id: uuxgmp

ENERGIA dla Osady Janaszkowo! Instalacja fotowoltaiki to oszczędności na rachunkach, które przeznaczymy na terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

ENERGIA dla Osady Janaszkowo! Instalacja fotowoltaiki to oszczędności na rachunkach, które przeznaczymy na terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

8 122 zł 
z 120 540 zł
6%
36 dni do końca
68 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Osada Janaszkowo to wielkie marzenie osób z niepełnosprawnościami – nowoczesny kompleksowy ośrodek, który powstaje w Wąsoszach (gm. Ślesin) dzięki pomocy wielu darczyńców. Od czerwca 2021r. działa część rehabilitacyjna. Tutaj osoby z niepełnosprawnościami korzystają z bezpłatnego wsparcia specjalistów, którzy diagnozują i prowadzą fizjoterapię, zajęcia rehabilitacyjne, aktywną rehabilitację, naukę pokonywania barier, ćwiczą wykorzystując urządzenie Pragma i MUSICON. Korzystają też z fizjoterapii i terapii takimi metodami jak mapowanie QEEG, mikropolaryzacja mózgu tDSC, komunikacja przy pomocy Cyber-Oka. Dzięki tak różnorodnemu wyposażeniu odpowiadamy na indywidualne potrzeby każdej osoby, która do nas trafia i robimy wszystko, aby poprawić jej sprawność i jakość życia.


Wzrost cen prądu odbiera pomoc potrzebującym

Wszystkich nas dotykają podwyżki cen energii elektrycznej. Z trwogą patrzymy na rosnące rachunki… Dla nas wyższe opłaty za prąd oznaczają mniej pieniędzy na bezpośrednią pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Nie możemy rezygnować bądź ograniczać pomocy, która jest niezbędna w powrocie do niezależnego życia, z powodu wysokich cen prądu!


Dlatego zdecydowaliśmy, że zbudujemy instalację fotowoltaiczną i wszystkie oszczędności, które dzięki temu wygenerujemy, przeznaczymy na rehabilitację naszych podopiecznych i generalny remont części parteru, gdzie powstaną mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dodatkowo będziemy dbać o przepiękne stare drzewa, które otulają Osadę, bo spadnie emisja CO2.Co chcemy zrobić i ile dobrego z tego będzie

Na dachu Osady zainstalujemy 72 panele o mocy nominalnej 450 Wp. Instalacja wyprodukuje ok 731 MWh przed 25 lat.

Na ten cel musimy zebrać 120 540,00 zł i wierzę, że nam w tym pomożesz. Proszę, przekaż darowiznę i zapewnij rehabilitację i terapię osobom niepełnosprawnym.


  • Jeżeli dzisiaj wpłacisz 50 zł to w przyszłym roku dzięki zaoszczędzonym pieniądzom wykonamy nawet 23 godziny sesji terapeutycznych na Cyber-oku korzystając z energii słonecznej. Urządzenie to stymuluje pamięć, percepcję i pomaga w komunikacji z osobami, które nie mówią.
  • Za Twoje dzisiaj wpłacone 100 zł w przyszłym roku, dzięki zaoszczędzonym pieniądzom musicon wykona nawet 336 cykli korzystając z energii słonecznej. Musicon uruchamia emocje i stymuluje zmysły dotyku, słuchu i wzroku.
  • Wpłacając 1000 zł uratujesz 82 drzewa, dzięki  zmniejszonej emisji CO2.


Pięknie dziękujemy za każdą darowiznę, dzięki której będziemy mogli pomagać osobom z niepełnosprawnościami w drodze do niezależnego życia.


* * *

Informacja dla wszystkich, którzy jeszcze nie znają Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ!

Od ponad 17 lat Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ buduje świat, w którym osoby z niepełnosprawnościami nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Z naszej pomocy korzysta ponad 250 osób (dzieci, młodzież i dorośli z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności). W Fundacji czasem dzieją się zwariowane rzeczy- np. osoby poruszające się na wózkach uczą się latać szybowcem i paralotnią, a drużyny koszykarzy na wózkach trenują z Marcinem Gortatem. Latem organizujemy prawdziwe kolonie Małych Odkrywców dla dzieci niepełnosprawnych z całej Polski. Przez cały rok asystenci pomagają dzieciom odrabiać lekcje, a z dorosłymi robią zakupy, gotują, załatwiają sprawy urzędowe i uczą poruszania się po mieście.

Większość zajęć ruchowych i sportowych prowadzimy w wynajmowanych halach sportowych oraz na basenie. W 2013 r stworzyliśmy mieszkania treningowe (Akademia Życia)- pierwsze w Polsce tak kompleksowe rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową (w tym po wypadkach). Tutaj uczą się żyć na wózku i zamieniają słowa "nie mogę" na "zrobię to"! Przyjmujemy ludzi z całej Polski, ale mamy tylko 9 miejsc. To zdecydowanie za mało… Do tego ilość próśb o wsparcie i pomoc jest coraz większa. Niektórzy chcą się nawet przeprowadzić do Konina, żeby być bliżej pomocy.

Naszą tragedią jest to, że nie możemy wszystkim pomóc, bo nie mamy na to miejsca! Dlatego podjęliśmy trochę szaloną decyzję, że znajdziemy większy budynek. Przyjęliśmy wyzwanie i znaleźliśmy Janaszkowo! To nie jest przypadkowe miejsce. Wąsosze to historia, bo właśnie tutaj doktor Piotr Janaszek zorganizował jeden z pierwszych obozów dla dzieci kalekich w końcu lat 70-tych (wtedy jeszcze osoby z niepełnosprawnością nazywano kalekimi).

Sprawdź, kto czeka na Osadę Janaszkowo: https://osadajanaszkowo.pl/osadnicy


Wszystkie bieżące informacje o Osadzie Janaszkowo znajdują się na: www.OsadaJanaszkowo.pl Zapraszamy też do mediów społecznościowych: www.facebook.com/FundacjaPodajDalej, www.youtube.com/PodajDalejFundacja, www.instagram.com/fundacjapodajdalej

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 68

MR
Maciej
115 zł
IL
Iza Kurowska
50 zł
OJ
Olga
20 zł
JG
Justyna
60 zł
E
Elżbieta
20 zł
PF
Piotr Frontczak
50 zł
IS
Ilona
60 zł
GM
Gabriela Maciaszek
50 zł
AC
Aleksandra Cichocka
60 zł
EE
Ewa Baranek
52 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

798 459 zrzutek

i zebrali

617 560 330 zł

A ty na co dziś zbierasz?