id: ent2y7

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POLAKÓW NA KRESACH!

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POLAKÓW NA KRESACH!

Nasi użytkownicy założyli 1 014 217 zrzutek i zebrali 1 060 551 502 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

EDYCJA - KOLEJNY CEL ZBIÓRKI:

Dzięki Waszemu zaangażowaniu podstawowy cel naszej zbiórki został już osiągnięty! Jednakże, z uwagi na spore zainteresowanie i wiadomości prywatne jakie otrzymujemy, odezwaliśmy się ponownie do naszych rodaków z gminy Ejszyszki i zapytaliśmy czy możemy zrobić coś więcej. Z informacji jakie otrzymaliśmy, wynika, że gmina ma spore zapotrzebowanie na pomoce naukowe dla uczniów i nauczycieli oraz polskie podręczniki do kształcenia dzieci i młodzieży, które z Waszą pomocą liczymy zakupić! Każda wpłata jest niezwykle ważna, ponieważ każda przybliża nas do tego, by wspomóc naszych rodaków w zachowaniu polskości na kresach wschodnich! Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się dodać kolejny cel, do którego wspólnie chcemy dążyć!*


Kresy wschodnie są dzisiaj często traktowane jak zapomniane rubieże dawnej Rzeczypospolitej, zaś Polacy je zamieszkujący, nierzadko muszą się liczyć z utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu, takimi jak chociażby problemy w stosowaniu polskich nazw ulic, polskich napisów w sklepach, czy polskiej pisowni własnych imion i nazwisk! Co gorsza, państwo polskie od lat zaniedbuje walkę o prawa naszych rodaków, przez co mogą się czuć opuszczeni i pozostawieni samymi sobie.


Pokażmy, że o nich pamiętamy!

Właśnie dlatego, w tym roku postanowiliśmy wybrać jedną miejscowość na Kresach, do której dotrzemy z naszym pozytywnym przesłaniem. Chcemy pokazać, że Polacy pamiętają o rodakach na Kresach i mają świadomość wysiłku, jaki muszą wkładać każdego dnia w zachowanie polskości!


Jeden naród ponad granicami!

W tym celu skontaktowaliśmy się ze starostą gminy Ejszyszki na Litwie, w której blisko 90% populacji stanowią Polacy. Społeczność polska w Ejszyszkach, pomimo przeciwności, stale pracuje nad zachowaniem polskiej kultury, języka i zwyczajów. Ponadto, współpracuje z wieloma gminami w Polsce, organizując wymiany uczniowskie dla młodzieży oraz wzajemne wizytacje.


Jaki jest nasz cel?

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w weekend 19-20 grudnia, zamierzamy osobiście wybrać się do gminy Ejszyszki z dobrym słowem, ale również z podarunkami, które dzięki Waszej pomocy mogą trafić do naszych rodaków. Nasz cel to dotarcie do jak największej liczby polskich rodzin w Ejszyszkach. Założyliśmy sobie dotarcie przynajmniej do 60 polskich rodzin, które w największym stopniu przyczyniły się do krzewienia polskiej kultury w swojej gminie.


Co możesz zrobić?

Jak możesz pomóc? To bardzo proste! Wystarczy przelać dowolną kwotę na rzecz organizacji akcji! Ufundujemy za nią produkty które zostaną umieszczone w paczkach oraz pokryjemy koszty transportu! Przygotowanie takiej akcji oddolnie nie należy jednak do łatwych. Zwłaszcza, gdy organizuje się je bez samorządowych, czy państwowych funduszy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. 

                                                                                                                        

Jak my to widzimy:

15 zł – za tę kwotę zakupimy paczkę dobrej herbaty wraz z ciastkami. Już za tak niewielką kwotę możesz pokazać naszym rokadom na Kresach, że o nich pamiętamy.

30 zł – Do herbaty i ciastek dorzucimy też kawę. Podarunek dzięki temu staje się większy.

50 zł – Do skompletowanej już paczki dorzucimy też słodycze dla najmłodszych. Tym samym możesz sprawić miłą niespodziankę także naszym najmłodszym rodakom zza wschodniej granicy.

75 zł – Ta kwota pozwoli nam na skompletowanie niemal pełnej paczki, do której dołożymy żywność długoterminową przydatną na nadchodzące Święta.

100 zł – Tak hojna wpłata pozwoli nam przygotować pełną paczkę dla jednej rodziny kresowiaków. Tym samym fundujesz świąteczny prezent dla naszych rodaków z Kresów!

*150 zł - Za tę kwotę zakupimy kilka pomocy dydaktycznych oraz książek i podręczników, które będą stanowić niezbędne wsparcie dla naszych rodaków w krzewieniu polskiej kultury na Kresach!


Jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem społeczno-wychowawczym skupiającym młodych ludzi, którym bliska jest miłość do ojczyzny i przywiązanie do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Naszym celem jest wychowanie członków w duchu wartości narodowych i katolickich, wykształcenie w nich pełni poczucia obowiązków patriotycznych, tak by na każdym stanowisku starali się być pożyteczni Ojczyźnie.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 452

MB
Arkadiusz Muszyński
40 zł
TJ
Tomasz Janicki
25 zł
MI
Marcel Isalski
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
SK
Sławek kuziow
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
HP
Hubert Piotr Piwnik
50 zł
DB
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków