Feministyczny film dokumentalny o aborcji w Polsce
Feministyczny film dokumentalny o aborcji w Polsce
Nasi użytkownicy założyli 1 231 766 zrzutek i zebrali 1 364 881 970 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Krótko o filmie:
Ten feministyczny film dokumentalny chce pokazać nie tylko przerażającą przemoc wobec praw reprodukcyjnych Polek, ale także konsekwencje dla wielu z tych wojowniczek, które narażają się na reperkusje w życiu zawodowym i osobistym, jak i ograniczenie demokracji i instytucjonalną przemoc, która wzrosła w okresie ograniczeń związanych z pandemią.
Kim jestem?
Od Czarnego protestu w 2016 roku do chwili obecnej śledzę ruch feministyczny i walkę o aborcję w Polsce, przeprowadziłam wywiady z wieloma aktywistkami i brałam udział w protestach w ponad 10 miastach.
Dlaczego film?
Ten projekt jest przeznaczony głównie dla tych osób, które chcąc nie chcąc, zostały pominięte w debacie aborcyjnej, dla tych, które w naturalny sposób poczuły się przytłoczone tą kwestią i postanowiły zaprzestać walki.
Jak również, poprzez film składam hołd dla tej rzeszy ludzi, która niestrudzenie walczy i jest czujna na każdą próbę całkowitego wyeliminowania aborcji z polskiego ustawodawstwa przez najbardziej konserwatywne środowiska.
Ruch w Polsce składa się w zdecydowanej większości z anonimowych osób, które po prostu wychodzą na ulice w odruchowej reakcji na niesprawiedliwość. Minęło kilka lat od Czarnego Protestu i widać, że dołączyły do nowych ulicznych protestów pokolenia kobiet które rozumieją, że są główną ofiarą przestarzałych dyskursów przeciwko podstawowym prawom kobiet i ich wolności decydowania o sobie.
Dla kogo jest ten film?
Film jest skierowany do wszystkich, ale głównie do kobiet w Polsce. Jest to dokument w którym dokonuję przeglądu nie tylko kilku ostatnich lat, ale także ukazuję polityczne i społeczne skutki początków polskiej demokracji w latach 90. na życie reprodukcyjne kobiet.
Istotne w tym dokumencie jest również przekazanie informacji o organizacjach, które obecnie niestrudzenie pomagają kobietom w Polsce w uzyskaniu dostępu do bezpiecznej aborcji, czy to farmakologicznej, czy chirurgicznej poza granicami Polski.
Więcej o mnie:
Pamela Palma Zapata: (Pamela Gąsiorowski) Jestem feministyczną imigrantką z Chile mieszkającą w Polsce od 2011 roku. W Chile głównie zajmowałam się filmami dokumentalnymi, serialami telewizyjnymi i programami dziennikarskimi przez ponad 10 lat. Spędziłam 39 lat swojego życia w Chile, w kraju którym aborcja była prześladowana, a nawet przez lata była ona całkowicie nielegalna. Doskonale wiem, jakie to piekło dla kobiet. Zdaję sobie sprawę ze zgonów i trwałych konsekwencji sięgania po desperackie środki aborcji w domu. Słyszałam o wielu przypadkach przemocy ze strony położników i ginekologów.
Jestem świadoma dramatu emocjonalnego, który za tym idzie. Jestem świadoma mrocznego i konserwatywnego milczenia, które dla wielu uczyniło aborcję tematem tabu, ale przede wszystkim wiem, że aborcja to opieka zdrowotna i prawo kobiet, o które musimy walczyć i go bronić.
Możesz również obejrzeć zdjęcia mojego autorstwa z protestów INSTAGRAM
Tutaj możesz zobaczyć więcej informacji o mnie na WIKIPEDII
Potrzebna pomoc:
Jeśli uczestniczyłaś w jakimś proteście to pewnie widziałaś mnie w różnych miastach w Polsce. Ten dokument był projektem rodzinnym wraz z moim mężem i przez długi czas był centrum naszego życia poświęcając nas czas i pieniądze na jego sfinansowanie. Poświęciłam temu projektowi 6 lat mojego życia.
Ale teraz potrzebuję pomocy, aby móc ukończyć mój feministyczny film dokumentalny. Muszę zapłacić profesjonalistom za zadania, których nie mogę wykonać sama, takie jak muzyka, postprodukcja dźwięku, grafika, napisy, obrazy z drona, porady prawne dotyczące praw autorskich oraz formalna rejestracja filmu, jego rozpowszechnianie itp.
Bardzo proszę o przesłanie Twoim znajomym informacji o zrzutce, oni pewnie też się dołożą. Wrzuć swoją skarbonkę do zrzutki i zbierz pieniądze na film wśród swoich znajomych.
Zaproponuj nam współpracę, każda forma promocji filmu pomoże zrozumieć obecną sytuację kobiet!
Film dokumentalny zostanie wysłany na festiwale zajmujące się prawami człowieka i feminizmem. Jak również, film zostanie opublikowany w Internecie, tak aby każdy miał do niego swobodny i nieodpłatny dostęp.
Budżet projektu w wysokości 50 000 zł obejmuje:
- Produkcja filmowa i postprodukcja
- Internetową kampanię promocyjną filmu.
Projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków zebranych w ramach tej zbiórki na zrzutka.pl
Powstanie również strona internetowa projektu dokumentalnego.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Ważny temat, dobra inicjatywa, znam i polecam twórczość Pameli Palma Zapata!
Thanks for your kinds words.