id: ek5khp

Zbiórka na rzecz rodziny zmarłego Druha Andrzeja i poszkodowanej Druhny Magdaleny (małżeństwo) z OSP Balice po tragicznym wypadku na służbie

Zbiórka na rzecz rodziny zmarłego Druha Andrzeja i poszkodowanej Druhny Magdaleny (małżeństwo) z OSP Balice po tragicznym wypadku na służbie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
367 545 zł 
z 250 000
147%
zakończona
26.12.2022r
5170
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 934 494 zrzutki i zebrali 922 472 604 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • W związku ze stanem zdrowia druhny Magdy, potrzebna jest krew 🩸🩸. W dniu 08.10.2022 r. w godz. 9.00 - 13.00 w 📍 budynku Klubu Sportowego "Topór" w Aleksandrowicach (przy boisku) zostanie zorganizowana akcja krwiodawstwa 🩸🩸.

  📣 Bardzo prosimy o liczny udział i rozpropagowanie tej informacji.

  https://www.facebook.com/GminaZabierzow/posts/

  kd25ca932225b87a.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W dniu wczorajszym (26 września) o godzinie 23:38 jednostki OSP Balice, OSP Morawica wraz z JRG 3 Kraków otrzymały zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z sarną na płatnym odcinku autostrady A4 w kierunku Krakowa na wysokości miejscowości Chrosna.

Jako pierwsze na miejsce dotarł zastęp OSP Balice a zaraz 303[K]25 i OSP Morawica, podczas wykonywanych działań ratowniczych panowała bardzo gęsta mgła, pomimo zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez obecne na miejscu służby, nadjeżdżający bus nie wyhamował i uderzył w ratowników, którzy udzielali pomocy kierowcy samochodu osobowego po zderzeniu z sarną.

Mężczyzna u którego wystąpiło NZK pomimo natychmiastowej reakcji obecnych na miejscu służb nie udało się przywrócić krążenia, poszkodowana druhna z urazem kończyn dolnych i strażak z urazem kończyny górnej zostali przetransportowani do szpitala w Krakowie.

Autostrada A4 przez ponad 5 godzin była zablokowana.


Źródło: Powiat Krakowski 112


Poszkodowanymi było trzech Druhów - małżeństwo Strażaków - Andrzej i Magdalena Puskarz z OSP Balice. Andrzej nie przeżył, miał 38 lat. Magda walczy o zdrowie w szpitalu. Przed nią wiele operacji i długa droga rehabilitacji. Andrzej osierocił czworo dzieci: Wiktoria 17 l., Julia 14 l., Oliwia 10 l. oraz Krystian 5 l. Trzeci ze Strażaków ma niegroźne obrażenia, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zbiórka ma na celu sfinansowanie wszelkich potrzeb medycznych dla Magdy (rehabilitacja, sprzęt i środki medyczne) oraz zapewnienie bieżących i przyszłych potrzeb ich dzieci (opłaty, jedzenie, ogrzewanie, edukacja, zabawki), tak aby niczego im nie brakowało, a rodzina mogła zająć się pogrzebem Andrzeja i powrotem do zdrowia Magdy.


Drogi darczyńco!

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie rodziny zmarłego tragicznie Andrzeja i walczącej o zdrowie Magdaleny - Druhów z OSP Balice, którzy ulegli wypadkowi na autostradzie A4 podczas niesienia pomocy. Każda złotówka ma znaczenie. Dobro wraca!


Link do nagrania z miejsca wypadku: https://www.facebook.com/powiatkrakowski112


Dzisiaj (wtorek 27 września) o godzinie 18:00 w całej Polsce zawyją syreny, aby upamiętnić Andrzeja, który odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie. Cześć Jego pamięci!


Na fotografii Magda w swoim żywiole - zdjęcie pochodzi z Jej profilu na Facebooku.


W imieniu i z upoważnienia rodziny, organizator zbiórki

Karol Goryl
Lokalizacja

Balice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5170

BK
Bogusław Kołodziejczyk
100 zł
Jakub Żmija
100 zł
ED
EDZIO-POSZUKIWACZ
165 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KW
Kazimierz Wojtkiewicz
 
Dane ukryte
100 zł
KO
Korpak
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 33

 
2500 znaków