id: emrwnr

Kaplica Adoracji na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

Kaplica Adoracji na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

7 100 zł 
z 100 000
7%
zakończona 30.10.2020r
64 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • 28 grudnia
    Godzina 9:00 pierwsza Msza Święta po latach przerwy na pkp
    Serdecznie zapraszamy, aby zobaczyć co już mamy zrobione!!!
    Z serca wszystkim dziękujemy
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Życie podyktowało, że ostatnim – jak na dziś – etapem rewitalizacji Dworca Głównego we Wrocławiu jest powrót kaplicy p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Funkcjonowała tam od 2002 roku. Od marca 2017 roku, trwa inwestycja adaptacji wybranych pomieszczeń Dworca do funkcji kaplicy. Obecnie jesteśmy na etapie końcówki prac budowlanych i początku prac związanych z wystrojem i wyposażeniem kaplicy.

Logiką i sensem każdej tego rodzaju inwestycji jest zaangażowanie i gest wielu. A tym bardziej, gdy ta nasza złączona jest z inicjatywą Communita Regina della Pace – Stowarzyszenia Królowej Pokoju. Jest to idea propagowania modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju w ludzkich sercach i na całym świecie.

Realizowane są dwa programy: Dwanaście Gwiazd w Koronie Maryi oraz Płaszcza Gwiazd Maryi. Odnośnie tego pierwszego wzniesione zostały już adoracyjne ołtarze w Jerozolimie (dziś w Betlejem); Oziornoje na Syberii; Kibeho w Rwandzie; na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei południowej a ostatnio w Niepokalanowie. A ten drugi, to orędowniczy płaszcz Matki Bożej, który ma rozpościerać się nad Polską, Europą i całym światem. Symboliczne gwiazdy w tym płaszczu to kaplice, w których trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój w społecznościach, w których żyjemy. 26. Gwiazdą jest Dworzec Główny PKP we Wrocławiu. Autorem i wykonawcą ołtarzy jest pracownia p. Mariusza DRAPIKOWSKIEGO z Gdańska.

 Ponieważ dzieło jest ponadczasowe a nas nie jest stać na „byle co” w realizacji takiej idei, biegli w temacie przewidują, że na ten ostatni etap – wystroju i wyposażenia - powinniśmy dysponować kwotą ok. 550 tys. złotych.

Dzieło Kaplicy Adoracji udało się tymczasowo otworzyć na wrocławskie Spotkanie młodych organizowanego na przełomie lat (27.12.2019 – 01.01.2020) przez Wspólnotę Braci z Taize.

Podczas tego spotkania Kaplica Adoracji pękała w szwach, przez cały czas do późnych godzin młodzi ludzie modlili się przed Najświętszym Sakramentem.

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby zakończyć ostatni etap prac, aby kaplica była otwarta już na stałe!

Dołącz do nas ze swoją modlitwą a jeśli uznasz to za stosowne wesprzyj to dzieło swoją ofiarą!

Dziękujemy!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 64

preloader

Nasi użytkownicy założyli

894 065 zrzutek

i zebrali

837 536 765 zł

A ty na co dziś zbierasz?