id: emnbfu

Załóż maskę - pomóż Pandzie!

Załóż maskę - pomóż Pandzie!

Nasi użytkownicy założyli 1 155 736 zrzutek i zebrali 1 199 771 622 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Chroń siebie wspierając warszawskie ZOO - maska z pandą dla Ciebie, Twoja pomoc dla zwierząt.


Prosimy Cię o wsparcie, w tym trudnym dla wszystkich czasie związanym z kwarantanną spowodowaną epidemią koronawirusa. Prowadzone przez nas bary oraz sklep z pamiątkami już ponad miesiąc są zamknięte, kumulując duże straty. Duża część dochodów Fundacji pochodziła z darowizn od sponsorów, ale i ich kondycja też nie jest najlepsza. Kilka firm zrezygnowało już z „adopcji zwierząt”…


TY możesz nam pomóc – każda złotówka się liczy! Dzięki TOBIE będziemy mogli nieść pomoc dalej.


Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA cały dochód przeznacza na poprawę warunków bytowych zwierząt w warszawskim ZOO, organizację zajęć terapeutyczno-edukacyjnych, edukację ekologiczną oraz pomoc zagrożonym wyginięciem zwierzętom na świecie.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę, a w wyrazie wdzięczności, przy wpłacie od 100 zł podarujemy Ci maseczkę ochronną z logo naszej Fundacji.W tym roku Fundacja PANDA obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Co roku dzięki środkom pochodzącym z akcji „adopcji” zwierząt, organizacji imprez, działalności sklepiku z upominkami oraz restauracji TEMBO i baru BELWEDEREK możemy uatrakcyjnić nasz Ogród, poprawiając warunki ekspozycji zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt. Staramy się żeby Ogród był miejscem niezwykłym, gdzie chętnie spędza się czas, zdobywając jednocześnie wiedzę ekologiczną.


Żyrafiarnia – rozbudowa, remont, modernizacja

jdd7513cb4c674ce.jpeg

h6cb81faa8e9c44f.jpeg


Budowa wybiegu australijskiego

k724bb17592de688.jpeg


Budowa wybiegu, domków afrykańskich, „sanatrorium” termalnego niepełnosprawnych bocianów

l638a4e61bd81045.jpeg


Remont i rozbudowa pawilonu dla nosorożców

if2adabed26f201a.jpeg

fd307a31f87a8010.jpeg


Słoniarnia – zakup słoni, wyposażenie sypialń, aranżacja areny dla słoni i holu głównego

k15a7b67621a301d.jpeg

p2a1aca607e7ea93.jpeg


Małpie wyspy + całoroczne pawilony dla lemurów i gibońców

kf66b10e560ebfd1.jpeg

p23eec3f4655f807.jpeg

cdcbe6db72e582e0.jpegWięcej na www.panda.zoo.waw.pl

Wspieramy ochronę gibbońców górskich w Parku Narodowego Kon Ka Kinh  Wietnamie.

Gibbońce (Nomascus sp.) – należą do naczelnych zagrożonych wyginięciem, wpisanych do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i objętych konwencją CITES.Wspieramy ochronę dzioborożców północnych Indiach

Dzioborożce zagrożone są wyginięciem, dość rzadko się rozmnażają, naturalnie są rozprzestrzenione w dużych odległościach od siebie. Są monogamiczne, mają długi sezon lęgowy (od marca do sierpnia), który wymaga intensywnej opieki rodzicielskiej. Gniazdują w dużych drzewach z miękkim drewnem z istniejącymi już zagłębieniami. W okresie lęgowym pary dzioborożców znajdują odpowiednią dziuplę. Zamurowują błotem i odchodami wejście do dziupli, ale przed końcem budowy samica wchodzi do dziupli, i wtedy samiec kończy budowę, zostawiając niewielki otwór, przez który karmi rodzinę. Ta biologia dzioborożców sprawia, że są niezwykle podatne na polowania, a wylesianie powodują utratę siedlisk, co oznacza spadek populacji i zanik miejsc gniazdowania.

wac6d62d277a2a44.jpegj522756e07ebbd93.jpeg


Na ratunek zwierzętom Australii!

Przekazaliśmy darowiznę w wysokości 3000 AUD do Australijskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych ZAA, które koordynuje akcję ratowania pokrzywdzonych w pożarze zwierząt.

wfeafbde8a6802ad.png


Wspieramy ochronę płazów tropikalnych

Celem wsparcia jest utrzymanie poza środowiskiem naturalnym wybranych gatunków płazów (które w naturze by wyginęły), po to aby można je było z powrotem wypuścić do naturalnego środowiska, jeśli minie zagrożenie i pozostaną odpowiednie dla płazów miejsca do ponownego zasiedlenia. Współpraca z ICUN SSC Amphibian Specialist Group (ASG) i Amphibian Ark (AArk), czyli Płazia Arka.Wspieramy ochronę goryli w Afryce

W Afryce odnotowano alarmujący wzrost liczby kłusowników polujących na goryle. Niezbędne są fundusze na wzmocnienie patroli w miejscach najintensywniejszych nielegalnych polowań.

ld0d78834ae6c280.jpeg


Profesjonalne zabawki dla zwierząt

Zwierzęta w naturze praktycznie się nie nudzą. Większość czasu spędzają na żerowaniu, szukaniu pożywienia lub przemierzaniu ogromnych odległości, by spotkać samicę bądź samca swojego gatunku. W ogrodach zoologicznych jest inaczej - jedzenie podane :) I w dodatku smaczne oraz zdrowe, bo o odpowiednio zbilansowaną dietę i o regularne pory karmienia dbają troskliwi opiekunowie zwierząt.

