Operacja ortopedyczna i rehabilitacja ID: ekbtee

2 602 zł z 20 000 zł

13%

2 602 zł

z 20 000 zł

zakończona

31.07.2016r

27

wspierających
13%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dzień dobry:-)

Mam na imię Joanna. Mam 43 lata. Trzy lata temu znienacka doznałam wstrząsu septycznego, przeszłam ratującą życie bardzo skomplikowaną operację, po czym kolejne 3 miesiące spędziłam najpierw na intensywnej terapii, a potem w klinice nefrologii. Obecnie dializuję się i czekam na przeszczep nerki.

Moje życie zmieniło się drastycznie, ze zdrowej, w pełni sprawnej kobiety, matki małych dzieci stałam się osobą niepełnosprawną, bo powikłaniem po sepsie i operacji była nie tylko niewydolność nerek, ale także porażenie nerwu strzałkowego prawej nogi oraz rozległe, głębokie oparzenie grzbietu prawej dłoni, spowodowane wynaczynieniem chlorku wapnia na intensywnej terapii, które dziś skutkuje zmniejszoną sprawnością dłoni i nagłymi przykurczami kciuka oraz palca wskazującego, co utrudnia pisanie. Porażenie nerwu zaniedbano, twierdząc, że nerki są ważniejsze. Umiem dziś zrobić jedynie parę kroków, stopa jest zniekształcona, w fatalnym ustawieniu, a żaden z lekarzy we Wrocławiu nie chciał czy nie umiał podjąć się leczenia, by przywrócić mi sprawność.

Wreszcie jednak znalazłam lekarza, który chce i może mi pomóc. Jednak operacja jest bardzo droga, wymaga też bezpośredniej rehabilitacji w tej samej klinice. Koszt operacji i miesięcznej pooperacyjnej rehabilitacji to w sumie 20 tysięcy złotych. Przekracza to w tej chwili moje możliwości finansowe, z powodu choroby straciłam większość zleceń, jestem na rencie. Nie wiem, jak długo musielibyśmy z mężem odkładać na tę operację, a czas mija, chora stopa rzutuje na kolano, biodro. Do tego dochodzą nieobojętne dla zdrowia dializy. Pani doktor, która chce mnie operować czeka tylko na sygnał, by wyznaczyć termin operacji. Dla mnie powrót do sprawności, do normalnego chodzenia, to największe marzenie. Podbiec, podskoczyć, wejść zwyczajnie po schodach - żyć normalnie, jak kiedyś. O tym marzę i o tym śnię: we śnie nigdy nie kuśtykam, wlokąc za sobą stopę.

Będę bardzo wdzięczna za każdą wpłatę, bo nawet najmniejsza zbliża mnie do upragnionej sprawności.

Dziękuję:-)

Wpłacający27

 
Użytkownik niezarejestrowany
1 106,32 zł
 
Dane ukryte
200 zł
RR
Robert Ruszkiewicz
104 zł
 
Dane ukryte
104 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
JK
Joanna Krawczyk
100 zł
 
Ireneusz Sobota
100 zł
MW
Malgorzata Wojnar
100 zł
M
madokabuk
55 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 685 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?