zrzutka.pl zrzutka.pl
  • Fundraiser catalog
  • How it works
    I want collect I want support Why zrzutka.pl?
  • Blog
  • Help

  • Sign in
  • Create an account

  • Przełącz na polski

Did you know that on 4fund.com, you can collect in Euro currency in the entire European Union and beyond?

Register at 4fund.com Hide this message.
  • Did you know that on 4fund.com, you can collect in Euro currency in the entire European Union and beyond?

    Register at 4fund.com Hide this message.
    Sign in Create an account
    Przełącz na polski
    Sign in Create an account
    Przełącz na polski

Organiser's profile

 

Katarzyna Skowrońska

Unverified

Witam wszystkich! Mam na imię Katarzyna i jestem mamą cudownej małej istotki,która pospieszyła się z przyjściem na świat,ponieważ przeszłam infekcję w ciąży i mój stan błogosławiony stał się zagrożony.Córka urodziła się bardzo maleńka 38 cm i 1200 g wagi.Dzień porodu był dla mnie wielkim szczęściem i ogromnym szokiem, a także byłam strasznie przerażona,bo Córka po porodzie była sina i niedotleniona.Jakiś czas po narodzinach ja z moim mężem nazywaliśmy naszą małą pocieche Calineczką do momentu, aż przyszła pora by ją nazwać i postanowiliśmy,że będzie to imię Nicola,które oznacza zwycięstwo nad wszystkim przeciwnościami. Córka urodziła się 04.07.2015r. jako skrajny wcześniak w 27/28 tyg, czyli prawie w 7 m-c ciąży. W szpitalu po urodzeniu spędziła 2 m-c. W tym ok. 3 tyg.w inkubatorze pod tlenem. Miała 6/7 pkt apgar. Urodziła się z bezdechami i niedokrwistością wcześniaczą,umiarkowaną zamartwicą, oraz zapaleniem płuc,IVH in obs.Przeszła wylewy do mózgu II i III stopnia. Niedawno byłam z Córką w szpitalu od 27.10 do 03.11.2017r. na oddziale neurologicznym gdzie zostało wykonane badanie MR głowy i stwierdzono w nim, że Córka ma uszkodzoną tkankę białą w mózgu w fachowym języku (Uszkodzenie istoty białej nadnamiotowej). Córka przeszła zabieg laserowy na oczy,bo miała retinopatie wcześniaczą. Ma wadę stópek,które są końsko szpotawe,oraz wzmożone i osłabione napięcie mięśniowe.Ma stwierdzoną encefalopatie niedotleniowo-niedokrwienną.Lekarz rehabilitacji stwierdził porażenie kończyn dolnych i porażenie czterokończynowe. Opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego.MPDz pod postacią paraparezy spastycznej. Nicola potrzebuję specjalistyczny chodzik-pionizator do nauki chodzenia ponieważ mam już 2,5 lata i nie chodzi samodzielnie, a garnie się bardzo do tego,ale jej chore nóżki na to nie pozwalają i osłabiony kręgosłup,oraz stawy biodrowe,dlatego ten chodzik ma jej pomóc stabilizować osłabione partie ciała i ułatwić przemieszczanie się w pozycji pionowej, a także ma uczyć stawiania pierwszych prawidłowych kroków,bo Córka tylko raczkuje.Oprócz tego Córka jest nadal rehabilitowana, od 3m-c życia metodą Vojty, a obecnie NDT-Bobath.Nicola także potrzebuje wsparcia finansowego na dalszą rehabilitację i rozwój psycho-ruchowy(wczesne wspomaganie), oraz turnusy rehabilitacyjne i wizyty u dobrych specjalistów(neurolog, psycholog, nurologopeda,ortopeda,okulista). Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć moją Córkę ,to prosimy o każdą złotówkę ,a to już wielki krok dla Nicoli, bo to bardzo uśmiechnięta i kontaktowa istotka, która garnie się do tego by żyć jak inne dzieci zdrowe,by wreszcie móc chodzić i bawić się tak jak one.

86 zł

raised

3

times this user donated to a fundraisers
Ask the Organiser a question
First and last name
Katarzyna Skowrońska
Email
Phone
www
[email protected]

Create fundraiser like Katarzyna Skowrońska

Create fundraiser
Contact

Zrzutka.pl Sp. z o.o. al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław, Polska. VAT number: 8992796896, KRS: 0000634168. Share capital: PLN 550,000. Licensed payment services provider in the European Union under the Polish Financial Supervision Authority (UKNF). read more
Zrzutka.pl is a tool to organise your own fundraising for any chosen cause, for free, no fee. Zrzutka.pl is not only a crowdfunding platform (crowdfunding - social funding of a chosen project) and a fundraising platform (fundraising - raising money by supporting individuals, companies, foundations). It is first and foremost a virtual purse into which all those interested in a specific goal contribute: a charity collection, for a gift, for a project / business, for a trip with friends - you define the goal. In a way, Zrzutka.pl is a mix of platforms such as Kickstarter or Indiegogo with the world's most famous virtual wallet, PayPal. A fundraiser can be set up by an individual, a company, a foundation or an institution. Make a fundraiser, invite your friends and see how easy it is to raise money online!
Read the EC brochure on consumer rights.
Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download on the App Store Download with Google Play

zrzutka.pl All Rights Reserved
English
Polski English

To make full use of the Zrzutka.pl we recommend using newer browsers. Download browser: Chrome, Firefox, Opera lub Edge.