id: enh76k

Pan Demia vs Pani Ada

Pan Demia vs Pani Ada

9 361 zł z 7 000 zł
133%
zakończona 05.06.2021r
102 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Jesteście wspaniałe i wspaniali! Nie spodziewaliśmy się, że możemy tak szybko dotrzeć do wyznaczonego celu, a nie minęła nawet doba od początku zbiórki... Oczywiście jest tak, że każde kolejne pieniądze nie tylko damy radę wykorzystać, ale wręcz bardzo nam pomogą i jeśli chcecie dalej nas wesprzeć, to serdecznie do tego zapraszamy!


  Gwarantujemy, że wszelkie otrzymane pieniądze trafią na utrzymanie przestrzeni (opłaty, remonty itd), albo prowadzoną w niej działalność. Im dłużej nie musimy martwić się ścigającymi nas terminami płatności, tym więcej możemy robić rzeczy o które nam w tym wszystkim chodzi.


  Serio, jesteśmy aż wzruszeni Waszym wsparciem. Dziękujemy.


  ps aż nam głupio, że nie daliśmy jakiejś opcji z nagrodą w postaci koszulki czy jakiejś szubieniczki na butelkę, bo parę osób tu absolutnie zasłużyło na nasze indywidualne podziękowania (Michale, Marcinie i inne hojne osoby patrzymy na was!). Dajcie nam znać kiedyś jak u nas będziecie, może znajdziemy jeszcze jakieś urodzinowe koszulki czy coś od nas... :)

  r4a983bca26f9060.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ADA Puławska istnieje od ponad siedmiu lat. W świecie, w którym dostęp kultury i miejsca spotkań towarzyskich stanowią kolejne dobra komercyjne, my dajemy do nich dostęp nieskrępowany zasobnością portfela. Wolna kultura, krytyczna wobec komercyjnej szmiry i wspieranego przez państwo patosu, musi mieć możliwość funkcjonowania i rozwijania się, niezależnie od widzimisię sponsorów i dotacji. Podobnie grupy kontestujące obecny porządek polityczny. Przez lata staraliśmy się być megafonem, wzmacniającym głos grup wykluczonych, dyskryminowanych oraz aktywistów i aktywistek na rzecz środowiska.

Jeśli nas znasz, wiesz przynajmniej o części rzeczy, które się u nas działy. Jeśli nie, a chcesz się dowiedzieć co robiliśmy/łyśmy przez ostatnie 7 lat, możesz odwiedzić naszą stronę: adapulawska.org, przewertować nasz profil fejsbukowy lub te mniej korporacyjne; radar.squat.net i mastodon.


Pandemia dotknęła nas, podobnie jak inne inicjatywy. Ponad rok praktycznie bez działalności. Podejmowaliśmy próby przeniesienia części naszych działań online, ale nie wszystko da się zrobić przez internet. Nasze możliwości zdobywania funduszy zostały mocno ograniczone. Nie chcemy też korzystać z ofert sponsorów i państwowych / unijnych dotacji. Zależy nam na tym, żeby ADA została miejscem niezależnym, które umożliwia działanie również grupom, na które władza i korporacje nie patrzą przychylnym okiem. Z drugiej strony – koszty naszego działania w tym miejscu są niezmienne: czynsz, rachunki, podatki. Musimy je opłacić, by nie stracić tego miejsca. Stracilibyśmy je nie tylko my, ludzie, którzy tworzą ADĘ, ale i wszystkie grupy, osoby, które, dzięki istnieniu ADY, mają przestrzeń do działania, a także wszystkie osoby, które przychodzą do nas na koncerty, spotkania, wykłady, spektakle, dyskusje…

Uważamy nieskromnie, że byłaby to znaczna strata dla warszawskich – i nie tylko – środowisk wolnościowych i alternatywnych.


Nasze przetrwanie zależy od Twojej pomocy – zgodnie z zasadą, że pojedynczo niewiele możemy, ale razem jesteśmy niepokonani, prosimy Was o dorzucenie się do naszego działania. Wpłata jednej osoby to nieduże obciążenie, ale kilkaset takich wpłat – to dla Ady być albo nie być. Możesz nam pomóc, a dzięki Tobie będziemy mogły i mogli powoli wracać do naszej normalnej aktywności – a nawet rozwijać ją o nowe pomysły, które przyszły nam do głowy w trakcie pandemii, dzięki nowym znajomościom i współpracy z grupami, które nawiązaliśmy w tym trudnym czasie. Poprzednia zrzutka, rok temu, bardzo nam pomogła. Wiele osób wpłacało kwoty od niewielkich po znaczne, a skala odzewu na naszą prośbę o pomoc zaskoczyła nas i bardzo ucieszyła. Pozwoliła nam przetrwać miesiące zawieszonej działalności i braku wsparcia finansowego, na które w „normalnych” czasach możemy liczyć. Pomóżcie nam jeszcze raz wrócić do działania, zebrać siły i włączyć się w walkę o to, żeby rzeczywistość po pandemii była lepsza, niż czasy przed. I – do zobaczenia na ADZIE!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 102

MP
Michał Przyjemski
1 300 zł
MK
Marcin K
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
D
dogecore
300 zł
NC
kamrad
300 zł
 
Szymon
300 zł
BM
Borys
250 zł
KN
Krzysztof N.
161 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MJ
Michał Januszaniec
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • ZK
  Ziomki Kalosza

  Macie stówkę od człeka z nie do końca Waszej bajki :)

  100 zł
 • Genowefa Jozefiak

  Drodzy nasi razem z Jasiem nie wiemy jak i gdzie już prosić o pomoc . Zbiórka nasza bardzo stanęła ,a my już nie wiemy co robić abysmy mieli środki na dalsze leczenie wzroku naszego wnuka aby go nie stracił . 😥 Jaś cały czas powtarza że mam się uśmiechnąć bo przecież są dobrzy ludzie którzy mam pomogą ♥️ Błagamy nie zostawiajcie nas samych 😥 Pomóżcie nam 😭 id: do zrzutki to natxz

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 217 zrzutek

i zebrali

476 983 109 zł

A ty na co dziś zbierasz?