id: rz8jns

ELEKTYRCZNY BACA biografia Andrzeja Dziubka

ELEKTYRCZNY BACA biografia Andrzeja Dziubka

Opis zrzutki

ELEKTRYCZNY BACA Stwórz biografię Andrzeja Dziubka ze mną!

Inicjatorem powstania biografii Andrzeja ziubka jest Bartłomiej Dyrcz, pisarz, malarz, scenograf.

Zapraszamy Cię do tego, żebyś pomógł stworzyć książkę!


ELEKTRYCZNY BACA polega na opracowaniu biografii poświęconej postaci Andrzeja Dziubka (Andrej Nebb), muzyka, piosenkarza, malarza, patrioty, którego działalność artystyczna doceniana jest w Polsce, a jeszcze bardziej w Norwegii i Europie. Przygotowana biografia będzie stanowiła doskonały materiał do zainteresowania nim potencjalnych wydawców zarówno w Polsce w Norwegii jak i w Europie. Będzie to bardzo dobra promocja kultury polskiej w skali europejskiej.


Od czadu, metalu, punka, ironii, góralszczyzny po metafizykę.

Andrzeja Dziubek vel Andrej Nebb założył owiany legendą i kultowym szacunkiem zespół De Press. Zimą 1970 r. Dziubek uciekł z Polski do Austrii. W austriackim obozie dla uchodźców piła ucięła mu trzy palce lewej dłoni. Dostał się do Norwegii gdzie się wykształcił. W Oslo ukończył Państwową Akademię Sztuk Pięknych. W czasie studiów założył pierwszy w Norwegii zespół punkowy - Pull Out. W 1980 roku Dziubek założył w Oslo zespół De Press, w którym grał na basie i śpiewał piosenki inspirowane góralskim folklorem. To oryginalne połączenie przyniosło mu sławę w całej Europie. Debiutancka płyta „Block To Block” uznana została za najważniejszą norweską płytę rockową XX wieku.

U szczytu sławy Dziubek zawiesił De Press i założył industrialną formację Holy Toy. Pierwszy album „Warszawa” silnie zaznacza związki z ojczyzną.

Po 2000 roku Dziubek wrócił i zamieszkał w Jabłonce, w swojej „potarganej chałpie” oddaje się pasji malowania i komponowania wiodąc pustelnicze życie.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

E77 4, 34-480

Jabłonka, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 4

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

E77 4, 34-480

Jabłonka, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

895 286 zrzutek

i zebrali

840 327 899 zł

A ty na co dziś zbierasz?