Aby skuteczne zachęcić do aktywności fizycznej i treningu umysłowego, konstruowane są zabawki, wymyślane i produkowane przez wyspecjalizowane firmy. Takie przedmioty są zazwyczaj drogie, bo muszą posiadać stosowne certyfikaty.


Od dziś weselej będzie na wybiegach słoni, nosorożców pancernych i w basenie niedźwiedzi polarnych.

d3ddbd9fc2abef96.jpeg


WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZOO FUNDACJA NIEUSTANNIE ZAPEWNIA BOGATSZY STÓŁ.

q435b5a09559bfe8.jpegZajęcia dydaktyczne

ZOOuniwerek

Cykl wykładów i warsztatów dla młodzieży w wieku 12-15 lat – współpraca z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej SGGW oraz Instytutem Zoologii PAN

lc6b2f62a55bf2eb.jpeg


Pólkolonie dla dzieci

„CAŁY ŚWIAT W PIGUŁCE” – CZYLI W PIĘĆ DNI DOOKOŁA ŚWIATA”

r747449463fbf63e.jpege164e86c8fb988a3.jpegob9b4edd39a2bcdb.jpeg


Klub Miłośników Warszawskiego ZOO

Klub zrzesza osoby pragnące wiedzieć więcej o zwierzętach, poznać ZOO „od kuchni”, dowiedzieć się, na czym polega praca opiekunów zwierząt oraz racjonalne metody hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem.

aa26ab0fa0db5eec.jpeg

h09ee3d20e1d396f.jpeg


Zajęcia terapeutyczno-edukacyjne


Nieodpłatne zajęcia dla podopiecznych

·      Onkologii Szpitala Pediatrycznego WUM wraz z Fundacją Ronalda McDonalda

·      „Latająca Akademia”

·      „Pomoc Autyzm”

·      Przedszkola „Zaczarowane ziarenko” dla dzieci przewlekle chorych

·      Fundacji „Dziecięca Fantazja”

·      Fundacji „Spełniamy Marzenia”

·      Fundacji „Uskrzydlamy”

·      Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii

·      Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW Nr 2 w Płocku


Kontakt ze zwierzętami pozytywnie wpływa na dzieci. Wspomaga ich rozwój psycho-ruchowy, wzmacnia poczucie własnej wartości i samoocenę oraz motywuje do samodoskonalenia. Dodatkowo, dziecko opiekując się wybranym zwierzęciem poznaje, czym jest empatia, oraz uczy się odpowiedzialności. Dlatego można powiedzieć, że zooterapia usprawnia procesy wychowania i mądrej socjalizacji.


Akcje charytatywne

DREAMNIGHT  „Wieczór Marzeń”

Akcja ma charakter międzynarodowy i odbywa się na terenie ogrodów zoologicznych w wielu krajach. W tym szczególnym dniu do ZOO przybywają wyjątkowi goście - nieuleczalnie i przewlekle chore oraz niepełnosprawne dzieci – aby wspólnie uczcić Dzień Dziecka.

Z każdym rokiem impreza cieszy się coraz większą popularnością, a młodych gości z najodleglejszych zakątków Polski wciąż przybywa!

md3c0b705a74947c.jpegl3727dab60d060c8.jpegw18dff3b3488e4ba.jpegy3a86ddcc47650df.jpeg

z1032b0c1927375e.jpeg


„Poznaj słonia jeszcze bliżej”

Wraz z Zespołem Onkologii Szpitala Pediatrycznego WUM i Fundacją Ronalda McDonalda realizujemy projekt „ZOObacz słonia jeszcze bliżej”, pokazującego małym pacjentom i ich rodzinom, że z chorobą onkologiczną można wygrać.

i2b51b525dbaa24a.jpegi64d1eb3d46003ac.jpeg


Fundacja PANDA liczy na Twoją pomoc

Załóż naszą maseczkę i bezpiecznie wspomóż mieszkańców warszawskiego ZOO - Panda. Fundacja Panda.

ef5568443e2659eb.jpeg
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Pandzia maseczka
Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę, a w wyrazie wdzięczności, przy wpłacie od 100 zł podarujemy Ci maseczkę ochronną z logo naszej...
100 zł

Kupione 374

Zakończona

Wpłaty 594

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków