złotówka!

hospicjumkoszalin.pl // facebook.com/hospicjum.kolbego

 

Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie

ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80, 75-136 Koszalin

KRS 0000017241


Lokalizacja

Koszalin, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 27

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • MH
  Monika

  Trzymam mocno kciuki za powodzenie zbiórki! Dziękuję wszystkim pracownikom hospicjum i wolontariuszom zbiórki na cmentarzu! Jesteście wspaniałymi ludźmi.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Całym sercem z hospicjum!

  20 zł