id: ek5khp

Zbiórka na rzecz rodziny zmarłego Druha Andrzeja i poszkodowanej Druhny Magdaleny (małżeństwo) z OSP Balice po tragicznym wypadku na służbie

Zbiórka na rzecz rodziny zmarłego Druha Andrzeja i poszkodowanej Druhny Magdaleny (małżeństwo) z OSP Balice po tragicznym wypadku na służbie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
367 545 zł
z 250 000
147%
zakończona
26.12.2022r
5170
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 065 782 zrzutki i zebrali 1 160 212 861 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • W związku ze stanem zdrowia druhny Magdy, potrzebna jest krew 🩸🩸. W dniu 08.10.2022 r. w godz. 9.00 - 13.00 w 📍 budynku Klubu Sportowego "Topór" w Aleksandrowicach (przy boisku) zostanie zorganizowana akcja krwiodawstwa 🩸🩸.

  📣 Bardzo prosimy o liczny udział i rozpropagowanie tej informacji.

  https://www.facebook.com/GminaZabierzow/posts/

  kd25ca932225b87a.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W dniu wczorajszym (26 września) o godzinie 23:38 jednostki OSP Balice, OSP Morawica wraz z JRG 3 Kraków otrzymały zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z sarną na płatnym odcinku autostrady A4 w kierunku Krakowa na wysokości miejscowości Chrosna.

Jako pierwsze na miejsce dotarł zastęp OSP Balice a zaraz 303[K]25 i OSP Morawica, podczas wykonywanych działań ratowniczych panowała bardzo gęsta mgła, pomimo zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez obecne na miejscu służby, nadjeżdżający bus nie wyhamował i uderzył w ratowników, którzy udzielali pomocy kierowcy samochodu osobowego po zderzeniu z sarną.

Mężczyzna u którego wystąpiło NZK pomimo natychmiastowej reakcji obecnych na miejscu służb nie udało się przywrócić krążenia, poszkodowana druhna z urazem kończyn dolnych i strażak z urazem kończyny górnej zostali przetransportowani do szpitala w Krakowie.

Autostrada A4 przez ponad 5 godzin była zablokowana.


Źródło: Powiat Krakowski 112


Poszkodowanymi było trzech Druhów - małżeństwo Strażaków - Andrzej i Magdalena Puskarz z OSP Balice. Andrzej nie przeżył, miał 38 lat. Magda walczy o zdrowie w szpitalu. Przed nią wiele operacji i długa droga rehabilitacji. Andrzej osierocił czworo dzieci: Wiktoria 17 l., Julia 14 l., Oliwia 10 l. oraz Krystian 5 l. Trzeci ze Strażaków ma niegroźne obrażenia, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zbiórka ma na celu sfinansowanie wszelkich potrzeb medycznych dla Magdy (rehabilitacja, sprzęt i środki medyczne) oraz zapewnienie bieżących i przyszłych potrzeb ich dzieci (opłaty, jedzenie, ogrzewanie, edukacja, zabawki), tak aby niczego im nie brakowało, a rodzina mogła zająć się pogrzebem Andrzeja i powrotem do zdrowia Magdy.


Drogi darczyńco!

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie rodziny zmarłego tragicznie Andrzeja i walczącej o zdrowie Magdaleny - Druhów z OSP Balice, którzy ulegli wypadkowi na autostradzie A4 podczas niesienia pomocy. Każda złotówka ma znaczenie. Dobro wraca!


Link do nagrania z miejsca wypadku: https://www.facebook.com/powiatkrakowski112


Dzisiaj (wtorek 27 września) o godzinie 18:00 w całej Polsce zawyją syreny, aby upamiętnić Andrzeja, który odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie. Cześć Jego pamięci!


Na fotografii Magda w swoim żywiole - zdjęcie pochodzi z Jej profilu na Facebooku.


W imieniu i z upoważnienia rodziny, organizator zbiórki

Karol Goryl
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5170

preloader

Komentarze 33

 
2500 znaków